Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

 • JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou
  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

Související zprávy

 • Na shledanou v lepších časech, pane premiére
  Na shledanou v lepších časech, pane premiére

  Na shledanou v lepších časech, pane premiére

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • Zprávy ze světa – 9.9.2023
  Zprávy ze světa – 9.9.2023

  Zprávy ze světa – 9.9.2023

 • CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii
  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

„Zlatá střední cesta“ pro investory do zlata? Jak a proč zlato ztrácí vedle stříbra svůj lesk?

Vlastnit zlato byl pro investory “zlatý důl“. Typicky proto, že klenot drahých kovů měl vlastnosti odolné vůči inflaci, mnoho investorů sestavilo svá portfolia na zlatě. V ekonomice, kde inflace přímo bují, se však tato strategie budování bohatství rychle rozpadá. Soustavné zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank po celém světě dává chytrým investorům příležitost otočit se od zlata k zelenějším pastvinám: Ke stříbru!

Jasná fakta

Pokud je sázení na ztraceného koně „vaše parketa“, pak jistě běžte nakoupit další zlato a převážit své portfolio králem všech drahých kovů. Mnozí investoři do zlata si jako součást svého portfolia zvolilo držení zlatých slitků, a dokonce i zlatých mincí. Důvodem, proč tak učinili, byla citlivost zlata na reálné úrokové sazby. Z držby zlata neplynou žádné peněžní toky, existuje totiž inverzní korelace s reálnými úrokovými sazbami.

Pokud bezpečnější aktiva generující hotovost, jako jsou americké státní dluhopisy, nabízejí vyšší výnos (jako je tomu nyní, v prostředí vysokých úrokových sazeb), atraktivita aktiv negenerujících hotovost, jako je zlato, klesá. V inflační ekonomice, kterou v současné době máme, dávají silné ekonomické signály americkému Fedu důvod k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. Analytici se domnívají, že nedávné údaje o trhu práce poskytly centrálním bankéřům důvod (nebo „výmluvu“!) k dalšímu zvýšení úrokových sazeb – jaká smůla pro cenu zlata!

Když Fed začal agresivně zvyšovat úrokové sazby ve snaze potlačit tvrdošíjně zakořeněnou inflaci, poslal investory od zlata za státními dluhopisy a dalšími „bezpečnými“ aktivy. Ceny zlata buď klesly, nebo zůstaly do značné míry statické, což způsobilo výrazné zhoršení výkonnosti portfolií vážených zlatem. Prozíraví investoři, kteří se od obchodu se zlatem odvrátili, si povedou mnohem lépe!

Stříbrný důl: Životaschopná alternativa pro vystresované strašpytle

Pokud tedy zlato v prostředí inflace a vysokých úroků ztrácí svůj lesk, jaká je potom alternativní strategie pro nadstandardní zhodnocení portfolií drahých kovů? Odpovědí je stříbro a tajemství, jak profitovat z nedostatku lesku zlata. Spočívá v metrickém systému známého jako poměr zlata a stříbra.

Poměr zlata a stříbra slouží jako důležitý nástroj pro chytré investory, kteří se snaží diverzifikovat své držení drahých kovů a maximalizovat výnosy. Tento poměr měří počet uncí stříbra potřebných k nákupu jedné unce zlata v daném okamžiku. Výkyvy tohoto poměru ovlivňuje souhra nabídky a poptávky po obou kovech, jakož i různé další ekonomické faktory.

Investorům tento poměr nabízí cenné informace o tom, kdy přecházet mezi zlatem a stříbrem v závislosti na jejich relativní hodnotě a potenciálu. Vyšší poměr naznačuje podhodnocení stříbra ve srovnání se zlatem, zatímco nižší poměr naznačuje opak, že zlato je podhodnocené ve vztahu ke stříbru. V důsledku toho výsledný poměr umožňuje investorům rozpoznat příležitosti k levnému nákupu a drahému prodeji.

Například, poměr 80:1 znamená, že k nákupu jedné unce zlata je třeba 80 uncí stříbra, což znamená, že stříbro je ve srovnání se zlatem relativně levné. Tato situace může být vhodným okamžikem pro nákup stříbra a zároveň zvažuje prodej zlata.

Naopak poměr 40:1 znamená, že k nákupu jedné unce zlata je třeba 40 uncí stříbra, což znamená, že zlato je relativně levnější než stříbro. V takovém případě může být investice do zlata a případný odprodej stříbra rozumným krokem.

Čísla a běh na dlouhou trať

Souhrnně lze říci, že příznivý poměr zlata a stříbra může být výhodný pro nákup stříbra, protože umožňuje investorům získat více stříbra za stejné množství zlata. Při vyšším poměru je stříbro relativně levnější, což je potenciálně vhodná doba pro výměnu zlata za stříbro. Později, pokud se poměr sníží a stříbro se stane cennějším ve vztahu ke zlatu, může investor své stříbro přeměnit zpět na zlato, čímž potenciálně zvýší svou držbu zlata.

Jak Strašpytlové přicházejí o své kabáty

Inflace je pro centrální banky na celém světě trvalým rizikem a dělají vše pro to, aby s ní bojovali. V důsledku toho se zdá, že Fed bude v nadcházejícím čtvrtletí pravděpodobně pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Až se tak stane, investoři s velkým množstvím zlata už si neoddechnou. Poměr zlata a stříbra se bude nadále vychylovat v neprospěch zlata.

Bližší pohled na výše uvedený dlouhodobý trend odhaluje tajemství, které mnozí „zlatníci“ možná přehlížejí: Zlatá éra může být u konce!

Při poměru Au:Ag 80:1 a trvalém trendu v této oblasti je na čase, aby si investoři do zlata uvědomili, že chytré peníze se ze zlata stahují. Ale kam to směřuje?

Odpověď: Zatímco zlato ztrácí svůj lesk, stříbro převzalo mantinely drahého kovu pro chytré investory. Je čas vystřídat zlato za stříbro!

Zdroj: Zero Hedge

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře