Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
V evropských nemocnicích se šíří nemocniční nákaza. Týká se to i Slovenska
Podle Světové zdravotnické organizace evropské země nyní vykazují sedmiprocentní úroveň nemocniční nákazy. V nejlepší klinikách na světě je tento ukazatel na úrovni čtyř procent. Podle slovenského úřadu veřejného zdravotnictví Slovensko loni vykázalo 0,9 % výskytu nákaz tohoto typu. O tom informují Webnoviny.sk.
[wp_ad_camp_2]„Príčinou je ľudský faktor. Mnoho zdravotníkov nozokomiálnu nákazu často aj vedome nezaeviduje z obavy, že ide o ich profesionálne zlyhanie. Avšak približne 3,5 % výskyt týchto nákaz tvorí prirodzenú mieru pre ich endogénny pôvod a nie je ich možné nijako ovplyvniť,” cituje portál slova Jany Skalové, hlavní epidemioložky nemocniční sítě Svet zdravia.
Nemocniční nákaza je každá nákaza, která vznikla v souvislosti s pobytem pacienta ve zdravotnickém zařízení. Může prodloužit dobu hospitalizace a nejvíce se projevuje po třech dnech pobytu pacienta v nemocnici. Nejvíce ohrožuje děti a starší děti, píší Webnoviny.
Zdroj: 1
nozokomialne infekcie maju za nasledok skoro az 70 % umrti v nemocniciach …
keby si dal personal robit riadne stery mnozstvo velke mnozstvo z nich by bolo nemilo prekvapenych ….
a to sa este nebavime o hospicoch alebo geriatriach tak je to cislo ovela vyssie
Za deset let bude možné vytvořit buňky imunní proti virům, rakovině, stárnutí, záření a zmrazení, uvedli vedoucí genetici Genome Project.
Svá tvrzení vědci posilují experimentem na buňce bakterií Escherichia coli. Podle odborníků bylo provedeno 321 změn genomu bakterie, po němž se buňka stala imunní vůči virům. Nicméně podle genetiků přeprogramování genomu rostliny nebo savce bude vyžadovat větší úsilí.
„Přeprogramování každého proteinu v lidském genu bude vyžadovat 400 tisíc změn,” uvedl profesor George Church z Harvard Medical School v rozhovoru pro portál Stat.
Dodal, že z dvaceti tisíc lidských genů je nutné odstranit zbytečné kodony (pozn. jednotky genetického kódu).
Zároveň vědci vyjádřili jistotu, že požadovaných výsledků lze dosáhnout za deset let. Navíc podle genetiků mohou být lidské geny přeprogramovány tak, aby lidé byli imunní vůči radiaci, stárnutí a nachlazení. Je také možné výrazně snížit riziko rakoviny.
https://cz.sputniknews.com/svet/201805037276252-vedec-schopnost-porazka-rakovina-starnuti/
—
Jak se vyrábí super vojáci……