Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi
    Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi

    Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi

  • Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu
    Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu

    Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu

  • Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?
    Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?

    Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?

  • V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek
    V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek

    V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek

Související zprávy

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

  • Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu
    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

  • Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU
    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

  • Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín
    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

Co Vám nikdy neřekli o sóji a proč je nevhodná pro lidský organismus

…..sója je daleko nebezpečnější, než můžeme domyslet. Působí neblaze na mnoho orgánů a hlavně na hormony. Proto nám ji cpou do všech produktů. Je to dobrá taktika pro farma-mafii….

 

Chemický priemysel neustále využíva pochybné taktiky na obalamutenie ľudí, ktorí chcú byť zdraví, aby do seba pchali jedy. Zmätok, ktorý existuje okolo tukov a olejov, je zámerný a jeho účelom je zabrániť nám vyberať si zdravšie alternatívy.

Nedávny podvod s margarínom predstavoval margarín ako zdravšiu alternatívu masla. Zdravotnícky establišment tejto lži uveril, a potom si na vylúčení cholesterolu výhodne vybudoval celkom nový podnikateľský segment.

[wp_ad_camp_2]

Tým sa začalo ďalšie lukratívne partnerstvo medzi potravinárskym a petrochemickým priemyslom, ktoré príhodne vlastnia tí istí ľudia. Jedna skupina profituje z páchania škôd a druhá z celoživotnej liečby následných ochorení.

Epidémia srdcových ochorení sa začala v polovici dvadsiateho storočia, keď maslo a tradičné živočíšne tuky v našej strave nahradili nové, „zdravšie“ rastlinné oleje. Vodcom tohto zdravie ničiaceho pochodu bol výskumník Ancel Keys.

Podvodník Keys

Keys, známy ako otec lipidovej hypotézy, si zo štatistík vybral len to, čo sa mu hodilo, aby vytvoril medzinárodnú štúdiu o chorobe srdca a predstavil ju lekárskym kruhom. Tým podvodne dokázal, že ochorenie srdca spôsobujú nasýtené tuky.

Pojem „medzinárodná“ u Keysa znamenal, že použil výsledky z len 7 krajín, ktoré dospeli k záverom, aké potreboval. Dokonca svoju pôvodnú štúdiu nazval „Štúdia siedmich krajín“.

[wp_ad_camp_2]

Údaje z ďalších desiatok krajín vyškrtol, lebo žiadne z nich lipidovú hypotézu nepodporovali. Väčšina údajov v skutočnosti dokazovala, že medzi nasýteným tukom a cholesterolom nie je žiadny vzťah a dokonca ani medzi cholesterolom a chorobou srdca.

Mnohí ďalší vedci vo výskume v tom čase boli Keysovým podvodným výskumom zdesení, no médiá a ich špičkoví klienti z petrochemického priemyslu si Keysove zistenia osvojili.

Prírodné tuky bolo treba nahradiť chemicky pozmenenými tukmi a silne spracovanými rastlinnými olejmi, na základe čoho sa organizoval mladý priemysel biotechnológií.

Toto všetko veľmi príhodne otvorilo dvere priemyselným obrom k získaniu monopolných patentov na prípravu potravín. Proces získavania prirodzene sa vyskytujúcich potravín, ako je maslo, sa patentovať nedal.

[wp_ad_camp_2]

Keysov vedecký podvod bol taký majstrovský, že nás dodnes zdravotnícky establišment stále pochmúrne varuje pred tým, aké je maslo nebezpečné.

V skutočnosti maslo obsahuje jedinečne prospešný rad živín a tukov, ktoré sú veľmi dôležité pre srdce, mozog a zdravie zubov, kostí a nervového systému.

Nečudo, že Biblia predpovedala, že Kristus bude chovaný na masle a mede, aby poznal, čo je dobré. Väčšina ľudí dnes vie aspoň o nebezpečenstvách hydrogenovaných olejov, no lekári ich naďalej odporúčajú ako zdravú alternatívu.

