Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Kočky v legendách, pradávných tradicích a čarodějných kouzlech
Kouzlo koček bylo v mnoha kulturách velmi ctěno, zatímco jindy byly pronásledovány jako ďáblovi přisluhovači, nebo dokonce byly považovány za zdroj nekonečné smůly a biblické zkázy. Přesto jsou to naše společnice od počátku civilizace. Lidé si je vybrali kvůli jejich hravé a veselé povaze a díky schopnosti lovit škůdce, kteří ohrožovali lidskou společnost šířením nemocí, nebo ničením úrody.
[wp_ad_camp_2]
Kočičí kouzlo v legendách starověkého Egypta
Tato schopnost byla považována za posvátnou pro starověké Egypťany, kteří ztotožnili bohyni Bastet s krásnou tváří domácí kočky. Příběh zahrnuje velkou bitvu mezi Velkým bohem všech – bohem slunce Ra – proti strašlivému Apophisovi, nebeskému jedovatému hadovi, který chce Ra pohltit a zničit. Ra nejprve vytvoří a přivolá Sekhmet, božskou lvici a pošle ji, aby ho bránila a zničila všechny povstalce. Ra si všiml, že byla příliš divoká a přivolal ji zpět. Místo Sekhmet pak vyslal méně násilnou a ochranářskou k lidem, bohyni Bastet. Ra bojoval po staletí proti Apophisovi a rozhodl se použít silné kouzlo, kterým se spolu s Bastet teleportoval do nejtemnějších hlubin, kde bude Bastet i nadále bránit Ra a celé stvoření života proti démonickému hadovi, který je díky tomu navždy oslabený a neschopný se vrátit.
Bastet
Isis bohyně moudrosti také milovala a chránila kočky. Proto kočky nesměly být nikým zraněny, protože to bylo považováno za zločin v očích Bastet. Láska egypťanů k jejich kočkám byla tak monumentální, že dokonce tvořili sarkofágy pro své oblíbené zvíře. Egypťané přírovnávali kočky ke slunci, později byla Bastet rozrůstající se řeckou kulturou spojena s bohyní Artenis (Dianou), která je bohyně měsíce.
Isis
Bohyně Artemis miluje kočky
Kouzlo koček je také velmi důležité ve starověkém Řecku. Lidé věřili, že se Artemis proměnila v kočku a schovala se za Měsíc, takže ji divoký démon Typhoon nenašel. Od té doby byla spojována s kočkami. Pro bohyni Artemis jsou však všechna zvířata posvátná.
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU: WWW.ALUSKA.ORG – https://aluska.org/kocky-v-legendach-pradavnych-tradicich-a-carodejnych-kouzlech/
[wp_ad_camp_2]
Ta zvířata, jak kočky, tak psi, mají ještě jednu úlohu. Domácí kočku jste možná zahlédli lovit 🐁, ale tu 🐁 viděla kočka, vy ne. Chovala se ale naprosto stejně jako u myši, kterou vidíte. Dávno se říká, že kočky chodí tam, kde je cítit zápor, kde je nepříjemně. Ony tam opravdu jsou a loví to, co ony vidí, ale vy ne. Pes má jiný úkol. Člověku jednak pomáhal v lovu, při napadení a při hlídání domu. Pes rovněž vidí to, co vidí kočky, ale nebojuje s tím. Kočka je schopná vyčistit dům od všech záporů, které jsou v domě cítit jako nepříjemná místa. Proto se dříve kočka nikdy nezabíjela a pes byl vždy lidským společníkem. To, co ta zvířata vidí, jsou schopny zahlédnout jenom děti. Proto i jejich upovídané hry hrami mnohdy nejsou. Dvouleté dítě vidí to, co pes či 🐈 a baví se s tím. Když dítě vyroste, již nic takového nevidí, stejně jako každý dospělý. Toto si ve svém věku prostě nepamatuje a pokud ano, jsou to jen výjimky, které o tom, co viděly nemluví, aby nebyly za blázny.
Kocka je vědou uznany jako nejvetsi vrah na planete. Jak zjistili vědatoři, tak kocka zabiji pro poteseneni. (treba ptaky) Nikoli z hladu.
Ano,je mila,hrava,roztomila. Ale porad je to predator-zabijak. Nechapu jak nekdo muze mit za modlu zabijaka, i kdyz roztomileho,porad zabijaka.
Taky nezapomneme,ze roznasi nevylecitelnou nemoc – toxoplazmu.
Toxoplazma je vyléčitelná. Dokáže ji zabít peroxid vodíku 30 %. Povinně bych ho naordinovala všem pedofilům, lesbám a gayům. Toxoplazma totiž krom jiného způsobuje tyto úchylky.
A jak přesně se prosím podle Vašeho názoru, terezo, má ten třicetiprocentní roztok dvojoxidu vodíku proti toxoplasmě užívat?
Prosím, návod zde na tadescu už je, stačí si vyhledat dle klíčových slov.
A dá se také odstranit plazmováním.
30% roztok peroxidu vodíka – sím pekne – akým spôsobom sa ho dá prežiť bez poleptania? Lebo 6-8%-ným sa vyrábajú peroxidové blondínky. Takéto blondínky teda už nemôžu mať toxoplazmózu?
