Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
„Zlatá střední cesta“ pro investory do zlata? Jak a proč zlato ztrácí vedle stříbra svůj lesk?
Vlastnit zlato byl pro investory “zlatý důl“. Typicky proto, že klenot drahých kovů měl vlastnosti odolné vůči inflaci, mnoho investorů sestavilo svá portfolia na zlatě. V ekonomice, kde inflace přímo bují, se však tato strategie budování bohatství rychle rozpadá. Soustavné zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank po celém světě dává chytrým investorům příležitost otočit se od zlata k zelenějším pastvinám: Ke stříbru!
Jasná fakta
Pokud je sázení na ztraceného koně “vaše parketa”, pak jistě běžte nakoupit další zlato a převážit své portfolio králem všech drahých kovů. Mnozí investoři do zlata si jako součást svého portfolia zvolilo držení zlatých slitků, a dokonce i zlatých mincí. Důvodem, proč tak učinili, byla citlivost zlata na reálné úrokové sazby. Z držby zlata neplynou žádné peněžní toky, existuje totiž inverzní korelace s reálnými úrokovými sazbami.
Pokud bezpečnější aktiva generující hotovost, jako jsou americké státní dluhopisy, nabízejí vyšší výnos (jako je tomu nyní, v prostředí vysokých úrokových sazeb), atraktivita aktiv negenerujících hotovost, jako je zlato, klesá. V inflační ekonomice, kterou v současné době máme, dávají silné ekonomické signály americkému Fedu důvod k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. Analytici se domnívají, že nedávné údaje o trhu práce poskytly centrálním bankéřům důvod (nebo “výmluvu”!) k dalšímu zvýšení úrokových sazeb – jaká smůla pro cenu zlata!
Když Fed začal agresivně zvyšovat úrokové sazby ve snaze potlačit tvrdošíjně zakořeněnou inflaci, poslal investory od zlata za státními dluhopisy a dalšími “bezpečnými” aktivy. Ceny zlata buď klesly, nebo zůstaly do značné míry statické, což způsobilo výrazné zhoršení výkonnosti portfolií vážených zlatem. Prozíraví investoři, kteří se od obchodu se zlatem odvrátili, si povedou mnohem lépe!
Stříbrný důl: Životaschopná alternativa pro vystresované strašpytle
Pokud tedy zlato v prostředí inflace a vysokých úroků ztrácí svůj lesk, jaká je potom alternativní strategie pro nadstandardní zhodnocení portfolií drahých kovů? Odpovědí je stříbro a tajemství, jak profitovat z nedostatku lesku zlata. Spočívá v metrickém systému známého jako poměr zlata a stříbra.
Poměr zlata a stříbra slouží jako důležitý nástroj pro chytré investory, kteří se snaží diverzifikovat své držení drahých kovů a maximalizovat výnosy. Tento poměr měří počet uncí stříbra potřebných k nákupu jedné unce zlata v daném okamžiku. Výkyvy tohoto poměru ovlivňuje souhra nabídky a poptávky po obou kovech, jakož i různé další ekonomické faktory.
Investorům tento poměr nabízí cenné informace o tom, kdy přecházet mezi zlatem a stříbrem v závislosti na jejich relativní hodnotě a potenciálu. Vyšší poměr naznačuje podhodnocení stříbra ve srovnání se zlatem, zatímco nižší poměr naznačuje opak, že zlato je podhodnocené ve vztahu ke stříbru. V důsledku toho výsledný poměr umožňuje investorům rozpoznat příležitosti k levnému nákupu a drahému prodeji.
Například, poměr 80:1 znamená, že k nákupu jedné unce zlata je třeba 80 uncí stříbra, což znamená, že stříbro je ve srovnání se zlatem relativně levné. Tato situace může být vhodným okamžikem pro nákup stříbra a zároveň zvažuje prodej zlata.
Naopak poměr 40:1 znamená, že k nákupu jedné unce zlata je třeba 40 uncí stříbra, což znamená, že zlato je relativně levnější než stříbro. V takovém případě může být investice do zlata a případný odprodej stříbra rozumným krokem.
Čísla a běh na dlouhou trať
Souhrnně lze říci, že příznivý poměr zlata a stříbra může být výhodný pro nákup stříbra, protože umožňuje investorům získat více stříbra za stejné množství zlata. Při vyšším poměru je stříbro relativně levnější, což je potenciálně vhodná doba pro výměnu zlata za stříbro. Později, pokud se poměr sníží a stříbro se stane cennějším ve vztahu ke zlatu, může investor své stříbro přeměnit zpět na zlato, čímž potenciálně zvýší svou držbu zlata.
Jak Strašpytlové přicházejí o své kabáty
Inflace je pro centrální banky na celém světě trvalým rizikem a dělají vše pro to, aby s ní bojovali. V důsledku toho se zdá, že Fed bude v nadcházejícím čtvrtletí pravděpodobně pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Až se tak stane, investoři s velkým množstvím zlata už si neoddechnou. Poměr zlata a stříbra se bude nadále vychylovat v neprospěch zlata.
Bližší pohled na výše uvedený dlouhodobý trend odhaluje tajemství, které mnozí „zlatníci“ možná přehlížejí: Zlatá éra může být u konce!