[wp_ad_camp_2]

Klamný marketing o kuchynských olejoch

Sójové oleje niektorí maloobchodníci napriek všetkým odhaleniam v poslednom desaťročí, stále propagujú ako zdravú alternatívu. Takmer všetka predávaná sója je dnes geneticky upravená a silne spracovaná.

Slovo „sója“ sa občas objavuje v drobným písmom tlačených textoch na zadnej strane obalov s takzvanými zdravými rastlinnými olejmi, lebo firmy ju konečne začínajú skrývať.

Hoci je dnes sójový olej u väčšiny zdravotne uvedomelých ľudí známy ako nezdravý, firmy sú oveľa ochotnejšie zmeniť svoj marketing než svoje neetické praktiky.

Niektoré obaly olejov na prednej strane fliaš smelo uvádzajú veľký nápis „olivový olej“, no pohľad na nálepku často odhalí, že olivový olej je v skutočnosti tou poslednou (najmenej použitou) ingredienciou.

Skutočné a hlavné ingrediencie sú toxickými kombináciami vysoko spracovaného sójového a repkového oleja. Niekoľké odvážnejšie spoločnosti stále zdôrazňujú, že ich produkt je repkový olej, pretože o repkovom oleji ešte všetci nevedia.

Keď sa nebezpečenstvá repkového oleja stanú širšie známe, môžeme si byť istí, že to, čo sa zmení, bude marketing (a nie ingrediencie).

Jeden toxický výrobok kuchynského oleja sa dokonca volá omega-3 olej. A to aj napriek skutočnosti, že je doslova nemožné extrahovať čistý omega-3 olej bez toho, aby sa okamžite nerozložil na niečo úplne iné, najmä keď sa k nemu pridá teplo (zo spracovania).

Výsledné neomegové zložky sú nebezpečné. Produkt omega-3 olej je v skutočnosti len repkový olej – ktorý, mimochodom, pri zohriatí stráca všetky svoje omega-3 kyseliny a stáva sa toxickým. Nezabúdajte, že ide o olej určený na varenie.

Na sóju fazuľovú či repku olejnú sa pesticídy používajú len zriedka, lebo obe rastliny sú také toxické, že sa im hmyz vyhýba.

Repkový olej sám o sebe je pesticíd, oficiálne registrovaný organizáciou EPA (United States Environmental Protection Agency) a sója obsahuje zložky určené konkrétne na ničenie hormónov.

„Množstvo fytoestrogénov nachádzajúcich sa v dennej dávke sójovej detskej výživy sa rovná piatim antikoncepčným tabletkám.“

– Mike Fitzpatrick, toxikológ

[wp_ad_camp_2]

Čo vám sójový priemysel nikdy nepovedal

Nič také ako úplne prírodné jedlo pochádzajúce zo sóje neexistuje, lebo sójové bôby sú vo svojom prírodnom stave toxické.

Pre sójové jedlá je základom spracovanie, lebo sója je vo svojom prírodnom organickom stave jedovatá (obsahuje prírodné insekticídy). Žiadne skutočne organické sójové produkty na ľudskú konzumáciu teda neexistujú.

Keď vidíte produkt, ktorý sa vyhlasuje za „zdravú, úplne prírodnú sóju“, tak sa v duchu zaprisahajte, že si od tej neetickej spoločnosti nikdy nič nekúpite. Práve dokázala, že vám pokojne ublíži a kvôli zisku o tom bude klamať.

Aby bola sója bezpečná na konzumáciu ľuďmi, musí byť spracovaná istým spôsobom a ani vtedy nie je skutočne bezpečná. Procesy fermentácie, ktoré kedysi používali národy Ázie, sa už dnes nepoužívajú a aj celkové zdravie súčasných Ázijcov rapídne upadá.

Sója sa teraz robí bezpečnou chemickým inžinierstvom vo veľkých továrňach na spracovanie potravín.

[wp_ad_camp_2]

Odhliadnuc od všetkých toxických nečistôt a zmien spracovania, samotná sója si uchováva veľa svojich pôvodných jedovatých zložiek, ktoré priamo napádajú štítnu žľazu, napríklad hormóny, ktorých úlohou je narušovať plodnosť.

