Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

5040: Dokonalé číslo aneb posvátná geometrie vesmíru

Platón se ve svém spise Zákony zmiňuje o tom, že číslo 5040 je vhodné pro rozdělování mnoha věcí (např.  obyvatel nebo státní půdy) na menší části. Tvrdí, že 5040 je ideální počet obyvatel města, a že lidské blaho na tomto čísle závisí téměř stejnou měrou, jako závisí na spravedlnosti. Jak se ukázalo, toto číslo je v mnoha ohledech opravdu speciální.

[wp_ad_camp_2]

Plato's Number 5040

Jeden z důvodů, proč je číslo 5040 tak zvláštní, je fakt, že je to matematicky dokonalé číslo. Žádné jiné menší číslo nemá stejný počet dělitelů. 5040 má stejné množství dělitelů jako má například hodina minut, nebo minuta sekund. 5040 je velice praktické číslo, je dělitelné čísly 1-12 s výjimkou čísla 11. Takovýchto raritních čísel menších milionu je pouze 10. Pokud zkombinujete poloměry Země a Měsíce (v mílích), vyjde vám rovněž 5040. Úhlovou míru platónských těles lze zkombinovat tak, abydohromady dávala 5040. Součet úhlů osmistěnu a dvacetistěnu, které Platón spojoval se vzduchem a vodou, také překvapivě činí 5040. Takové „náhody“ se objevují všude.

[wp_ad_camp_2]

Platonic Solids

Součty úhlů platónských těles lze všechny redukovat na DEVĚT.

5040 se pojí s číslem 7 a 7 je středové číslo dekády (čísla 1-10)

5040 = 1x2x3x4x5x6x7 = 7!

5040 = 7x8x9x10 = 10!/6! = 7!

7! + (10!/6!) = minuty v týdnu =  průměry Země a Měsíce v mílích = 10,080

Crooked Soley Crop Circle 504 792
Kruh v obilí, který se 27. srpna 2002 objevil u britského městečka Crooked Soley.

V Crooked Soley se 27. srpna 2002 objevil zvláštní kruh v obilí. Byl to poslední útvar sezóny v roce 2002. Toto umělecké dílo však bylo k vidění jen krátce (za pár hodin do pole najely kombajny). Byl nejenom krásný, ale také vytvořen s neskutečnou přesností. Dílo zobrazuje nepřerušený kruh, který utváří šroubovnice DNA s dvojitou spirálou. Jedná se o extrémně sofistikovanou geometrii, která vyobrazuje to, co Platón popsal jako posvátný vzor. Na základě této posvátné geometrie byly stavěny starověké monumenty, jako je například Stonehenge nebo Velká pyramida.

[wp_ad_camp_2]

Útvar na poli v Crooked Soley měřil v průměru okolo 300 stop a jeho vzorek sestával z 1296 „oblých čtverců“. V 504 čtvercích byly ponechány stojící klasy. Tyto čtverce zobrazují šroubovnici DNA s dvojitou spirálou. Dalších 792 čtverců sestávalo z klasů ležících, které umožnovaly vzoru DNA vyniknout v kontrastu.

Toto jsou čísla posvátné geometrie. Když počet čtverců se stojícími klasy (504) deseti, dostanete 5040, což je číslo, které Platón považoval za stěžejní při plánování svého ideálního města. 5040 byl podle Platóna ideální počet obyvatel jednoho města a rovněž základ pro všechny jeho instituce, stejně tak i pro jeho fyzický rádius. Platón toto číslo považoval za klíč k božskému uspořádání světa.

Allan Brown a John Michell na to poprvé poukázali ve své knize Crooked Soley A Crop Circle Revelation (Crooked Soley Odhalení kruhu v obilí). Číslo 504 rezonuje se Zemí a Měsícem a 792 se vztahuje k Zemi, jejíž průměr činí 7920 mil. Je také zajímavé, že existuje přesně 7920 protonů a neutronů, které využívá 64 kodonů a které tvoří naši DNA. Nyní to dává smysl, proč architekti zlomili klasy na přesně 792 čtvercích, do tvaru spirály DNA.

Tento kruh v obilí by se také mohl vztahovat k imperiálním jednotkám. Plochu jednoho čtverce zaujímá 1296 palců. Randall Carlson poukázal na to, že 7920 palců = 1 furlong a 7920 mil = průměr Země. 7920 stop je přesně míle a půl.

Crooked Soley A Crop Circle Revelation
Crooked Soley A Crop Circle Revelation

[wp_ad_camp_2]

504 má stejný význam jako 5040, a to díky způsobu, jakým je naše realita konceptuálně organizována (desítková soustava). 504 je součtem prvních dvou tzv. spřátelených čísel – 220 a 284.

Spřátelená čísla (též přátelská, svázaná) jsou dvě přirozená čísla taková, že součet všech kladných dělitelů jednoho čísla (kromě čísla samotného) se rovná druhému číslu a naopak – součet všech dělitelů druhého čísla (kromě něho samotného) se rovná prvnímu.

amicable numbers list 13

Děliteli čísla 220 jsou: 1, 2, 4, 5, 10, 11, 20, 22, 44, 55, and 110
Když tato čísla sečtete, dostanete počet 284.

Děliteli čísla 284 jsou: 1, 2, 4, 71, and 142
Sečtěte tato čísla a dostanete počet 220.

Číslo 504 je zakódováno v měřítku Země a Měsíce, platónských tělesech a času. Toto číslo neexistuje pouze jako kvantitativní vyjádření jablek a pomerančů, ale také jako kvalitativní symbol toho, jak funguje naše numerická realita.

Platonic Solids

Pythagorejská tělesa – platónská tělesa

5040 lze najít v trojdimenzionální geometrii stejně tak, jako v impreiálních jednotkách Země a Měsíce.

Earth and Moon 5040

Kombinace poloměrů Země a Měsíce je 5040 mil (s 99.97% přesností).

[wp_ad_camp_2]

Earth and Moon Coincidence

Zdá se, že míle má kosmický původ.

Mohli bychom celou tuto záležitost označit za náhodu a brát to pouze jako „hraní s čísly“, dokud nenajdeme něco významného. Nebo to můžeme připojit k rozrůstající se kolekci sychronicit naší sluneční soustavy. Katalogizovat to pro pozdější přezkoumání měrných jednotek, které běžně používáme, avšak z hlediska hlubšího synergického smyslu.

„Konvenční myslitelé v oblasti matematiky by s tím souhlasili – geometrie nám poskytuje druh univerzálního jazyka. Pokud nahlédnete do lingvistiky, existují velice zajímavé důkazy ukazující na to, že mnohé moderní jazyky jsou  odvozeny od nějakého základního kmene jazyků, jehož existence se datuje zpět do doby prehistorie.

Kabala nás učí, že mezi čísly a jazyky skutečně existuje intimní spojení a pro mě je tento fakt jedním z největších tajemství mystiky…..Skeptik by namítl, že si pouze hrajeme s čísly. Ano, hrajeme si s čísly a možná se tak dostáváme k poznání, že Bůh si při tvoření vesmíru také hrál s čísly. A tato čísla jsou vlastní všemu. Jsou vlastní našemu tělu. Jsou vlastní molekulárním a atomovým procesům. V té nejširší škále fungování univerza, jakou dokážeme vnímat, nalézáme prolínající se čísla. A zdá se, že mnohá z nich jsou stále jedna a ta samá čísla.“ – Randall Carlson

[wp_ad_camp_2]

„Bůh postavil vesmír na číslech.“ – Pythagoras

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře