Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná
    Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná

    Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná

  • Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?
    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

  • Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU
    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

  • Pro všechny nedočkavce…..
    Pro všechny nedočkavce…..

    Pro všechny nedočkavce…..

  • Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu
    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

Související zprávy

  • USA chcú „zakročiť“ proti Slnku
    USA chcú „zakročiť“ proti Slnku

    USA chcú „zakročiť“ proti Slnku

  • Obyvatelé východní Palestiny ve státě Ohio po vlakovém incidentu hlásí bolesti hlavy, hněv a pálení kůže
    Obyvatelé východní Palestiny ve státě Ohio po vlakovém incidentu hlásí bolesti hlavy, hněv a pálení kůže

    Obyvatelé východní Palestiny ve státě Ohio po vlakovém incidentu hlásí bolesti hlavy, hněv a pálení kůže

  • Jsme ve válce, o které se nemluví
    Jsme ve válce, o které se nemluví

    Jsme ve válce, o které se nemluví

  • ŽÁDNÉ OTEPLOVÁNÍ: Podle údajů NOAA naopak pokračuje již osmým rokem v řadě globální OCHLAZOVÁNÍ
    ŽÁDNÉ OTEPLOVÁNÍ: Podle údajů NOAA naopak pokračuje již osmým rokem v řadě globální OCHLAZOVÁNÍ

    ŽÁDNÉ OTEPLOVÁNÍ: Podle údajů NOAA naopak pokračuje již osmým rokem v řadě globální OCHLAZOVÁNÍ

Na podzim se v Česku začne sázet deset milionů stromů jako ochrana proti změnám klimatu

Veľmi zaujímavý projekt a cieľ. To by bola liečiaca akcia pre krajinu!

Do české krajiny a měst by se mělo vysázet deset milionů stromů. Ty by měly pomoci zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, půdní eroze, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst. V plánu to má ministerstvo životního prostředí spolu s Nadací Partnerství a dalšími třemi desítkami organizací.

[wp_ad_camp_2]

„Stojíme před možná největší výzvou v dějinách lidstva. Naším úkolem je připravit krajinu na změnu klimatu a vše, co s tím souvisí. A strom patří k těm nejúčinnějším nástrojům, které mají lidé k dispozici,” vysvětluje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata důvody vzniku iniciativy. Ta má za cíl spojit města, veřejný i firemní sektor, spolky i vlastníky půdy.

„Výsadba stromů a zeleně ve městech i ve volné krajině je velmi účinným nástrojem, jak zadržovat vodu tam, kde ji potřebujeme. Vedle toho ale umí ochlazovat naše města nebo zlepšovat kvalitu ovzduší, stejně jako pomáhají zpomalovat erozi půdy díky tomu, jak člení bloky orné půdy na menší celky,“ podotýká ministr životního prostředí Richard Brabec. „Zkrátka stromy jsou jedním z hlavních léků na nemocnou krajinu, která potřebuje pomoct.”

Iniciativa se rozběhne na podzim letošního roku a navazuje na loňskou kampaň Stromy svobody 1918–2018, která proběhla jako součást oslav výročí republiky. Hlavním cílem je podpora a propojení aktivních lidí a organizací, které výsadby stromů provádějí nebo je financují.

[wp_ad_camp_2]

„Na webových stránkách iniciativy bude moci každý člověk zaregistrovat svou vlastní výsadbu. Bude to v podstatě jeho individuální příspěvek ke zvládání klimatické výzvy. Zároveň zde najde nejlepší praxi s výsadbou i péčí o stromy a také možnosti, jak a kde na výsadbu stromů sehnat finance,” uzavírá ředitel Kundrata s tím, že právě zapojení ministerstva, Státního fondu životního prostředí ČR i soukromých a firemních dárců bude pro úspěch iniciativy klíčové.

Mezi účastníky úterního jednání nechyběli například zástupci odborných platforem arboristů, měst a obcí a jejich svazu, Státního fondu životního prostředí ČR, Státního pozemkového úřadu, Agentury ochrany přírody a krajiny, Mendelovy univerzity nebo řady ekologických nevládních organizací. Shodli se na tom, že cíl vysadit jeden strom za každého obyvatele Česka je reálný.

Zdroj: 9

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
9 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
jirik
3.5.2019 09:53

[Nový]
Nová studie: elektromobily mají výrazně vyšší emise než dieselová auta
2.5.19

Evropská unie:
Nová studie Christopha Buchala z Kolínské univerzity ukazuje, že elektromobily mají výrazně vyšší emise než dieselová auta. Nikoli při samotném provozu, ale proto, že se spotřebuje obrovské množství energie při těžbě lithia, kobaltu a manganu, tedy nerostů, které jsou klíčové materiály pro výrobu baterií do elektromobilů.