Obzvlášť náchylné na zažívanie desivých hormonálnych porúch (akou je napríklad endometrióza) po požití sóje sú ženy.

Neexistuje spôsob ako presne stanoviť, koľko potratov a prípadov neplodnosti je priamym dôsledkom jej konzumácie.

„Tofu a ďalšie jedlá zo sójových bôbov obsahujú izoflavóny, trojkruhové molekuly, ktoré sa skeletom podobajú steroidným hormónom cicavcov.

White spolu s ďalšími svojimi kolegami-výskumníkmi uvažujú, že estrogénu podobné zložky (fytoestrogény) možno súperia s prirodzenými telovými estrogénmi o estrogénové receptory v mozgových bunkách.

[wp_ad_camp_2]

Rastliny si na svoju ochranu pred predátormi vyvinuli veľa rôznych stratégií. Niektoré majú tŕne alebo ostne, zatiaľ čo iné páchnu, majú zlú chuť alebo sú pre zvieratá, ktoré ich konzumujú, jedovaté.

Niektoré rastliny sa vydali inou cestou, využívajúc ako spôsob boja proti tvorom, ktoré ich zvyknú obhrýzať, antikoncepciu.

Rastliny ako sója vytvárajú na svoju ochranu orálnu antikoncepciu, hovorí Claude Hughes, Ph.D., neuroendokrinológ zo Cedar-Sinai Medical Center.

Vyvinuli si zložky napodobňujúce prírodný estrogén. Tieto fytosestrogény môžu rušiť hormóny cicavcov, podieľajúce sa na reprodukcii a raste – čo je stratégia na zníženie počtu a veľkosti predátorov.“

– John MacArthur

[wp_ad_camp_2]

Účinky sóje na ľudské zdravie

1. O 250% zvýšené riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

2. Zhoršenie kognitívnych schopností.

3. Zmenšenie a predčasná degenerácia mozgu.

4. Vytvára steroidné hormóny.

[wp_ad_camp_2]

5. Vytvára zložky podobné estrogénu

6. Vaskulárna demencia.

7. Znižuje v mozgu počet bielkovín viažucich vápnik.

8. Skorá puberta u dievčat a oneskorené fyzické dospievanie u chlapcov.

9. Neprirodzené menštruačné cykly u žien.

10. Podvýživa – sójové bôby majú silné enzýmové inhibítory.

11. Spomalené trávenie bielkovín.

12. Interferencia s mechanizmami závislými na tyrozín kináze požadovaných pre optimálnu činnosť, štruktúru a tvárnosť hipokampu.

13. Potláča tyrozín kinázu, čo zhoršuje vytváranie pamäte.

14. Potláča dopamín.

15. Pohybové ťažkosti typické pre Parkinsonovu chorobu.

16. Potlačená činnosť štítnej žľazy.

17. Deti, ktoré dostávajú sójovú detskú výživu, majú o 200% vyššiu pravdepodobnosť cukrovky.

18. Vrodené vady.

19. Z dôvodu tlmenia činnosti štítnej žľazy sa stáva fluorid oveľa toxickejší.

20. Utlmuje vstrebávanie zinku.

[wp_ad_camp_2]

Mayonéza a studená pasterizácia

Všetka v obchode predávaná majonéza je pasterizovaná za studena, pretože surové vajcia, ktoré sú na majonézu potrebné, by inak nemohli byť celé mesiace bez chladenia vyložené na policiach obchodov.

[wp_ad_camp_2]

Studená pasterizácia je proces úpravy jedla žiarením, ktoré ho sterilizuje.

Akékoľvek „za studena pasterizované“ jedlo je okrem benzénu plné rádiolytických zložiek vyvolávajúcich rakovinu. Je veľmi pravdepodobné, že v čase predaja je stále rádioaktívne.

Rádiolytické zložky a vytváranie benzénu sú bežné, očakávané udalosti zakaždým, keď sa bielkoviny vystavia vysokým hladinám radiácie.

