;

Lidé, kteří nesouhlasili s uvedením divadelní hry Naše násilí a vaše násilí, kde Ježíš znásilňuje muslimku, v sobotu večer narušili začátek představení v Divadle Husa na provázku v Brně. Krátce po zahájení představení vtrhlo na jeviště zhruba 30 členů hnutí Slušní lidé a utvořilo před herci řetěz ve snaze je z jeviště vytlačit a zabránit jim v dalším hraní.

Aktivisté začali zpívat a dělat hluk, zbytek diváků v hledišti začal naopak hercům, kteří dál hráli, tleskat a skandovali: „Slušní lidé domů!“ Po domluvě s antikonfliktním týmem policie, který dorazil do divadla, posléze aktivisté opustili jeviště a představení pokračovalo, později jej ale přerušil ještě jeden protest.

 

 

Aktivisté z divadla odcházeli v doprovodu policie, která na místě zůstala střežit prostor před divadlem. Několik členů protestního hnutí ale zůstalo uvnitř a tiše sledovali hru. Na jeviště vstoupili až ve chvíli, kdy došlo k inkriminované scéně znásilňujícího Ježíše.

Předseda Slušných lidí Zdeněk Pernica vysvětlil, že hnutí počkalo s vpádem na jeviště asi deset minut. „Protože jsme chtěli vydržet, chtěli jsme se podívat, o čem ta hra je. Od desáté minuty to byl maglajs, perverznosti, takže jsme šli na to jeviště,“ řekl Pernica. Doplnil, že herce chtěli vypískat, ti prý ale „pokračovali v ochmatávání“.

Ministerstvo vnitra označuje Slušné lidi za extremisty.

Inscenaci chorvatského režiséra Olivera Frljiče předem odsoudila i katolická církev a někteří politici. Frljič patří mezi režiséry, jejichž základní metodou je šokovat a vyvolávat skandály. To se mu evidentně daří.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.