anna: Komu už nie je jasné, že to bol rovnaký scénar USA ako u ostatných krajín, tak nech si prečíta aj takéto data. Takýto scenár by bol pravdepodobne aplikovaný aj na ČSR ak by sa sama nerozdelila. Napriek rôznym sporom o legitimite tohto procesu to dopadlo najlepšie ako mohlo. Vezmite si aky precedens pre zvyšok sveta to je. Rozdliť sa v mieri. Pán Mečiar dokonca s Miloševičom pripravovali rovnaký/podobný proces rozdelenia aj v Juhoslávií. No pred tým ako to stihli všetko dotiahnuť, z jedného dňa na druhý, začalo „humanitárne“ bombardovanie. Nemohli si to lepšie načasovať.

[wp_ad_camp_2]

Robert Baer, bývalý agent CIA, takmer po troch desaťročiach prezradil, ako USA vyvolali v Juhoslávii krvavú občiansku vojnu a ako ju rozbili

Od začiatku roka 1991 Baer pôsobil v Bosne a Hercegovine ako člen špeciálneho špiónskeho tímu v operácii „Pravda“, ktorej cieľom bolo vyvolať nenávisť medzi Srbmi, bosnianskymi  moslimami a Chorvátmi.

Agent CIA Baer pri príležitosti predstavovania svojej knihy „Tajomstvá Bieleho domu“ v Québecu v Kanade popísal, ako USA na Balkáne postupovali: „Získali sme informáciu, že Slovinsko je pripravené vyhlásiť nezávislosť.  Dostali sme peniaze, niekoľko miliónov dolárov, na financovanie rôznych mimovládnych organizácií, opozičných strán a rôznych politikov, aby hovorili slovníkom vyvolávajúcim  nenávisť.“ Baer tiež vyhlásil, že CIA platila aj šéfov médií vo vtedajšej Juhoslávii, aby vyvolávali nenávisť medzi národmi.

Upresnil, že niektorí agenti CIA boli zodpovední za písanie oficiálnych vyhlásení, ktoré televízni hlásatelia čítali v správach: „Moderátori nevedeli o ničom, dostali text od svojho šéfa, ktorý bol naším človekom. Všetci mali svoju úlohu, a cez televíziu sme roznecovali nenávisť, nacionalizmus a poukazovali sme na rozdiely medzi ľuďmi.“

Aké úlohy majú agenti CIA dnes na Slovensku? Nepochybne majú za úlohu zabezpečiť, aby Slovensko vďaka politickým a mediálnym prozápadným slúžkam oboch pohlaví nielen naďalej ostalo kolóniou USA a jej satelitu – Bruselského kalifátu, ale aby sa stalo aj „progresívnym“, v preklade – úchylným.

[wp_ad_camp_2]

Pre nás, Slovákov a Slovanov, ktorý vieme, kde slnko vychádza, sú však kompasom prorocké slová nášho slovenského a slovanského velikána Ľudovíta Štúra v jeho knihe Slovanstvo a svet budúcnosti vyzývajúce na slovanskú jednotu stojacu na kresťanskom, cyrilometodskom základe: „Je načase, aby sme sa dohovorili, bratia! Smutná doba nás vážnym, dôstojným hlasom vyzýva k činu, a tu je najviac potrebné dohodnúť sa.

Čujte teda slová tieto, ktorých cieľom je porozumenie medzi nami všetkými, bratia, čujte ich všetci: vy tam na ďalekom, mohutnom severovýchode, vy tam na zotročenom juhu a vy v cudzích službách sa sužujúci na západe, čujte ich vo všetkých krajinách a vo všetkých župách, kde len slovanský jazyk ktorejkoľvek vetvy zaznieva, a zvestujte ich všetkým, čo ich vedia pochopiť a čo silu cítia v sebe konať. Veď odvtedy, ako tu jestvujeme, ešte nikdy sme sa neporozumeli, ale sme ani nikdy ešte vospolok nekonali, a všetci sme predsa rodní bratia, stíhaní tými istými osudmi, a dedičia tej istej budúcnosti.“

Vladimír Mohorita

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.