Okrem toho, že je rádioaktívna, je v obchode predávaná majonéza vyrábaná hlavne z geneticky upraveného sójového oleja, ktorý je silne chemicky spracovaný.

Navyše majonéza obvykle obsahuje hydrogenované (stužené) oleje a chemicky upravované prísady.

Keďže sa toxíny v majonéze viažu v rôznych tukoch a keďže sa ľudské telo chráni tým, že toxíny ukladá vnútri tukových buniek, ľahko sa dá vydedukovať, že v obchode predávanú majonézu telo rýchlo premení na telesný tuk.

[wp_ad_camp_2]

Prečo by mali vegetariáni a vegáni namiesto sóje konzumovať konope

Pri vegetariánskej a vegánskej strave chýbajú ľuďom dôležité živiny, bielkoviny, tuky a aminokyseliny.

Dospelí majú na také rozhodnutie sami za seba právo, no rodičia, ktorí držia na vegetariánskej strave svoje deti, sa previňujú ich chronickým týraním. Vegetariánska strava by mala byť u detí zakázaná, a to isté platí pre vegánsku stravu.

Keď sa ľudia rozhodnú byť vegetariánmi alebo vegánmi, zvyčajne využívajú na kompenzáciu svojho nedostatku bielkovín produkty zo sóje.

Sója je pre telo hrozná a nehodí sa na konzumáciu ľuďmi. U detí kŕmených detskou výživou s obsahom sóje sa v neskoršom veku s ďaleko vyššou pravdepodobnosťou vyvinú hormonálne ochorenia, ako sú endometrióza a choroby štítnej žľazy.

Estrogénu podobné zložky obsiahnuté v sóji brzdia vývoj tým, že sa tvária ako estrogén. Vytvárajú nerovnováhu ľudských hormónov; najmä u žien.

[wp_ad_camp_2]

Neustále rastúce používanie sóje v dnešných spracovaných potravinách je jeden z dôvodov, prečo mladé dievčatá vstupujú do puberty v skoršom veku než kedykoľvek predtým.

Široko dostupnými sa stali alternatívy na báze konope. Konopa siata neobsahuje THC, účinné narkotikum nachádzajúce sa v jej blízkom príbuznom kanabise (marihuane).

Na vlastníctvo výrobkov z konopy sa preto nevzťahujú žiadne právne postihy. Ide o zázračnú rastlinu obsahujúcu podobné množstvá bielkovín ako výrobky zo sóje, nemá však žiadne z rizík sóje.

Obalu zbavené semená konope obsahujú približne 31 % bielkovín v porovnaní s 35 % u sóje.

Bielkovina z konope je široko dostupná vo vyšších koncentráciách. Vyrába sa prírodným spôsobom prostým lisovaním a mletím konopných semien.

Konope obsahuje všetky dôležité aminokyseliny, ktoré dokázala veda identifikovať a vysoké množstvá omega-3 kyseliny, látky, ktorá chýba v takmer každej strave Západu.

Vegetariáni by si mali všimnúť, že konope obsahuje ešte viac omega-3 mastných kyselín než vlašské orechy, ktoré sú vegetariánmi vyhlasované za ich najlepší zdroj.

[wp_ad_camp_2]

Vegetariáni majú často problém s výdržou a práve tú, ako sa dokázalo, veľmi zlepšuje konope; najmä v kombinácii so železom. Konopa pomáha tiež tým, ktorým chýba vláknina a ktorí majú bezlepkovú diétu.

Čitatelia by si mali byť vedomí toho, že táto správa nenaznačuje, že by sa nejaká vegetariánska strava mala považovať za ideálnu.

Uvádza len, že nahradiť sóju konopou by bolo veľmi múdrou voľbou. Múdre by tiež bolo dať si pre získanie biologicky využiteľného železa, ktoré telo dokáže naozaj využiť, občas steak.

Pre užitočné železo a bezkonkurenčne najlepšiu formu vitamínu A (retinolu) skutočne žiadna dobrá náhrada červeného mäsa neexistuje.