Baterie pro automobil Tesla Model 3 znečistí planetu 11 až 15 tunami CO2. Životnost baterie je maximálně deset let, a to kdo ví jestli. Připočteme-li emise při výrobě elektřiny, jsme na nějakých 156 až 180 gramech CO2na kilometr oproti 73 až 98 gramech bez výroby elektřiny.

Co z toho vyplývá? Že různé ekotrendy jsou často jen dalším druhem skvělého byznysu a úžasného marketingu, ale s ekologií nemají absolutně nic společného.

______
Snižování emisí = zvyšování daní. Výroba elektrických aut = postupný přechod na auta s malým dojezdem, vysokou cenou (ne všem bude takové auto dostupné),přebujelou elektronikou a se zavedením 5G bude el.auto prakticky ovladatelné na dálku!
https://naseveru.org/2019/05/01/nova-studie-odhaluje-ze-elektromobily-vyprodukuji-mnohem-vice-emisi-nez-dieselova-auta/
http://zvedavec.org/vezkratce/16259/

Leia
Leia
3.5.2019 06:47

vysazujeme kazdy rok minimalne 3 hlavne listnace + i nejake kere i ovocne

mariankosnac
mariankosnac
2.5.2019 22:10

A to je ešte otázka koľko z tých údajnych 10 miliónov stromov prežije, keď je tak sucho. V poslednej dobe dosť stromov vyschlo i v lese.

Lukáš
Lukáš
2.5.2019 17:42

Mě sázení stromů chytlo spontálně minulý rok, od té doby kupuju stromy a keře a sázím (a samozřejmě studuji tématickou literaturu). Ze semen mám naklíčeno přes 200 platanů, nějaké borovice, sekvoje, buky a teď jdu na duby. 10 mil stromů na čr není nijak závratné číslo, nicméně lepší jak nic, proto jsem rád, že jsou tu lidé stejně postižení jako já, a sází samovolně 🙂
Dřevinám zdar, kabale zmar 😀

Lekno
Lekno
2.5.2019 09:38

a zakon na zakaz exportu dreva ?

Jaroslav Kuča
Jaroslav Kuča
2.5.2019 09:34

Souhlasím s Váma.U Ostravy v okr.Nový Jičín mi velmi dobře prospeuje vinice a odrůda Regent(z Německa) Příroda se vzpamatuje jako první,bohužel Člověk až jako poslední.Zatím přírodu stále silně devastujeme a to se odráží i na zdraví lidí. Už přichází na řadu i Beskydy,umírají.Můj názor je,že ještě nyní může člověk přírodu ovlivnit i pozitivnně.Ale mám velmi dobrý přehled i informace a bohužel,,,Hodiny nyní tikají zrychleně“ a máme už málo času.A odhaduji,že po roce 2025-2030 už nebude vůbec možný Návrat.Zejména po roce 2.030 už Člověk Nebude Schopen v žádném případě ovlivnit přírodu a spustí se ,,Program Autoregulace a obnova planety Země“,o kterém stále většina lidí ani neví a nechce vědět,dokonce se tomu i vysmívají,bohužel.Vše už tu bylo a byly tu i vyspělejší civilizace,než jsme my nyní.Ví se to,ale stále nesmyslně zatajuje( ze strachu ,,elit-Elů..“ a panice lidí)

MUDrland Wenca
MUDrland Wenca
Odpověď na  Jaroslav Kuča
2.5.2019 21:41

V Beskydech schnou stromy?

Leia
Leia
Odpověď na  MUDrland Wenca
3.5.2019 06:47

ano jezdim tam casto a nektere casti jsou na tom bidne…

MUDrland Wenca
MUDrland Wenca
2.5.2019 01:15

Když já sám jsem vysadil minimálně 120 stromů, tak jeden strom na občana nemůže být problém zvládnout. A to jsem ještě neskončil, na další stromy už mám naplánovaná místa, jen co proběhnou terénní úpravy. Letos jsem nasadil šest stromů a 32 hlav révy, která při horizontálním vedení také poskytuje stín a není náročná na závlahu. A namísto plotu nechávám samovolně růst náletové keře a dřeviny. Takový plot uroste zadarmo, jen ho je třeba občas přistřihnout.

Na části vykáceného lesa jsem rovněž nechal růst směs pichlavých keřů a mezi nimi rostou náletové dřeviny. Nemá smysl snažit se o nějakou plánovanou výsadbu, co se tam uchytí samo ať tam roste. Do pichlavých keřů se zvěři nechce a proto nemusím budovat oplocení. Až budou stromky vzrostlé, pak keře vysekám. To nebude až takový problém, protože stromy je oberou o slunce i vodu.

Člověk má snahu všechno v přírodě řídit a současný stav je této snahy výsledkem. Nechme kus rozhodovacího práva na přírodě, ta si vždycky poradila i bez lidstva!