Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Americká vláda získá výtěžek z prodeje knihy Snowdena na základě soudního rozhodnutí
Americké ministerstvo spravedlnosti již dříve podalo žalobu na bývalého zpravodajce Edwarda Snowdena s odvoláním na porušení povinností mlčenlivosti v souvislosti s vydáním jeho knihy. Ministerstvo sdělilo, že vláda má v úmyslu sebrat veškeré výnosy z knihy.
[wp_ad_camp_2]
Federální soudce ve městě Alexandrie ve Virginii rozhodl, že americká vláda má nárok na výtěžek z prodeje knihy nazvané Trvalý záznam (Permanent Record), jejímž autorem je právě bývalý zpravodajský důstojník USA Edward Snowden.
Soudce rozhodnuv ve prospěch americké vlády poznamenal, že „znění smlouvy o mlčenlivosti je jednoznačné.“ Snowdenovi právníci zase namítali, že nesouhlasí s rozhodnutím soudu a zváží další možnosti.
Občanskoprávní žaloba amerického ministerstva spravedlnosti proti Snowdenovi byla podána odděleně, trestní řízení proti němu za zveřejnění utajovaných informací běží samostatně. Americké úřady tvrdí, že jelikož Snowden získal popularitu díky přivlastňování státních informací, nemá právo profitovat z knihy, kterou vydal v několika zemích.
[wp_ad_camp_2]
V červnu 2013 předal Snowden sérii tajných materiálů o zpravodajských programech Spojeného království a USA deníkům Washington Post a The Guardian. Utekl do Hongkongu a pak do Moskvy, kde strávil nějaký čas v tranzitní zóně letiště Šeremetěvo.
Rusko poskytlo Snowdenovi dočasné útočiště na jeden rok za předpokladu, že ukončí svou činnost proti Spojeným státům. V srpnu 2014 získal Snowden tříleté povolení k pobytu, které mu umožňuje cestovat nejen do Ruska, ale i do zahraničí. V lednu 2017 bylo jeho povolení k pobytu prodlouženo do roku 2020.
Přeložila tereza | Zdroj: Sputnik news
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Ty tajné věci jsou v podstatě primitivně jednoduché. Protože okrást jde jenom tvořící a ne parazity. nicneděláky a nářekáře kteří jim dělají proxy armádu.
7% bílých a ještě menší množství z nich zotročených ziskovci a jejich loutkovodiče uplácí deep state spolčení rasistů? Ono není koho jiného než tvořící okrást, víme?
Divné to je protože navzdory faktům je přesvědčují o opaku s nářekovým průmyslem nicneděláků, samozřejmě s většinou parazitů jak jinak demokraticky ale když to vypadá jako pes a štěká to jako pes bude to pes. Menšina se neubrání úžerům a hlavně když nebude vědět jaký si zpytlíkovali otrokáři mustr na ně s pseudoautoritami odporných workoholiků a fach idiotů či se zaprodanci pekla?
Soudní dvůr Evropské unie včera rozhodl ve věci nizozemského startupu Tom Kabinet, který od roku 2014 nabízel použité e-knihy novým uživatelům. Nejprve fungoval jako second-hand, ale po prohrané soudní při s vydavateli přestal e-knihy prodávat a fungoval spíše jako uzavřený klub, kde si uživatelé bezplatně vyměňují legálně získané e-knihy.
Včerejší výrok soudu považuje i toto vyměňování za porušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/29 týkající se autorského zákona. Rozhodnutí by mohlo mít vliv i na sekundární trh s digitálním videem, hrami a hudbou.
(zdroj: slashdot)
https://www.root.cz/zpravicky/evropsky-soud-rozhodl-ze-nelze-preprodavat-e-knihy/
He “ Americké úřady tvrdí, že jelikož Snowden získal popularitu díky přivlastňování státních informací, nemá právo profitovat z knihy, kterou vydal v několika zemích.“ – čo sú to štátne informácie – odkiaľ si ich štát vycucal? Zbierané metadáta „o mne o tebe“ patria štátu? A prečo nie susedom?! Je to choré! Dôkazy o špionáži štátu voči občanom patria štátu – a kto tvorí tento štát? Takže – tieto informácie patria VEREJNOSTI! To, že ich Snowden zverejnil, je rovnako honorovateľná práca ako práca investigatívneho novinára! „Výťažok z predaja“ – akože výťažok z novín patrí štátu, lebo sú to informácie o špionáži štátu proti jeho občanom?!
obrezanci predsa funguju stale podla toho isteho scenara
Zajímavá myšlenka. Kedze ma sleduje moj mobil-operátor, internet a mestské TV kamery, mám právo na zisku týchto inštitúcií…podľa amer. súdu – ano.
sbs – No áno!