[wp_ad_camp_2]

Pozor na výživových pseudo-odborníkov propagujúcich sóju

Mnohí samozvaní výživoví odborníci aj na Slovensku stále propagujú sóju ako ideálnu zdravú potravinu. Dávajte si na nich pozor a nenaleťte im.

Taktiež nejeden výrobca zdravých potravín predáva sójové výrobky zákazníkom, ktorí sa venujú vegetariánstvu. Je znepokojujúce vidieť, ako otvorene vyhlasujú sóju za zdravú potravinu.

Každý, kto si nájde chvíľu čas vyhľadať si na internete informácie o sóji, okamžite uvidí nespočetné množstvo správ o sójou spôsobenej neplodnosti, potratoch, predčasnej puberte, obezite, hypotyreóze, endometrióze a nezabudnime ani na rakovinu.

Pri pravidelnej konzumácii sóje sa u žien môže vyvinúť trvalý prípad predmenštruačného syndrómu, či prípadne niečo ešte horšie.

[wp_ad_camp_2]

Ľudia konzumujúci sóju sa aspoň nemusia báť zvyškových pesticídov, lebo sója fazuľová ako rastlina hmyz sama hubí. Tiež doslova všetka sója je geneticky modifikovaná.

„Sója sa tradične pripravovala a konzumovala v kvasenej forme (miso, tamari a tempeh). Fermentovaním sa v sóji znižujú množstvá  kyseliny fytovej (ktorá môže komplikovať vstrebávanie minerálov, ako sú vápnik, železo a zinok) a sója sa tak stáva stráviteľnejšou a poskytuje prospešné mikroorganizmy.“

Výrobcovia sójových produktov dokonca aj pripúšťajú, že nimi propagovaná zdravá potravina odoberá telu vápnik, železo a zinok a spôsobuje nedostatok viacerých minerálov.

Zabudnú sa však často zmieniť o tom, že tiež znižuje absorpciu horčíka, medi a vitamínu B12, všetko veľmi dôležitých látok pre zdravie kardiovaskulárneho systému.

Nebezpečná kyselina fytová v sóji sa dá znížiť spracovaním, no nestratí sa. Ďalej sa opomenujú zmieniť o tom, že sója sa už viac nekvasí (nefermentuje) tradičnými metódami kedysi používanými v Ázii.

Nová „fermentácia“ sa robí chemicky a geneticky upravenými baktériami, aby sa, koľká irónia, geneticky upravená sója stala menej toxickou. Ide o druh spracovania potravín, ktorý si vyžaduje ochranný odev.

[wp_ad_camp_2]

Záver

Narušená schopnosť tela vstrebávať živiny je najobvyklejšia cesta k vážnym chronickým ochoreniam. V skutočnosti sa o geneticky upravených baktériách a kvasniciach vo svojich sójových produktoch výrobcovia zmieňujú ako o „prospešných mikroorganizmoch“.

Prakticky každý, kto za uplynulých 10 rokov čítal o sóji, vie, že bola dokázaná jej extrémna škodlivosť pre zdravie. Človek by si teda mohol položiť otázku, odkiaľ výrobcovia týchto produktov získavajú svoje informácie.

Zdroj: getholistichealth.com, Spracoval: Badatel.net

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

9 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
noro
noro
25.11.2019 19:33

Par bludov a faktov o soji pridam tiez
http://www.keylaps.xf.cz/docs/zdravie/soja.pdf

kiana
25.11.2019 09:07

Sóju nejím, protože mi nechutná (nejedla jsem ji, ani když jsem byla veganka). A řepkový olej to samé. Majonézy se spíš všechny dělají z řepkového oleje (když jdu do obchodu, je snad nemožné najít majonézu, která by byla ze slunečnicového, namísto z řepkového, oleje. A potraviny se ozařují radioaktivním zářením (=konzervace) a nemusí to být napsané na obalu, takže nikdo neví které..

jitka
jitka
25.11.2019 08:40

A co ty tuky? Používám kvalitní lněný olej a vyrábím si oleolux tj. lněný olej s kokosýmým. Díky za info.
Soju již mám vyřešenou tu nejím.