Při poměru Au:Ag 80:1 a trvalém trendu v této oblasti je na čase, aby si investoři do zlata uvědomili, že chytré peníze se ze zlata stahují. Ale kam to směřuje?
Odpověď: Zatímco zlato ztrácí svůj lesk, stříbro převzalo mantinely drahého kovu pro chytré investory. Je čas vystřídat zlato za stříbro!
Zdroj: Zero Hedge
děkuji za názory také jsem narazil na firmu https://ibisingold.com/ která má zaměr spustit debetní platební karty a v připadě že učet kupujícího a prodávajícího bude veden u této společnosti bude provedeno zučtování pomocí zlata NESARA GESARA v praxi Je ale otazkou co na to stát a globalní FED Zatím to funguje jako spoření do zlata ale je to dražší než volný trh Pořad o tom byl na protiproudu a Xaver X na placené reklamě https://youtu.be/dpWz2ufdew0 https://www.youtube.com/watch?v=oG0-se8eN9c
tohle taky vypadá, že by to mohlo fungovat automaticky – ale mluví jenom o zlatě (nikoli o stříbře)
a nemohlo by to treba byt zitra jinak? ze by se rozhodli zdanit zlato?
stříbro je zatíženo 19 % daní a zlato nikoli . Takže to nevychází. Ale stříbra je na světě méně
na Auvesta se dá koupit stříbro bez daně (na dálku, ale do trezoru opravdu uschovají cihličku/minci)
-pokud tam zlato/stříbro koupíte a prodáte ho předtím, než výrazně stoupne jeho cena, tak se transakce nevyplatí
-a pokud by se čekalo na zvýšení ceny např. 50 let, tak se víc vyplatí nechat si ho poslat fyzicky domů (to tam je možné, protože opravdu pracují s fyzickým kovem když si nakoupíte), ale v takovém případě doplatíte DPH.. Výhoda však spočívá v tom, že drahý kov nebude v našem státě registrovaný (že ho máte doma), takže kdyby byla válka a stát by drahé kovy zabavoval, nevěděli by, že je doma máte (to se při nákupu kdekoli v ČR nestane, protože tam vás při nákupu automaticky registrují) – u tohoto obchodu máte povinnost registrovat se sami..takže když tak neuděláte, porušili jste zákon (ale stát nebude vědět, že doma drahé kovy máte) = je to trochu riskantní (tím nenavádím k tomu, aby to někdo dělal, pouze popisuji chybu systému, která existuje)
PS. já jsem tam nakoupila např. zlato, které jsem už zase prodala, což se moc nevyplatilo.. (výkupní cena je nižší, takže aby se transakce vyplatila, musí cena nakoupeného kovu mezitím hodně stoupnout) – vyzkoušela jsem tam všechny možnosti, takže vím, že to funguje a že to nejsou podvodníci (ale pokud se cena koupeného kovu nezvýší, jeho nákup se nevyplatí – a to nikde – ale pokud už bych stříbro chtěla někde koupit, tak jedině tady)
Je třeba mít fyzické stříbro vždy u sebe! Vyvarujte se pouhého papíru jakožto potvrzení o úschově stříbra kdesi v trezoru.
No on tam nákup a prodej stříbra funguje automaticky (přes internet zadám příkaz k prodeji a pošlou mi peníze). Pokud by cena stříbra vylétla, předpokládám, že by jeho prodej nadále normálně fungoval?
Já teď žádné kovy na dálku koupené nemám, ale měla jsem a vše fungovalo. Otázka je, jestli by (jakákoli) firma v případě velkého nárůstu ceny stříbro zákazníkům neukradla (když ho mají koupené pouze na dálku), to je fakt.
Jinou možnost, jak koupit stříbro bez DPH (a zároveň ho mít fyzicky u sebe) neznám. Je pravda, že na dálku se riskuje, že při velkém skoku v hodnotě stříbra nahoru, si ho firma “zabaví” pro sebe.. To, že funguje v běžném systému poctivě neznamená, že to tak zůstane i když se bude systém hroutit.
Pokud budu mít peníze navíc, tak si stříbro na dálku bez DPH zase koupím, ale jen velmi malé množství.. (abych nebyla naštvaná, když bych o to přišla)
Podle mě se vyplatí mít doma takové ty malinké stříbrné slitky, kterými by se snad dalo platit v případě pádu měny (pro případ nouze). Pak samozřejmě co nejvíce investičního stříbra fyzicky (cihličky). No a okrajově (v malém množství) zkusím i stříbro bez DPH na dálku, kdyby se náhodou zachovali čestně (tak bych mohla vydělat).. Spíš počítám ale s tím, že pokud by krachl internet, s tímhle stříbrem “vlastněným na dálku” bych se rozloučila (proto ho teď ani nemám, protože při omezených financích musím nakupovat dle priorit a tahle možnost je až na konci..). Podle mě u toho na dálku musí být člověk ostražitý a hned jakmile stoupne cena, zadá příkaz k prodeji (musí být rychlý).
Jo a ještě radši napíšu, že za to, aby stát nevěděl, že máte doma kov, si člověk připlatí.. (=např. dohromady cca 5000Kč doplacení DPH a “poštovné”)