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Peroxid+vod%C3%ADku+30+%25+500+g
http://chemistry.ujep.cz/userfiles/files/Peroxid%20vod%C3%ADku.pdf
Toxoplazmózu podobne ako aj maláriu likviduje bylinka palina ročná – artemisia annua! /Ruské zdroje – Y.T./
https://www.badatel.net/tato-uzasna-bylinka-zabije-98-rakovinovych-buniek-16-hodin/
https://biocare.sk/eshop/produkt/palina-rocna
Peroxid musí být v lékařské čistotě a tu na internetu nekoupíte. Samozřejmě, že se dávkuje po kapkách do cca 3 dcl vody!!! Jsou na to přesné návody, které se musí dodržet. Prosím, vyhledejte si je.
Názor z 19 století…
V skutočnosti pravdepodobnosť že dostanete toxoplazmozu od kočky je dosti nízka. A je to problém takmer len mladých 3-8 mesačných mačiek. Můžete dostat i toxoplazmozu z diviny či králikov drůbeže… Inak sám som bol viackrát poškriabaný keď som si napr. chytil neskrotené mača a ani nevim či ju mám.
A áno kočka je najväčší vrah, ,,naša” má mladé a ráno ten trávnik plný roznych zabitých hlodavcov, vtákov, hrdličky i andulky, je neskutočne starostlivá.
1/ Toxoplazmózu prenášajú mačiatka do veku 14 dní výkalmy. Tým, že ich mačka vylizuje – prenaša ju v tomto období aj ona!
2/ Toxoplazmózu možno dostať aj z popadaného ovocia, ak pri strome značkujú mačky, lasicovité aj líšky a kália hlodavce! Takže padnuté jabĺčko a iné ovocie nestačí len utrieť o košeľu. Toto je pravdepodobnejší zdroj nákazy ako od chovanej mačky – toxoplazmu fakticky prenáša ich korisť – hlodavce, ktoré vďaka nej strácajú ostražitosť /syndróm straty strachu/.
Milý maroši,
prosím tě pochop, že toxoplasma je dnes uměle mutovaná v Los Alamos v USA a má dnes 75 druhů možných reakcí v lidském organismu. Ty od koček jsou skoro naprosto neškodné….
tm
https://www.youtube.com/watch?v=ZckyUgrcaTg
Tak neviem či mačky majú schopnosti vidieť duchovné entity a podobne, skorej asi pozorujú nejaký drobný hmyz a človeku to može pripadať akoby mačka civela na ducha. Mačky sú fajn škoda že sú tak málo trvácne, človek ich má rok či zopár rokov a potom zmiznú a neviete čo sa s nimi stalo.
Tak to je musíte hýčkat a rozmazlovat a ony se od vás nehnou. Mám rezavého kocourka již 8 let a je to miláček, který se většinu dne povaluje po kanapi a spí. Občas se probere, sní co mu dám do misky a jde zrekognoskovat terén. Za 2-3 hodinky se vrátí a je zase doma. :-))
Ženy mačky zbožňujú,to je známa vec. Ale čo je zvláštnejšie,zdá sa,že fascinujú aj iné zvieratá. Známa je láska Koko,gorily,ktorá hovorila znakovou rečou k mačiatkam.Ale aj psy sú z nich namäkko .
Ktovie,možno Baset nebola len tak náhodou najobľúbenejšou bohyňou egypťaniek.
Mačky na dedine majú priemernú životnosť do 2 rokov – väčšinou kvôli autám – zopár ich prežije dlhšie na samotách, resp. v lokalitách s riedkou dopravou. Ak niečo zostane pri baráku – je to kočka – kocúry majú svoje pravidlá – jednak sa zamiluje a odíde za tou svojou do inej domácnosti, jednak v čase ruje viac migrujú a skončia pod autami – ďalšia vec je teritoriálna dominancia – cudzí veľký kocúr si nepýta dovolenie od toho vášho domáceho – zbije ho a zaženie preč – ruja skončí a váš kocúr je preč! Všetko sa vyvrbí už do prvej bitky – väčšinou ročných kocúrov. Určitú šancu má kastrát – jednak že vyrastie väčší, jednak že sa do súbojov nezapája a kocúri v ruji ho aj kvôli pachu ignorujú – nemá tie správne gule. Samozrejme – mačka v byte pri dobrej strave, nie obézna – dožije aj 20 rokov. Jesenné mačiatka zriedia prvé nízke teploty a dážď – mačacie virózy, neskôr zlá výživová kondícia počas mrazov. Jarné mačiatka zriedia tchory a líšky – niekedy celý vrh. Neviem ako v ČR, ale na Slovensku je už myslím zakázané strieľať mačky túlajúce sa v chotári. Na dedine sa ozaj netreba báť premnoženia mačiek – mačiatka preto po narodení nezabíjam. Ono sa to prirodzene rozptýli. Inak dobrá rada – mačka s domestikačnými génmi by nemala mať na konci chvosta háčik – a mám s tým tiež negatívne skusenosti ohľadom určitej “nevychovanosti”. Správna mačka má pohodovú povahu a nosieva chvost pekne vyrovnaný hore.
Jó a Vladislava – chceš urobiť svojho hrdzavého kocúrika najšťastnejším kocúrom na svete? Daj mu niečo dobré žrať a keď nebude dávať pozor – chyť ho za guľky a poriadne zmačkni! A chvíľu tak drž! Keď ho potom pustíš – bude najšťastnejší na svete! Preto kastrát nemôže byť nikdy úplne šťastný.