Mettaman
Mettaman
25.11.2019 08:15

Ještě bych dodal, již dávno přečtené a prověřené – snižuje srážlivost krve.

Radek
Radek
25.11.2019 03:40

Dobrý den, díky za článek.
Tak to je teda síla, že sója je zdraví škodlivá. Kupoval sem si dřív často tofu a jedl jsem ho tedy poměrně hodně, někdy i kilogramy měsíčně. Řepkový olej sem si taky kupoval často.
Tak to je neskutečný co nám ty zrůdy dělaj …
Ještě si tyto informace ověřim ale docela tomu věřim, když nás jsou schopni stříkat z letadel.

K těm bílkovinám a k tomu, že jsou pro člověka nezbytné mám ale výhradu, nemyslim si, že jsou pro člověka nezbytné. Jim cca 20 let hlavně ovoce a zeleninu občas ovesné vločky a cítim se stále výborně a nemám zdravotní problémy žádné.
Jim z 90 ti procent ovoce (banány, jabka, hrušky) a to bio a to taky každému doporučuju. Ovoce a zelenina v syrové formě dodá tělu energii a tělo je zdravé. Konzumace ovoce a zeleniny působí tedy preventivně proti nemocem.

Zajímavost : na Zemi je několik desítek tisíc lidí, kteří nejedí. Tito lidé pouze pijí.
Říká se jím breathariáni. Příjímají energii z prány.

Viděl sem tady na fóru několik lidí, kteří byli podrážděni … pokud by si chtěli navodit pohodu doporučuju udělat jógové dechové cvičení a hatha-jógu. Jógové dechové cvičení a hatha-jóga jsou výborné na zklidnění a projasňění mysli a navozují dobrou náladu.
🙏

erik
erik
Odpověď na  Radek
25.11.2019 12:28

Telo si kazdu bielkovinu rozklada na aminokyseleny a z nich si tvori vlastny druh bielkoviny ktory potrebuje, cize zelenina najlepsia volba, samozrejme surova, kazde jedlo tepelne upravene telu viac vezme ako da.

Radek
Radek
Odpověď na  erik
25.11.2019 15:53

Díky za příspěvek. Vidim to podobně.
Tepelnou úpravou ovoce a zeleniny se zabíjejí živiny prospěšné pro tělo.

Indoktrinace : ,, Teplé do žaludku je potřeba aby jsme neměli žaludeční potíže “
Žádná zvířata si jídlo neohřívají a člověk je v podstatě zvíře.
Ten kdo se bojí ,, studeného “ v žaludku tak když bude žvýkat sousto o trochu déle, tak jídlo se v puse ohřeje a do žaludku sjede teplé.

Aminokyseliny, bílkoviny, sacharidy, vitamíny, vláknina atd. atd. jsou jen názvy částí potravin. Tyto názvy vytvářeli, vytváří pseudovědci, chemici a podobní. Takto rozebírat potraviny je nesmyslné a děje se tak záměrně.
Dřív lidé nepotřebovali vědět z čeho se jídlo skládá, věděli, že plody Země jsou přirozený zdroj potravy – tak je konzumovali a byli zdraví.
Dnes jsou lidé nemocní z potravin, protože jim neustále někdo záměrně vymývává mozek ,, Musíte jíst maso “ Musíte jíst bílkoviny “ ,, Musíte jíst sacharidy “ .
Vše jeden velký podvod na lidi s cílem depopulace lidstva !!!

Laco
Laco
25.11.2019 02:25

Asi pred desiatimi rokmi mi prišiel nevyžiadaný email, v ktorom sa popieral fakt, že vČíne už pred 4000 rokmi pestovali a konzumovali sóju, lebo vedeli o jej negatívnych účinkoch. Zmena nastala vtedy, až sa sóju naučili fermentovať, tak ako mi dnes fermentujeme -kvasíme zelí. Inak je sója blokátorom železa a vápnika v tele, teda je škodlivá. a veľmi dobre nasáva hliník z pôdy. Preto ľutujem vegatariánov a družstevné kravy.