Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
ITÁLIE SESTAVUJE ČERNOU LISTINU SVOBODNÝCH ZEDNÁŘŮ, JELIKOŽ INFILTRUJÍ NEJVYŠŠÍ ÚROVNĚ VLÁDY
ŘÍM – Itálie dává Svobodné zednáře na černou listinu poté, co policejní vyšetřování odhalilo, jak politici dostávali příkazy k ovlivňování vládní politiky od této tajné společnosti.
Podle nového zákona budou politici nuceni veřejně deklarovat, zda jsou svobodnými zednáři. Nedodržení tohoto pravidla by mohlo vést k trestům vězení.
K návrhu tohoto zákona došlo poté, co policie provedla razie na čtyři největší řády Svobodných zednářů v Itálii a objevila 193 s gangy spjatých zednářů mezi tajným členstvem těchto řádů na Sicílii a v Kalábrii na jihu Itálie.
Tato zjištění byla publikována minulý měsíc proti-mafiánskou komisí italského parlamentu, která se domnívá, že gangsteři využili tajných schůzí lóží, aby vedli své podnikání v součinnosti s politiky a podnikateli. Zákony navržené touto komisí by zakázali pracovníkům magistrátů vstupovat ke svobodným zednářům a nutily by činitele ve veřejných funkcích, aby sdělovali, zda jsou jejich členy.
Předsedkyně této komise Rosy Bindi řekla, že také doufá, že zednáře přinutí, aby sestavili řádný seznam členstva. „Asi 25 procent jmen, které jsme na jejich seznamech našli, byly jen iniciály nebo kódy,“ řekla. „Není v tom žádná transparentnost a my jsme přesvědčeni, že spolky by měly vést řádnou evidenci.“
Hrozba, že se skoncuje se zednářským utajením, vyprovokovala mezi členy bouře protestů, když ti tvrdí, že tento zákon je inspirován zákazem těchto řádů zavedeným v roce 1925 fašistickým diktátorem Benito Mussolinim.
„Tyto nové návrhy jsou návratem k fašistickému zákazu a v širším smyslu jsou hrozbou demokracii jako celku,“ řekl Stefano Bisi velmistr největšího italského řádu Grande Oriente d’Italia, který má 23 000 členů.
Bývalý žurnalista pan Bisi, 60, dohlíží na tento řád z jeho ústředí v elegantní vile ze 17. století obklopené palmami osázenými zahradami u vršku Janiculum v Římě. Na čestném místě této vily je portrét Giuseppe Garibaldiho, který vybojoval sjednocení Itálie a byl šéfem tohoto řádu. „Pokud se do našeho řádu kdy vetřeli nějací mafiánci, tak se za námi táhne dobře doložená historie toho, jak jsme je vždy vykopali,“ řekl pan Bisi. „Z těch sto devadesáti tří trestních případů proti 17 000 členů a kandidátů mafie na Sicílii a v Kalábrii je jich je proti nám jen 1 procento,“ dodal.
Pan Bisi řekl, že italští zednáři mají právo držet své členství v tajnosti kvůli předsudkům proti nim, které se v Itálii táhnou už od fašismu, a také nepřátelství proti nim spojované s Římskokatolickou církví. „Ti nás v roce 1738 exkomunikovali, ale my jsme ještě nikdy nikoho neupálili,“ řekl. Přiznal, že reputace italského zednářstva utrpěla v 70. letech s objevením ultrapravicové lóže P2, která byla zapletena do korupce, spojována s podezřením z vraždy bankéře Roberta Calviho v Londýně a v evidenci členstva měla náčelníky tajných služeb a mladého Silvia Berlusconiho.
Dnes jsou však italští zednáři spíše zapojeni do charitativní práce, dodal. „Každý občan má právo veřejně uvést, nebo neuvést, podle své volby, zda chodí do kostela, do mešity nebo do lóže nebo patří třeba ke skautům,“ řekl pan Bisi. „Tak proč by měla existovat povinnost to deklarovat?“
Tom Kington
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Stránka na původním zdroji je již smazána. (thetimes.co.uk.)