Americký Washington Post uviedol, že tamojšia spravodajská komunita je znepokojená rastúcimi rizikami vojenských konfliktov, ktoré hrozia v dôsledku „klimatického inžinierstva“.

Za všetkým hľadaj Slnko

Ako je zvykom, za akýmkoľvek globálnym „hnutím“ propagovaným západnými médiami sú zväčša vždy celkom konkrétne záujmy, chamtivosť a strach. Výnimkou nie je ani kampaň proti globálnemu otepľovaniu a za urýchlený prechod na ekonomiku „bez uhlíka“.

Ukazuje sa ale, že okrem túžby minimalizovať príjem Ruska z predaja „škodlivých“ uhľovodíkov a zároveň na tom zarobiť, USA a ich satelity snívajú, že Rusko „pripravia o jeho hlavného spojenca“. Slnko.

Lenže ani najmocnejšia armáda na svete, ani tisíce vojenských základní, ani dobre naolejovaná dolárová tlačiareň nemôžu zabrániť bezprostrednému sociálnemu chaosu a kolapsu americkej ekonomiky v dôsledku globálneho otepľovania.

Podľa najtriezvejších odhadov do roku 2100 v dôsledku horúčav, sucha a poškodenia poľnohospodárskej pôdy priemerný príjem na obyvateľa v USA klesne najmenej o tretinu. Okolo roku 2050 možno čakať prudký pokles úrody. A v dôsledku stúpajúcej hladiny morí sa z desiatok miliónov Američanov zrejme stanú klimatickí utečenci.

Rusko čaká „svetlá budúcnosť“

Prebiehajúce klimatické zmeny pritom najviac prajú Rusku. Britskí vedci „smutne“ vypočítali, že globálne otepľovanie, tak nenávidené Západom, navýši plochu pôdy vhodnej na efektívne poľnohospodárstvo v Rusku o takmer päť miliónov kilometrov štvorcových.

Takže do roku 2028 môže Rusko kontrolovať pätinu svetového trhu s obilím. Čo z neho môže urobiť hlavného výrobcu potravín na planéte. Priemerný príjem Rusov na obyvateľa do konca storočia by sa mohol zvýšiť až päťnásobne.

Podľa predpokladov sa do roku 2080 až polovica Sibíri zrejme stane prijateľnou pre plnohodnotný život. Očakáva sa, že územia, ktoré v súčasnosti patria do rizikových poľnohospodárskych zón, prinesú deväťkrát viac ovocia.

Vplyv globálneho otepľovania v kombinácii s investíciami do poľnohospodárstva vidno na zlepšených výsledkoch už dnes. Ruský prezident Vladimír Putin vo svojom nedávnom posolstve spomenul, že iba minulý rok ruská poľnohospodárska výroba vykazovala dvojciferné tempo rastu. Úroda obilia lámala rekordy. Čo bolo ešte pred desiatimi alebo pätnástimi rokmi nepredstaviteľné.

Podľa odhadov vedcov sa už v nie príliš vzdialenej budúcnosti hranica optimálnych území na bývanie a obhospodarovanie posunie ďaleko za hranice USA a Európy. Čo samozrejme súčasných globálnych hegemónov vôbec neteší.

Americkí tajní vymysleli obrovský slnečník

Preto nie je prekvapujúce, že do západných médií prenikli informácie, že americká spravodajská komunita horúčkovito pracuje na analýze rizík globálnych vojen spôsobených presadzovaním päťročného plánu „klimatických zásahov“. Vypracoval ho Biely dom a schválil Kongres.

Predpokladá urýchlený vývoj, testovanie a zavedenie technológií „riadenia slnečného žiarenia“. Malo by ísť o nastriekanie desiatok miliónov ton špeciálnych častíc do horných vrstiev zemskej atmosféry. Tým by vznikol obrovský slnečník odrážajúci slnečné lúče.

Tieto slnečníky, alebo ako ich Američania pôvodne nazvali, „zrkadlá“, by umiestnili nad oblasťami najviac postihnutými stúpajúcimi teplotami.

Zvyšky zdravého rozumu v CIA

Zdá sa, že štruktúrach CIA sa ešte stále nájdu mysliaci ľudia. Tí varujú, že jednostranný boj so Slnkom veľmi pravdepodobne povedie k nekontrolovateľným následkom a následným medzinárodným konfliktom. Majú to potvrdzovať i výsledky počítačového modelovania.

Napríklad klimatický zásah uskutočnený iba v jednej krajine juhovýchodnej Ázie môže radikálne zmeniť hydrologický režim v celom regióne. A spôsobiť tým krvavé vojny.

Pesimisti sa nájdu aj v radoch západných vedcov. Pripomínajú, že doteraz nikto nikdy niečo také neskúsil. Národná rada pre výskum na Americkej akadémii vied však uviedla, že „závažnosť možných rizík vyplývajúcich z očakávanej zmeny podnebia prevažuje nad možnými morálnymi rizikami spojenými s cielene organizovaným výskumným programom“.

Inými slovami, ak to USA ozaj chcú, tak to predsa musí byť možné.

Slnko „je na strane Ruska“

V roku 2019 Rusko prijalo Národný akčný plán na prispôsobenie hospodárstva a obyvateľstva predpokladanej zmene podnebia. Jeho hlavným cieľom je maximalizovať využitie prichádzajúcich príležitostí, ktoré sa vďaka tomu núkajú. Zároveň minimalizovať možné riziká.

Zjavne je čas zahrnúť doň opatrenia zohľadňujúce západnú paranoju. Keďže Západ sa vo svojej slepote, chamtivosti a nenávisti rozhodol konkurovať Slnku.

Jedno je ale zrejmé už dnes. Ak je samotné Slnko na strane Ruska, výsledok tohto nového kola konfrontácie so Západom je už teraz „viditeľný ako jasný deň“.

Zdroj: RIA Novosti

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.