…..prvně si přečtete níže uvedený komentář jednoho čitatele Sputniku a potom si přečtěte níže komentář můj….

07:54

Citát jednoho použivatele ze Sputniku: PŘE-MYSLET, PŘE-MYSLET, PŘ-MYSLET

„Dodobačo následky by byly nepředstavitelně horší než sám udáváš. „Yellowstonský megavulkán by zničil celou západní polovinu USA, vyvržené horniny by létaly do sousedních států Montana a Idaho. Popel by zřejmě zasypal i tak vzdálená města jako El Paso v Texasu nebo Los Angeles v Kalifornii. Do vzdálenosti tisíc kilometrů by popel vytvořil vrstvu o tloušťce třiceti centimetrů. Takové množství spolehlivě zničí střechu domu. Popel, který by napadal do řek, po čase ucpe koryta a způsobí rozsáhlé záplavy. Ještě horší dopad by měla erupce sopky z Yellowstone na zemské klima. Statisíce tun plynů s obsahem síry by pronikly do stratosféry, kde by se rychle smísily s vodními parami. Vznikla by tak oblaka kyseliny sírové, která by pohlcovala a odrážela sluneční záření. Během několika týdnů by na celé planetě znatelně poklesly teploty. Na rovníku by se ochladilo až o patnáct stupňů, mírná pásma Evropy a Severní Ameriky by pokryl sníh na několik let. Tuhé zimy by vedly ke kolapsu zemědělství a rozpadu globální ekonomiky.

[wp_ad_camp_2]

Důsledky její erupce mohou být pro planetu katastrofální, a bude horší, než globální oteplování, pád několika asteroidů, jaderná válka a velké zemětřesení.

Navíc nejde jen o Yellowston. Ten „probudí“ i Vesuv v Itálii a Popocatepetl u Mexico City. Vzhledem k jejich dalekosáhlým dopadům na klima, bezpečnost potravin, dopravu a dodavatelské řetězce, mají tyto události potenciál vyvolat celosvětovou katastrofu, upozorňují vědci. Mohou vést k drastickým problémům v potravinách a zásobování vodou, hladomorům a nemocem, které byly na denním pořádku po erupci Lucky 1783 a Tambory v roce 1815. Přičemž následky erupce sopky Yellowstone budou mnohem horší.“ Tolik z geologických pramenů. Já bych si na tvém místě ten výbuch nepřál……

tm dodává: Kdyby se události vybraly tímto směrem, byla by to katastrofa pro celou planetu Zemi a veškeré lidstvo. Na druhé straně se ptám sám sebe. Zasloužíme si něco lepšího, když celá století vedeme jako „lidstvo“ proti sobě jenom války, nenávidíme, zívidíme, likvidujeme, zotročujeme a mnoho dalšího. Možná nás přiroda pokoří a klekneme do kolen nuceným způsobem, ze kterého nebude úniku. Jak tak roky pozoruji, lidstvo je nenapravitelné a nepoučitelné. Nepřemýšlí a chybí jim vlastní úsudek…..

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.