Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
ČTÚ uvolnil pásmo 60 GHz, které může změnit bezdrátový trh
Rada ČTÚ rozhodla o vydání části plánu využití rádiového spektra č. PV-P/3 pro pásmo 52,6–59 GHz a PV-P/23 pro pásmo 59–106 GHz, a současně rozhodla o vydání všeobecného oprávnění č. VOR/ 12/12.2019–10. To umožní od poloviny ledna využití pásma 60 GHz i pro venkovní instalace. S cílem předejít případům vzájemného rušení bude zaveden registrační portál pro evidenci spojů v tomto pásmu.
[wp_ad_camp_2]
Podrobnosti úřad popisuje ve všeobecném oprávnění č. VOR/ 12/12.2019–10. Provozovatelé mohou pásmo využívat bez individuálního oprávnění, ale předem se musí registrovat na webovém portálu ČTÚ (zatím není v provozu). Účinnost všeobecného oprávnění je k 15. lednu 2020.
Bezlicenční pásmo 60 GHz poskytuje operátorům vysokou kapacitu. „Při přímém porovnání s technologií Wi-Fi v pásmu 2,4, resp. 5 GHz vynikne hlavní rozdíl, který předurčuje pásmo 60 GHz pro poskytování vysokorychlostního bezdrátového internetu – zatímco v současných Wi-Fi sítích se šířka používaného kanálu pohybuje v řádu desítek megahertzů (20/40/80 MHz), v pásmu 60 GHz se prozatím jedná o 2,16 GHz, tedy šířku o dva řády vyšší. Tato skutečnost umožňuje dosahovat přenosových kapacit až několika Gb/s bez použití pokročilých technologií, jako je např. MIMO,“ popisuje jeho možnosti v článku pro Lupu Jakub Rejzek.
Zdroj: lupa.cz
[wp_ad_camp_2]
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Všetky druhy žiarení sú nejakým spôsobom pre organizmy škodlivé, niektoré menej, niektoré viac. Dokonca aj vysielanie starým analógovým spôsobom je škodlivé, ovšem oveľa menej ako digitálne vysielania. Podľa človeka, ktorý prednáša o škodlivosti týchto vecí Barrie Trowera náprava existuje. Je potrebné ich len správne navrhnúť, nieje potrebné sa vzdávať bezdrátového spôsobu prenosu dát a bezdrátových telefónov, televízie, rozhlasu a tak podobne.
Letadlo s téměř sto lidmi na palubě, které letělo z Almaty do Astany, ztratilo výšku a narazilo do dvoupatrové budovy. Podle předběžných údajů zemřelo několik lidí.
https://cz.sputniknews.com/svet/2019122711172219-v-kazachstanu-havarovalo-osobni-letadlo-na-miste-jsou-mrtvi/
něco mi to připomělo, kdo ví proč?
Majitelům chytrého telefonu, kteří jej nechal nabíjet přes noc a neodpojili zařízení z nabíječky poté, co se mobil nabil do 100 %, se zkracuje životnost baterky. Informoval o tom ředitel německé společnosti BatterieIngenieure Dominic Schulte.
Nebezpečení nočního režimu
Lidé, kteří vlastní tzv. chytrý telefon, si na noc zapínají často noční režim, který chrání před modrým zářením. Podle amerických vědců však tento režim ovlivňuje cirkadiánní rytmy organismu.
Vědci se rozhodli prověřit předpoklad, že spektrum žlutého světla, které je nakonfigurováno na obrazovkách telefonu při přechodu na noční režim, může poškodit biologické hodiny.
Vědci provedli experiment s laboratorními myšmi. Na základě toho se ukázalo, že teplé barvy nočního režimu připomínají denní světlo a klamou organismus. Takové záření nepříznivě ovlivňuje spánek a přináší více škody než užitku. Naopak chladné barvy modrého spektra, které jsou charakteristické pro obvyklý režim v mobilu, jsou pro organismus přijatelnější a na spánek nemají podle vědců příliš negativní dopad.
https://cz.sputniknews.com/svet/2019122711168110-odbornik-promluvil-o-caste-chybe-pri-nabijeni-smartphonu/
Tomuto kovu říkají bílá ropa nebo zlato 21. století. Jeho ložiska, dá-li se věřit některým politikům, se mohou stát dokonce příčinou státního převratu. Podle jistých odhadů může poptávka po tomto kovu, který je klíčovým prvkem ve výrobě chytrých telefonů a aut, stoupnout do roku 2030 38krát. A ano, v Česku zásoby skutečně jsou.
https://cz.sputniknews.com/nazory/2019122611169412-kov-ktery-je-pricinou-statnich-prevratu-cesko-je-bohate-na-lithium-co-dal/
Listonosze, 1917, Waszyngton
https://vk.com/waldemaraldas?w=wall194381334_9335%2Fall
vozítko zblízka
https://vk.com/olisingerfromthesky?z=photo-151534816_457273858%2Fwall541656129_4706
pro zajímavost – miss 1956 švédsko, usa, německa
https://vk.com/waldemaraldas?z=photo-44952891_457286380%2Fwall194381334_9227
Vše zavádějí právě tak rychle, protože byl podvod 5G již několik měsíců v provozu, a proto tak rychlé odsouhlasení bez výzkumu a povolení úřadů….
tm
Výzkumy určitě provedeny byly, ale tají se, poněvadž nedopadly dobře. A ČTÚ není skutečným pánem v této věci.
Poslušný úřad . Nezajímá je, nepotřebuji, nikdo od nich nepožaduje posouzení škodlivosti na zdraví občanů a přírodu.