Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Centrální banky jsou v pasti. Pro boj s příští recesí jim nezbývají nástroje
Během desetiletého boje s následky finanční krize si přední světové centrální banky „vystřílely munici“ a ke zvládnutí příští recese jim zbývá pouze minimum nástrojů. Nemají například prostor pro další snižování úrokových sazeb nebo pumpování peněz prostřednictvím nákupu dluhopisů, varuje agentura Bloomberg.
Globální ekonomika zpomaluje a odborníci varují, že kvůli rizikům, jako jsou například obchodní války, by se v dohledné budoucnosti mohla přehoupnout přes hranu recese. Jenže na rozdíl od krize v roce 2008 centrální banky předních světových ekonomik nejsou v kondici, aby jí mohly čelit.
[wp_ad_camp_2]
A to zejména co se týče snižování úrokových sazeb, jímž se centrální banky snaží hospodářství „nakopnout“ například během ekonomického zpomalení. Manévrovací prostor bank je však nyní mnohem užší než před deseti lety.
[wp_ad_camp_2]
Fed může dál snižovat, ECB příliš ne
Manévrovací prostor americké centrální banky Fed pro případný stimul představuje podle studie pět procentních bodů referenční úrokové sazby, kdežto evropské a japonské centrální bance zbyl v tomto ohledu pouze jediný procentní bod.
Evropská centrální banka (ECB) ve snaze o oživení ekonomiky razí politiku extrémně nízkých sazeb poslední čtyři roky. To, že za těchto okolností hrozí Evropě během recese větší problémy, si uvědomuje i nová prezidentka ECB Christine Lagardeová.
Ve svém prvním veřejném vystoupení v nové roli apelovala na vlády bohatých zemí eurozóny, aby šetřily na opatření proti ekonomickému zpomalení. „Centrální banky nejsou jedinou možností,“ citoval její projev deník Financial Times.
Ty však kromě snižování sazeb mají i další možnosti jak podpořit ekonomiku, například tzv. kvantitativní uvolňování. Během něj centrální banky „pumpují“ peníze do ekonomiky přímo, například nákupem státních dluhopisů či jiných finančních aktiv.
[wp_ad_camp_2]
Dluhopisy z minulé krize
I během poslední krize uplatňovaly tento postup ve velkém. Velká část světových centrálních bank však tyto dluhopisy a další cenné papíry stále drží, což jim v případě recese omezuje možnosti dalšího nakupování.
Podle agentury Bloomberg přední centrální banky nakoupily za poslední desetiletí aktiva za více než 12 bilionů dolarů. Ani to však mnohdy nestačilo na to, aby dostaly míru inflace na požadovanou úroveň. Z dat investiční banky UBS, která tyto ukazatele sleduje, vyplývá, že se zhruba dvě třetiny monitorovaných centrálních bank potýkají s nižší mírou inflace, než odpovídá jejich cílům.
Omezené možnosti světových centrálních bank jsou navíc podle deníku The New York Times obzvlášť znepokojující v době, kdy vlády projevují malou chuť ke spolupráci ve snaze zastavit zpomalování globální ekonomiky. Kromě obchodní války mezi USA a Čínou list naráží také na rozepři mezi Spojenými státy a EU.
[wp_ad_camp_2]
Americký prezident Donald Trump totiž zvažuje zavedení cel na dovoz aut a automobilových součástek do Spojených států, což by poškodilo evropský automobilový průmysl. To by se ještě víc podepsalo na zpomalování největší evropské ekonomiky Německa a stáhlo s sebou i další země včetně ČR.
Zdroj: iDnes
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
dôkaz o manipulácii na trhu: https://markets.businessinsider.com/news/stocks/morgan-stanley-fined-22-million-bond-market-pump-dump-scheme-2019-12-1028751961
Morgan Stanley dostal od francúzkeho regulačného úradu pokutu vo výške 20 mil € za pump and dump manipuláciu s dlhopismi francúzka. To len aby ste vedeli, aké ťažké je bojovať s velerybami ?!
He – „treba im z papulí ubrať krylu“ – celý tento nezmysel funguje len vďaka neprehľadnému globálnemu „oceánu“ – MORU planéty! Ľudia prosto strácajú kontrolu = moc nad svojím teritóriom. 1/ Veľryby sú chránené – aj keď to nie sú ryby – prvý omyl. 2/ Veľryby môžu tým pádom všetko /a kiež by žrali plasty!/. Skrátka – my sme atomizovaní – oni sú organizovaní. Ako Hanzovná flotila.
Čiže – bez deštrukcie globalizácie a opätovného rozdelenia si planéty to asi nepôjde. Kto je za teritoriálne rozdelenie? Lebo vidím v tom základ prežitia – v poriadku – nie v chaose! Potrebujeme HRANICE! Aj symbolické – mentálne, aj reálne.
Globálny chaos NErovná sa sloboda – to je základný omyl!
