Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Pár postřehů ke Srí Lance
…..úvaha našeho čtenáře, který navštívil Sri Lanku….
11:54
Ráj turistů se během jediného dne změnil v opuštěnou zemi, kde tisíce a tisíce průvodců, tuktukářů, majitelů guesthousů a malých restaurací najednou marně čekají na zákazníka. Turistický ruch na Srí Lance nebyl díky socialistickému zřízení globalizovaný, živil veřejný sektor a spoustu místních lidí, kteří díky bohatým návštěvníkům mohli vést důstojný a spokojený život.
[wp_ad_camp_2]
Přestože se dařilo po skončení občanské války nastartovat boom cestovního ruchu, hospodářství země bylo z velké části financováno prohlubujícím se státním dluhem. Dle údajů Zastupitelského úřadu ČR v Dillí byly výdaje státního rozpočtu v posledních letech téměř z 50 % kryty půjčkami. Problémem jsou především 6 % a více procenty úročené čínské půjčky, které byly uzavírány na 15 a více let a podle LK Centrální banky činí více než 6 mld. USD. Ve světle předpokládaných splátek zahraničního dluhu ve výši 5,6 mld. USD v roce 2018 rozhodla vláda v březnu 2017 o pozastavení jakýchkoliv nových půjček minimálně na příští tři roky.
[wp_ad_camp_2]
„Teroristický útok“ a především následné bezpečnostní riziko s téměř stoprocentní jistotou znamenají pro tuto zemi státní bankrot. Zemi, která nebude schopna splácet své závazky, bezpochyby navštíví exekutor („delegace“) a bude chtít kompenzaci v podobě toho nejcennějšího co Srí Lanka má. Přístavy, turistické rezorty a čajové plantáže skončí v rukou zahraničních investorů. Od té chvíle Srí Lanka již nikdy nebude tou laskavou pohádkovou zemí, kterou jsme měli možnost poznat.
Ptáme-li se tedy, v čí prospěch proběhly teroristické útoky, je třeba sledovat cestu peněz a nikoli cestu domnělé náboženské nesnášenlivosti.
Hezký den
Martin Rybář
[wp_ad_camp_2]
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Budu rád, když se má černá vize nenaplní. Díky za názor.
Ano sledovat tok peněz je základ. Ale to, že by tam přestali jezdit turisti, tak tomu nevěřím. V Paříži bylo vícero útoků islamistů a turisti tam jezdí stále. Stejně tak londýnské metro je stále používáno i když tam proběhly atentáty. O letišti v Bruselu nemluvě nebo vlacích v Madridu. Srí Lanka je nádherná země a mít na to tak tam jedu na dovolenou hned teď.
Příteli já bych to tak černě neviděl. Ta země má cca 22 milionů obyvatel a cca 6 bilionů Kč HDP – čili hrubý domácí produkt. Celkový dluh takové země u těch čínských půjček cca 138 miliard korun. To není žádná hrůza. To by měla Srí Lanka zvládnout i bez prodeje svých přístavů, čajových plantáží apod. Ještě jednou – HDP Srí Lanky je cca 6 bilionů Kč. To je více nežli je náš HDP – 5,3 bilionů Kč. Srí Lanka tento úder může zvládnout bez prodeje svých aktiv.
To je ale přeci HDP v době, kdy tam jezdí turisti.. Teď to třeba zvládne zaplatit, ale pokud se jí HDP sníží, tak do budoucna by to mohlo směřovat tam, o čem píše tento článek.
Jinak k článku: sledovat tok peněz je také dobrá rada, jak odhalit některé věci.
Tak ono je od počátku celkem jasný, že podobný organizovaný teror muslimskýma pomatencema, je z repertoáru sionistů.