…..dobrí ľudia ešte nevymreli….

Motýľ menom Danaus sťahovavý sa dožije 2 týždňov alebo až 5 mesiacov. Záleží to od toho, v ktorej časti roka sa vykuklí. Ale čas, tohto jedinca bol ešte kratší. No našťastie Romy McCloskey mu pomohla. „Zamilovala som sa do chovu motýľov čírou náhodou, keď som našla 3 húsenice v kríkoch na prednej záhrade,“ povedala pre server Bored Panda. Takže potom ako sa jeden z jej obľúbencov zranil, Romy cítila, že mu musí pomôcť. McCloskey premenila stôl na operačnú sálu a z obyčajných nástrojov a vecí, čo našla doma dokázala vykonať transplantáciu krídla.

„Vždy som milovala motýle,“ povedala. „Majú pre mňa veľmi osobný zvláštny význam. Pred tým ako moja mama zomrela, povedala mi, že kedykoľvek udivím motýľa budeš vedieť, že som s tebou a že ťa milujem.“

Romy McCloskey je profesionálna dizajnérka kostýmov a je veľmi zručná v ručnom vyšívaní, takže to krásne zapadlo do jej schopností. Jej nástroje zahrňovali utierku, drôtený vešiak, dotykový cement, špáradlo, vatový tampón, nožnice, pinzetu, púder, a extra motýlie krídlo po jej odchovankne, ktorá zomrela pred pár dňami.

„Dodatok: Myslím si, že je dôležité poznamenať, že motýľ utrpel zranenie počas kuklenia. Nebola to genetická chyba alebo deformácia spôsobená parazitom Ophryocystis elektroscirrha (OE). Mnoho ľudí sa ma pýtalo, prečo by som do genetiky populácie motýľa zaviedla menej kvalitné alebo chybné gény. Musela som mnohým vysvetliť, že som to neurobila. V skutočnosti, všetky húsenice alebo motýle, ktoré sú infikované larvami OE alebo Tachinid fly (T-fly), musia byť usmrtené, aby sa zastavila akúkoľvek ďalšia kontaminácia populácie motýľov.“

Pozrite sa nižšie ako operácia prebiehla a uvidíte aj jej záver!

Viac info: fadendesignstudios.com | Facebook | Instagram

“Pacient: tento 3 dni „starý“ malý chlapec, ktorý sa narodil s roztrhaným horným aj spodným pravým krídlom. Uvidíme, či sa mu dá ešte pomôcť!”

“Operačná sála a pripravené všetky pomôcky.”

“Znehybniť motýľa a odstrániť poničené časti. Nebojte nebolí ich to. Je to pre nich to isté ako pre nás ľudí strihanie vlasov alebo nechtov.”

“Ta-dá! S dávkou trpezlivosti a kľudnou rukou som pripevnila krídlo môjmu motýľovi.”

“Čierne línie nie sú úplne prepojené a dokonca chýba mala čierná bodka (znak u samcov) na dolnom pravom krídle, ale ak bude mať šťastie, bude môcť lietať.”

“DEŇ LETU! Po celom dni odpočinku a plnenia jeho buška s domácim nektárom, je čas otestovať jeho lietajúce schopnosti.”

“Po rýchlom kolečku po záhrade a po krátkom odpočinku na kríku odletel preč! Úspešná operácia a aj jej záver! Maj sa krásne a veľa šťastia!”

Preklad: anna, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.