Podivuhodný nález z Německa způsobil, že vědci začali přehodnocovat historické záznamy o vývoji člověka. „Nechci to moc dramatizovat, ale lze předpokládat, že po tomto převratném objevu budeme muset přepsat historii lidstva…“

[wp_ad_camp_1]

Němečtí vědci učinili objev, který by mohl velice jednoduše podkopat vše, co se tvrdí o vývoji člověka. Nález zahrnuje set zkamenělých zubů, jejichž stáří bylo vypočteno na 9,7 milionu let.

Článek publikovaný v ResearchGate se píše, že výzkumný tým pod vedením Herberta Lutze, zástupce Přírodovědného muzea, našel dva zuby – levý horní špičák a pravou dolní stoličku. Oba zuby se dochovaly ve „výjimečně zachovalém stavu“.

Podle odborníků zuby patří lidskému druhu, který se teoreticky začal vyskytovat v Africe o několik milionů let později.

Zuby byly objeveny v korytu řeky Rýn, které bylo, uvedlo Přírodovědné muzeum v Mohuči. Artefakty nemají žádnou podobnost s kosterními pozůstatky druhů, které byly dříve objeveny v Evropě nebo v Asii.

[wp_ad_camp_1]

Zuby byly nalezeny vedle kosterních pozůstatků zvířete, pravděpodobně se jednalo o koně. Tento fakt pomohl lidské zubní zkameněliny lépe dobově zařadit.

Podle prvních teorií se zuby nejvíce podobají s kosterním pozůstatkům hominidů Lucy (Australopithecus afarensis) a Ardi (Ardipithecus ramidus), pocházejících z Etiopie.

Zuby nalezené v Mohuči jsou však o čtyři miliony let starší než kostry objevené v Africe.

Průlomový objev odborníky překvapil.

[wp_ad_camp_1]

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.