…..případ který se stal v Plzni by v Německu reportéři museli nazvat „ojedinělý“ a že se jednalo o „nějakého psychicky narušeného“ člověka. Taak jak tomu bylo doposud….

00:27

AKTUALIZOVÁNO: Šéf Albánské narkomafie se v noci pokusil zavraždit ženu

pátek 19. října 00:26 , aktualizace 17:17

Cizinci Napadení Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zbraně

V noci na dnešek došlo v Rokycanech v Kotelní ulici ve vjezdu do závodu Eugen Wexler k pokusu o vraždu. Dle prvotních informací měl po desáté hodině večer cizinec začít střílet na ulici a měl zasáhnout jednu ženu. Žena ve věku 37 let utrpěla střelné poranění v oblasti hlavy a záchranáři jí transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň na Emergency ve vážném stavu. Po tomto útoku pachatel odjet směrem na Plzeň.
V krátké době byla zjištěna totožnost střelce, mělo by jít o Albánce Alberta Aliu, měl ujet vozidlem Mercedes a naposledy byl spatřen u Božkova. Zasaženou ženou byla jeho manželka.
Policisté ve velice krátké době spustili rozsáhlé bezpečnostní opatření, nasazena byla zásahová jednotka, na mnoha silnicích stály zátarasy u kterých byli policisté v přilbách a se samopaly a vše monitoroval policejní vrtulník.
Policisté předvedli kus dobré práce a podezřelého se podařilo během krátké doby dopadnout v Plzni v Sokolovské ulici.  Velmi nebezpečného 43letého cizince zadrželi policisté z obvodního oddělení Bory ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

Teprve po vydání článku jsme se dozvěděli nové informace a proto doplňujeme: O jednoznačném úmyslu vraždit svědčí i to, že Aliu v okamžiku svého zadržení v Sokolovské ulici ještě netušil, že jeho oběť přežila a o tom, čeho všeho je schopen, zase svědčí to, že na matku střílel přímo před jejím asi pětiletým chlapečkem, toho naštěstí ale střely nezasáhly. Albánci tedy bylo zcela jedno, že nejen, že si dítě ponese trauma z pohledu na zastřelení maminky celý život, ale také, že by zůstalo samo, bez obou rodičů.
Dle našich informací motivem k pokusu vraždy měla být žárlivost.

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Zbraň byla nelegálně držená a policisté ji během pátrání nalezli a zajistili, dle našich informací se má jednat o pozůstatek po druhé světové válce, německou pistoli P08 Parabellum.
V současné chvíli policisté provádějí výslechy a prověřují další okolnosti případu.

Kdo je střelec?

Albert Aliu je dobře známý nejen naší, ale i německé, rakouské a albánské policii. Jde o jednoho z bývalých šéfů albánské drogové mafie. Aliu mimo jiné v minulosti na dálnici D5 ujížděl polici téměř dvěstěpadesátikilometrovou rychlostí, po zablokování se pokusil utéct pěšky a během útěku ještě zahodil nelegálně drženou pistoli.
Aliu byl v minulosti také odsouzen na deset let za rozsáhlé obchody s drogami, kdy organizoval transporty většího množství pervitinu a heroinu z Čech do Německa.

Foto: KP, poslední Plzeňský deník

Zdroj: https://www.krimi-plzen.cz/a/sef-podsveti-e-v-noci-pokusil-vrazdit/?fbclid=IwAR2i_zOI8IW-gApUK6P9ykPXuLEGRlxpxKv8ISuh4jR6TLc808lL9O9hyHM

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.