Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Ruský oligarcha kupuje německé letiště
Letiště Frankfurt Hahn má nového majitele: společnost Nürburgring údajně získala letiště v platební neschopnosti za 20 milionů euro. Výbušnou skutečností je, že za nákupem pravděpodobně stojí ruský oligarcha a farmaceutický podnikatel Viktor Charitonin.
Nürburgring koupil insolventní letiště Hunsrück Hahn. Podle pátečních informací Deutsche Presse-Agentur byla nedávno podepsána notářsky ověřená smlouva na kupní cenu ve výši přibližně 20 milionů euro. Peníze jsou již na takzvaném vázaném účtu. Znamená to, že podíl v letišti koupila společnost NR Holding, spjatá s Rusem Viktorem Charitoninem. Farmaceutický podnikatel není na žádném sankčním seznamu EU vůči Rusku. Insolvenční správce Jan Markus Plathner se k prodeji původně nevyjádřil.
Prodej legendárnímu závodnímu okruhu Nürburgring v Eifelu by mohlo ještě prověřit Spolkové ministerstvo hospodářství v souladu se zákonem o zahraničním obchodu a platbách. Již v červnu 2022 koupila společnost Swift Conjoy GmbH ve Frankfurtu nad Mohanem jako investor s nejvyšší nabídkou v té době notářsky ověřenou smlouvou letiště Hahn – podle informací agentury DPA však nikdy nezaplatila kupní cenu. Insolvenčního správce Plathnera to rozzlobilo. Mohl by případně požadovat náhradu škody po společnosti Swift Conjoy. Společnost se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem na několik dotazů agentury DPA neodpověděla.
Poměrně vzdálené letiště Hahn je bývalé americké vojenské letiště s pohnutou historií. Jediné velké letiště v Porýní-Falci nemá železniční spojení, ale má vzácné a žádané povolení k nočním letům. Spolková země Hesensko již před časem získala 17,5 procenta akcií letiště Hahn.
Společnost NR-Holding se rovněž účastnila výběrového řízení na letiště, které se již na podzim 2021 dostalo do insolvence, ale nabídla méně peněz než Swift Conjoy. Nürburgring proto původně nedostal šanci, ale poté, co frankfurtská společnost nezaplatila své závazky, znovu vstoupil na scénu.
Nürburgring: Domov festivalu Rock am Ring
Závodiště, které bylo stejně jako Hahn kdysi státní a poté v insolvenci, je nyní soukromým podnikem s několika ekonomickými pilíři, od motoristického sportu a takzvaných turistických jízd pro amatérské závodníky až po firemní akce a legendární hudební festival Rock am Ring – letos od 2. do 4. června.
Letiště zoufale hledá další zaměstnance. Tuto neděli (5.2.) by se měl v Hahnu konat den otevřených dveří.
Zdroj: focus.de
Víťo, prosím nezaměňovat UK a UA.
vitacrha 5.2.2023 v 14:30
No konečně, už jsem myslel že všichni odjeli na dovolenou. Nebo už jen čekají na Fulfíka? Je tu poněkud mrtvo a proto trošku provokuji, aby se ozvaly nějaké nespokojené hlasy.
Díky víťo, souzním a tak jako většina z nás jsem přesvědčen o vítězství ruské armády.
Na UA neprobíhá „pouhá“ denacifikace a demilitarizace, prakticky jde o největší odzbrojení světa v historii lidstva!
Jó, jó, Superman vyspává po opici a ,,tradiční zachránci Ameriky“, kteří by to zvládli zadara už jsou v důchodu.
Ke slovu přišli nejlepší stratégové světa – něco jako obětujeme pravé křídlo, my zase levé křídlo….
Operace na odstranění čínského balonu zahrnovala:
– stíhačky páté generace F-22 Raptor (jedna z nich zasáhla balón střelou AIM-9X),
– Stíhací bombardéry F-15,
– vrtulník pobřežní stráže MH-60,
– USS Carter Hall,
– letadlo E-2A Hawkeye na dálkovou radarovou detekci a kontrolu,
– letadlová loď s jaderným pohonem,
– velitelské stanoviště E-4B Nightwatch,
– tankovací letadlo KC-135 Stratotanker,
– případně jiná plavidla a letadla.
Vzdušný prostor byl na několik hodin uzavřen nad částmi dvou států a tři letiště byla pozastavena.
https://t.me/new_militarycolumnist/100809
článek jsem si bedlivě přečetl a tak trochu mi připomíná meinstreamová poskakování kolem vyhaslého ohně. Taktika očekávání na dodávky zbraní ze západu a nepřipravenost Ruských sil na hlavní ofenzívu souběžně jakousi proklamovanou unaveností Ruských bojových jednotek že ten článek je jeden velký propagandistický prdek do šálku s kávou. Podle jiných zdrojů, přítomných na UK je zcela zřejmé, že UK bojuje s velkou částí s lidmi násilím zavlečených do válečného konfliktu proti jejich vůli. Navíc dodaná bojová zařízení a tachnologie je bez vycvičené obsluhy a tudíž jaksi k prdu, protože výuka obslužnosti systémů je minimálně dvouletá + praktické a taktické cvičení. Další věcí je dezorientační řízení války ukrajinským velením ve všech stupních, což vede k úpadku v myšlení vojáků a zvyšuje nabídku útěku z místa boje a dezerci. Tento článek je sice dlouhý, ale trpí zásadním nedostatkem relevantních zkušeností a zpráv z bojišť. Přímí účastníci novinářských misí mluví naprosto odlišně. Vše lze sledovat na VK com. kde jsou denní akce v přímém přenosu a vyjadřují se zde den co den k akcím vysocí velitelé a důstojníci, kde přibližují části taktiky boje, které se neustále mění. Proto mě Orak.sk. moc nenadchl a spíše to zavání převzatými informacemi od povídálků. Navíc je potvrzeno, že cizí žoldnéři kvapem opouští UK, protože vidí fatální selhání jak velení, tak týlové práce. Odstřižení dopravních tepen a spojovacích uzlů hovoří jasnou řečí. Stačí… Číst vice »
To nevypadá dobře, aneb rozbor dosavadního stavu s nejistými výhledy.
Za každou cenu. Rusko se chystá na další ničivý manévr na Ukrajině |
https://oral.sk/za-kazdou-cenu-rusko-se-chysta-na-dalsi-nicivy-manevr-na-ukrajine/