Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

 • Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather
  Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather

  Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather

 • Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski
  Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski

  Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski

 • Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel
  Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel

  Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel

 • Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný
  Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný

  Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný

Do politického súboja v USA sa „zapojili mimozemšťania“

Minulý týždeň americké bojové lietadlá zostrelili čínsky balón. Okrem neho aj tri neidentifikované lietajúce objekty. Všeobecne nazývané UFO. Jeden predmet mal byť „malou kovovou guľou“. Druhý bol niečo ako „osemuholník s visiacimi šnúrkami“. Tretí údajne vyzeral ako „malé auto“.

Stíhací piloti ale nedokázali vysvetliť, čo vlastne zostrelili. Zostatky zostrelených UFO sa úrady ešte len chystajú nájsť a preskúmať. Problém je v tom, že väčšina z nich sa stala na Aljaške a Yukone. To sú tisíce kilometrov štvorcových neobývanej zasneženej púšte.

Konšpirácie realitou?

Generál amerických vzdušných síl Glen Vanherk uviedol, že „objekty“, teda presne ich záznamy na leteckých videokamerách, študuje spravodajská služba. A v tejto fáze nie sú vylúčené žiadne verzie. „Ani mimozemský pôvod“. Čítate dobre. Generál Vanherk nie je dôchodca, ktorý si, ako sa doteraz zvyklo hovoriť, „žije vo svojom vlastnom svete konšpiračných fantázií“. Je aktívnym vysokopostaveným dôstojníkom armády USA.

Je verejne známe, že Pentagon už niekoľko rokov aktívne „hýbe témou“ UFO. Pomocou monografií, seminárov a publikácií v intelektuálnych médiách bola presunutá z kategórie „konšpiračných odpadkov“ do kategórie úplne bežných vecí. Astronómovia, piloti a inžinieri o nej už „seriózne diskutujú“.

„Malé zelené bytosti“ už nežijú len v mysli spomínaného generála amerického letectva. „Úspešne pomáhajú“ americkej armáde každoročne opäť a opäť navyšovať rozpočtové výdavky. Pomohli otvoriť takzvané „okno Overtona“ v oblasti vojenských záležitostí, politiky a medzinárodných vzťahov.

Pre pripomenutie. Podľa autora predpokladu doktora Overtona existuje pre každú myšlienku alebo spoločenský problém takzvané „okno možností“. V rámci neho možno alebo nemožno o myšlienke široko diskutovať. Otvorene ju podporovať, propagovať a snažiť sa ju ukotviť v zákone. Okno sa posúva zo štádia „nemysliteľné“, teda morálke úplne cudzie, až k štádiu „politicky prijateľné“. Teda prijímané masami.

Čína sa len diví

Otázkou je, o čo išlo týmto „mimozemským bytostiam“. A prečo je všetkým podsúvané, že všetky tieto UFO boli vyrobené v Číne. Po čom vlastne čínski komunisti pátrali v nekonečných amerických snežných pustatinách. Veď dnes je už každému zrejmé, že čínske špionážne satelity vedia všetko potrebné zosnímať aj z obežnej dráhy.

Čína prirodzene reagovala na tento nezmysel podráždene. Noviny Global Times poznamenali, že celá táto „detinská fraška“ len dokázala svetu, „aký zraniteľný je niekdajší hegemón“.

Takže, aké tóny tejto „vesmírnej opery“ nad USA znejú dnes? Republikáni útočia na Demokratov, že sa nedokážu vyrovnať s „čínskou hrozbou“. Pritom vedia, že čínske meteorologické balóny lietajú nad USA už roky. A nikoho to doposiaľ nezaujímalo. Demokrati nariadili zostrelenie. Republikáni sú pobúrení, prečo tak neskoro. V reakcii Demokrati nariadia vzdušným silám zostreliť všetko, čo sa „objaví na americkom nebi“.

Takže v konečnom dôsledku americké stíhačky po celej Severnej Amerike ničia všetko, čo sa im zdá byť hrozbou. Kanadský premiér ich nemá problém pustiť do vzdušného priestoru svojej krajiny.

Na príkaz najvyššieho veliteľa Bidena americká F-22 zostrelila raketou objekt v kanadskom vzdušnom priestore. A čo ak sa „mimozemšťania“ objavia napríklad vo vzdušnom priestore Veľkej Británie? Siaha Bidenova kompetencia aj tam?

Pritom je reakcia na UFO jasne definovaná v Dohovore o medzinárodnom civilnom letectve. Nie je v ňom ani zmienka, že by „meteorologické balóny a drony“ vo vzdušnom priestore akejkoľvek krajiny „malo riešiť“ letectvo USA.

O akú hrozbu vlastne ide?

Nikto zatiaľ svetu nevysvetlil, aký druh hrozby „objekty“ predstavovali. Každému je však zrejmé, akú hrozbu predstavujú americké vzdušné sily. Desiatky tisíc Američanov a Kanaďanov, pokojne lietajúcich za svojimi bežnými vecami, sa zrazu ocitli v „bojovej zóne“. Nejakým zázrakom sa to obišli bez obetí. Americkí Republikáni a aj Demokrati ale boli nadšení. Zvláštne.

Dymová clona kvôli Nord Stream?

Pre „nezúčastneného pozorovateľa“ by sa táto šikovne zorganizovaná hystéria s UFO a ich čínskym pôvodom mohla javiť ako vynikajúca zásterka pre ututlanie teroristického útoku na plynovody Nord Stream.

Predstavte si, že nemeckí podnikatelia investovali do výstavby týchto plynovodov miliardy euro. A zrazu zistia, že sabotáž na nich naozaj zorganizovali špeciálne služby USA. A ich vlastný kancelár Scholz o tom vopred vedel. Nehovoriac o tom, aké škody na životnom prostredí spôsobil samotný výbuch v Baltskom mori.

Čo oko nevidí srdce nebolí

A predstavte si, že také otázky si môžu klásť nielen nemeckí podnikatelia, ale i bežní ľudia v Nemecku alebo v Nórsku. Dokonca v USA alebo v Číne. Pretože za takýchto okolností nemožno vylúčiť teroristický útok všade, kde je podľa súčasného chápania demokracie v USA „nepriateľské územie“.

No a aby takéto „škodlivé myšlienky“ ľuďom zbytočne „nezaťažovali myseľ“, bolo zrejme treba naplniť mediálny priestor príbehmi o UFO.

Zdroj: RIA Novosti

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
15 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře