;

Podivuhodný nález z Německa způsobil, že vědci začali přehodnocovat historické záznamy o vývoji člověka. „Nechci to moc dramatizovat, ale lze předpokládat, že po tomto převratném objevu budeme muset přepsat historii lidstva…“

Němečtí vědci učinili objev, který by mohl velice jednoduše podkopat vše, co se tvrdí o vývoji člověka. Nález zahrnuje set zkamenělých zubů, jejichž stáří bylo vypočteno na 9,7 milionu let.

Článek publikovaný v ResearchGate se píše, že výzkumný tým pod vedením Herberta Lutze, zástupce Přírodovědného muzea, našel dva zuby – levý horní špičák a pravou dolní stoličku. Oba zuby se dochovaly ve „výjimečně zachovalém stavu“.

Podle odborníků zuby patří lidskému druhu, který se teoreticky začal vyskytovat v Africe o několik milionů let později.

Zuby byly objeveny v korytu řeky Rýn, které bylo, uvedlo Přírodovědné muzeum v Mohuči. Artefakty nemají žádnou podobnost s kosterními pozůstatky druhů, které byly dříve objeveny v Evropě nebo v Asii.

Zuby byly nalezeny vedle kosterních pozůstatků zvířete, pravděpodobně se jednalo o koně. Tento fakt pomohl lidské zubní zkameněliny lépe dobově zařadit.

Podle prvních teorií se zuby nejvíce podobají s kosterním pozůstatkům hominidů Lucy (Australopithecus afarensis) a Ardi (Ardipithecus ramidus), pocházejících z Etiopie.

Zuby nalezené v Mohuči jsou však o čtyři miliony let starší než kostry objevené v Africe.

Průlomový objev odborníky překvapil.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.