USA vynaložily 90 miliard dolarů na výcvik 25 000 elitních afghánských vojáků – a právě tato speciální jednotka bude nyní podporovat ruské ozbrojené síly ve speciální operaci proti Ukrajině. Přízraky, které kdysi vyvolalo NATO, nyní bojují proti vojenským poradcům NATO.

Tato zpráva nyní prošla silami NATO jako šoková vlna: Rusko rekrutuje elitní afghánské vojáky – vycvičené samotným NATO. Tento výcvik stál americké ministerstvo obrany během války v Afghánistánu mnoho peněz. Na tento speciální výcvik bylo údajně vynaloženo 90 miliard amerických dolarů. A USA musely při výcviku 20 až 30 tisíc elitních vojáků odvést skvělou práci, protože jeden americký voják řekl agentuře AP: „Upřímně řečeno, nechci je vidět na žádném bojišti, a rozhodně ne v boji s Ukrajinci.“

Tisíce euro a ruské občanství pro nasazení v první linii

Přesně to se ale nyní stane, protože Rusko nyní verbování mužů z afghánského speciálního komanda něco stojí. Jak uvádí švýcarský list „Tagesanzeiger“, za výcvik má být zaplaceno 1500 až 3000 amerických dolarů a za bojovou misi 7000 euro. Po dvou měsících výcviku mají jít přímo na frontu. Elitní vojáci a jejich nejbližší příbuzní navíc získají ruské občanství.

Ruský ministr zahraničí Lavrov navštívil Taliban

Pro Afghánce je to zvláštní pobídka, protože mnozí z nich chtějí zemi opustit tak jako tak, protože Tálibán se dostal k moci. Jsou v beznadějné situaci a američtí vojáci již varovali, že by se mohli stát snadnou kořistí náborářů. Pro Taliban jsou vojáci, kteří stáli na straně USA, jednoduše nepřijatelní. Takže už nemají moc možností. Nabídka ruského občanství přichází v pravý čas. I když jde o život.

Afghánci se cítí jako bratři a sami se rekrutují

Írán údajně hraje při náboru zprostředkovatelskou roli. Podle Foreign Policy může navíc jeden voják přesvědčit polovinu své staré jednotky, aby se k němu přidala, „protože jsou všichni jako bratři“.

Kolik vojáků přislíbilo bojovat ve válce na Ukrajině, není v tuto chvíli jasné, ale předpokládá se, že jich jsou již stovky. Jeden se zastává druhého. Mentalita, která by mohla Putinovi prospět. Zatímco na jedné straně způsobuje bombardováním výpadky elektřiny na celé Ukrajině, na druhé straně musel stáhnout své vojáky z Chersonu. Nakolik mu pomohou afghánští elitní vojáci, se teprve uvidí. V každém případě nelze být spokojený s nepřítelem, kterého si sám vycvičil. To by mohlo mít pro NATO hořké důsledky.

Zdroj: exxpress.at

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.