Otázka je velmi nadčasová, neboť současná situace se bude vždy vztahovat k času, ve kterém byla položena. Podstatné je, si položit otázku, co v tomto období nejvíce trápí většinu lidí.

Ať se nám to líbí nebo ne, mnoho lidí řeší otázku bezpečnosti, stability a míru. Bohužel, většina z nich se nechávají strhávat do myšlenkových vzorců o válce, boji a o dalších destruktivních činnostech. Není se čemu divit, protože váleční štváči od nepaměti využívali lidskou mysl jako pevný fundament k rozpoutání jakéhokoliv konfliktu. A vždy se jim to, díky nevědomosti lidí, poměrně zdárně dařilo.

Vaše mysl má totiž mnohem větší možnosti, než si vůbec dovedete představit, a přitom stačí skutečně velmi málo, abyste svůj život, tedy své myšlenky zaměřili výhradně tam, kam chcete Vy. Potom žádný válečný štváč nikde na světě nemá šanci přimět Vás k realizaci jeho zhoubných plánů.

Jestliže chcete pomoct současné situaci, udělejte jednoduchou věc, „MYSLETE NA MÍR“. Možná se vám předchozí slogan zdá tak triviální, že mu v žádném případě nemůžete věřit, protože kdo by kdy řekl, že pouhá myšlenka něco změní, je to tak? Nyní máte dvě možnosti. Již nepokračovat ve čtení, protože pokud vám to přijde jako nesmysl, pouze ztrácíte čas, ale jestliže si myslíte, že v tom je alespoň zrnko logiky a tedy i naděje, pak pokračujte.

Každý den většinu svých myšlenek věnujte míru. Představujte si ideální, spravedlivou, stabilní a rovnoprávnou společnost žijící především v míru. Jsou to Vaše myšlenky, takže si představujte opravdu takovou společnost, která vám nejvíce vyhovuje.

A to je vše!

Tedy skoro vše. Vy totiž můžete pomoct šíření této myšlenky doslova raketovým způsobem. Jestliže alespoň trochu věříte nebo si myslíte, že právě myšlenka míru může nám jako civilizaci pomoct, můžete udělat jednu velmi silnou věc.

Pokud Vaše myšlenky utvářejí Vaši realitu, jak je to asi s kolektivním vědomím? Jak fungují myšlenky, jsou-li sdíleny více lidmi, masou lidí či dokonce národem? Úplně stejně, jen s tím rozdílem, že jsou mnohem silnější a účinnější.

A jak tedy spojit myšlenku míru pro celý národ, národy či civilizaci? Zatím nevím, jaký bude ohlas, ale pokud by každý z Vás tento článek sdílel svým známým, přátelům či komukoliv, určitě pomůže skvělé věci a rozšíří jeho myšlenku mezi mnoho lidí. Ale řekl jsem si, že je stále hodně lidí, kteří mohou pomoci ještě více šíření této myšlenky a napadla mne odvážná věc.

Pokud jste se nenechali odradit, ba dokonce jste se ztotožnili s obsahem tohoto článku, určitě jej sdílejte, ale co víc? Napište na dva kousky papíru tři slova „MYSLETE NA MÍR“ a tento papír dejte komukoliv, kdo vás napadne. Jestliže každý z Vás dá uvedený vzkaz pouze dvěma lidem a ti by v tom pokračovali, bude na mír myslet v brzké době celá Evropa a možná i celý svět.

Jestliže chcete pomoct víc, můžete tento slogan napsat třeba na kamínek, který necháte ležet někde na veřejném místě tak, jak se to obvykle s těmito „cestovními“ kameny dělá. Můžete samozřejmě nechat volný průběh svým nápadům a tento slogan využít úměrně svým finančním a dalším možnostem, což už je na rozhodnutí každého z Vás.

Tak co, půjdeme do toho?

Tím, že se rozpohybuje energie směrem k míru, bude jej automaticky tvořit, protože není nic silnějšího než energie Vašich myšlenek. Proto Vám jsou denně podstrkovány negativní obrazy světa, abyste měli o čem přemýšlet a dávat tomu svoji energii. A kam to vše dospělo? To Vám již nemusím více vysvětlovat a stačí se podívat do okolního světa. Nebo je to jako důkaz málo?

Nyní máte možnost všechno napravit, ale samozřejmě podotýkám, že vše je na dobrovolnosti a svobodné vůli. Pokud se Vám projekt nelíbí, můžete myslet na to, co Vás doposud dělalo šťastnými. Jestliže někdo máte chuť se pustit do tohoto projektu, nikdo a nic Vám v tom nebrání. A třeba zrovna Vy budete první, kdo na papírek napíše „MYSLETE NA MÍR“, předá ho prvnímu člověku, kterého potká a spustí tak lavinu pozitivní energie, která změní současný svět. Co Vy na to?

Autor: Mgr. Jiří Lexa

www.kvantovacesta.cz

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.