Je to rozbitý! ČNB ztratila kontrolu nad řízením měnové politiky
https://www.penize.cz/urokove-sazby/411491-je-to-rozbity%21-cnb-ztratila-kontrolu-nad-rizenim-menove-politiky?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Do Polska se vrátilo 8000 zlatých cihel z 2. světové války
https://www.armyweb.cz/clanek/do-polska-se-vratilo-8-000-zlatych-cihel-z-2-svetove-valky?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Marcus Tullius Cicero
Rozpočet by měl být vyvážený, státní pokladna by se měla znovu naplnit, veřejný dluh by se měl snížit, arogance úřednictva by se měla zmírnit a být pod dozorem a pomoc cizím zemím by se měla omezit, pokud Řím nemá přijít na mizinu. Lidé se opět musí naučit pracovat namísto toho, aby žili z veřejné podpory. (z knihy A Pillar of Iron od Taylora Caldwella)
sleduji že sou ve všech bankách problémy z hotovostí ale lidi to nák moc neřeší virtualní peníze na kartě jsou když jdu nakupovat 70 procent lidi platí kartou tam se akorát odečtou čísílka a systém jede dál platí se neexistujícíma penězma a lidem to vyhovuje banky mají zhruba 20 procent hotovosti o proti virtualním číslům kdyby si náhodou chtěl někdo něco vybrat aby bankovní systém padl museli by lidi udělat razii na banku tomu braní právě těch 20 procent hotovosti který budí důvěru všech lidí + ty karty to taky dokonale brání lidi jen přiloží kartu a mají zaplaceno bude ještě nakou dobu trvat než to rupne protože si to banky umějí pojistit a dobře klamat
Obávám se, že to vypukne již v prvním čtvrtletí.
Já jsem o tom hluboce přesvědčen, protože to sleduji už dlouhou dobu a není to jen to shora napsané. Je to na druhém místě propad lidskosti a totální demoralizace lidstva. I to je atribut pro obrovskou krizi. Možná že tak bude velmi ozdravná.
Potřebují na to 3 volné dny, takže se neobávejte .
🙂
Už jsou v pasti nějak moc dlouho, ne?
Uvedom si, že oni to lepia už tak 2-3 roky a potom tlačítko je v ich rukách.
Eva – je to veľmi zdĺhavý proces, ktorý začal 1 septembra 2001. Technicky je všetko pripravené, ešte sa čaká na Potusove/Trumpove“upratovanie“ v amerike. Tam vedia, že jedna kvapka vody v pohári absintu, zničí všetku jeho chuť… ?!
Európa, čaká na jeho znamenie keďže je platcom výpalného amerike. Nebude to až tak komplikovaný proces tá zámena.
Virtuální a opravdové( vydělané ) peníze. Banky si hrají s virtuálními, protože opravdové nemají, a odneseme to my, co tvoříme a produkujeme. Ve výsledku je to jedno, protože jejich „práce“ formou, pokus -omyl, zbaví peněz i nás. Nenechat jim nic na hraní, a bude klid.
Ti , co produkují hodnoty a posilují kurz fiat měn, na krizi , co se teprve chystá, zbohatnou , líto mi je těch , co uvykly ujídat z koláče společného a neb bez peněz ( drahé kovy ) do hospody nelez …
Každému, kdo jen trochu sleduje ekonomiku musí být jasné, jak to dopadne a asi už ve druhém čtvrtletí příštího roku. To jen u nás na Titaniku se ještě tančí. Užijte si poslední snad normální vánoce a doufejte, že díky nastupující krizi nebude válka, do které nás neustále nepozorovaně /neboť „správný ovčan“ se příliš nezajímá/tlačí. A s tím jisté etnikum počítá. A gój jen maká, aby přežil a měl na hypotéku…
A co má dělat ? Nechal se lapit bankovkami na svém účtu, takže si ho Matrix omotal okolo prstu jako žížalu – domestikoval ho hypotékou , když se narodil, jako svobodný .
nagualista – je tu pár otáznych záležitostí:
– dokážu ľudia dnešnej spoločnosti preniesť zodpovednosť do vlastného riadenia peňazí ?
– dokážu ľudia dnešnej spoločnosti zodpovedne naložiť s voľnými energiami?
– dokážu sa zbaviť myseľného oklieštenia minulosti a prítomnosti, k zodpovednej tvorbe zajtrajška?
… postrehujem to v komentároch k článkom:
Ak sa jedná o správu (tj.skutok, ktorý sa stal) polemika k nemu pritiahne percentuálne najväčšie množstvo reagujúcich opisujúcich ten skutok?
Pokiaľ sa jedná o prítomnosť (tj. možnosti zmeny skutku) stav reagujúcich sa už ztenšuje?
Ak sa jedná o budúcnosť (tj. prijatie zodpovednosti za čin) – tak kroky k takýmto článkom vedie minimálne množstvo diskutujúcich – alebo častokrát to končí bez povšimnutia?
Vedia dnešní ľudia vôbec prijať informáciu, konštruktívne ju zpracovať a následne realizovať?
To zavedenie kolektívnej viny do spoločnosti úplne zazipsovalo kritické myslenie do vreca s nápisom „Výhovorka“.