Více než 230 malých zemětřesení zasáhlo části Aljašky od pátku (30.11.2018), kdy zemětřesení o síle 7 stupňů přerušilo dodávky elektrického proudu, roztrhlo cesty a narušilo budovy poblíž města Anchorage, podle amerického geologického průzkumu.

Místní úředníci ovšem uvedli, že se život vrátil do normálu, i když v neděli bylo očekáváno čtyři až osm centimetrů sněhu.

„Toto je druhé největší zemětřesení, které jsme zde měli od roku 1964, což bylo velmi rozsáhlé zemětřesení,“ řekl starosta Anchorage, Ethan Berkowitz, a dále, že tehdy zemětřesení dosáhlo 9,2 stupně a bylo nejsilnějším zaznamenaným zemětřesením v historii USA.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Navzdory poškození silnic a budov nebyla zaznamenána žádná smrtelná nebo vážná zranění, uvedli úředníci. V největším městě Aljašky – s počtem obyvatel kolem 300 000 – byly letiště, nemocnice, záchranné služby a většina podniků v provozu.

Většina menších zemětřesení od toho pátečního velkého, nebyla ani cítit. Více než tucet bylo silnější jak 4 stupně a několik silnější než 5 stupňů, řekl Falsey. Zemětřesení mělo epicentrum zhruba 17 kilometrů severovýchodně od města Anchorage, největšího města státu Aljaška.

 

 

 

přeložila tereza | zdroj: cnn.com

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.