;

Minulý čtvrtek New York Times vydaly šokující zprávu, která odhalila, že policejní orgány USA mají přístup k systému, který dokáže geo-lokalizovat téměř jakýkoli telefon v zemi. Nejvíce znepokojující je však to, že pro využívání tohoto systému důstojníci nepotřebují žádné speciální povolení či soudní příkaz.

Emigrujte, dokud můžete!

Webové stránky Motherboard publikovaly dopisy senátora Rona Wydena, adresované Federální komisi Spojených států amerických pro komunikaci (FCC) a telekomunikačním společnostem, ve kterých se domáhá vysvětlení tohoto kontroverzního dohlížitelského systému.

V dopisu, který Wyden 8. května odeslal prezidentu a generálnímu řediteli AT&T, stojí: „Požaduji, aby společnost AT&T podnikla proaktivní kroky k zabránění neomezeného přístupu k datům a potencionálnímu zneužívání soukromých údajů zákazníků, včetně informací o poloze v reálném čase, a jejich poskytování vládním složkám.“

Jak uvedly New York Times, bývalý šerif z Mississippi County používal obskurní službu zvanou Securus ke sledování mobilních telefonů svých cílů. Mezi nimi byli i soudci a další osoby činné v trestním řízení.

Tento systém obvykle používají marketéři k získávání údajů o poloze od mobilních operátorů.

Stejně tak jako AT&T, tento systém dokáže těžit data od Sprint, T-Mobile a Verizon, přičemž policejní orgány se mohou v zásadě ospravedlnit tím, že jsou k používání této služby legálně oprávněny.

 

Ve svém dopise pro AT&T, který má podobný obsah jako dopisy, které poslal i dalším operátorům, Wyden píše, že jejich metoda kontroly „není nic víc než pouhý legální ekvivalent planého slibu.“

„Fakt, že Securus vůbec poskytuje tento druh služby, naznačuje, že AT&T „nemá dostatečnou kontrolu nad přístupem k soukromým údajům zákazníků,“ dodává Wyden.

Wyden operátorům rovněž předložil, jaká opatření by měli přijmout a praktikovat. Například provést audit každé třetí strany, které prodali uživatelská data, aby zjistili, jak s těmito daty společnost dále nakládá; upozornit zákazníky, jejichž data o poloze byla bez jejich svolení zveřejněna; ukončit vztah s třetími stranami, které překroutili souhlas uživatelů nebo zneužili přístup k jejich citlivým datům; poskytnout zákazníkům služby, která by jim umožnila nahlédnout do seznamu třetích stran, s nimiž byly jejich osobní údaje sdíleny.

„Američané by měli mít možnost získat tyto informace od operátorů, stejně tak, jako mohou nahlédnout do seznamu třetích stran, které mají přístup k datům z jejich bankovního účtu,“ uvádí dopis.

Nicholas Weaver, výzkumný pracovník z Mezinárodního institutu počítačových věd na Kalifornské univerzitě, sdílel své vyjádření ke zprávě publikované Motherboard na Twitteru: „To zase jednou potvrzuje, že data jsou jako ropná skvrna: kontaminace se dostane všude. Představa, že řetězec 3 a více společností, včetně jedné, která se specializuje na marketing, je schopen prodávat přístup k poloze jakéhokoli člověka v zemi v reálném čase a s poměrně vysokou přesností, je znepokojující, ale zajisté by neměla být překvapením. 

 

„V USA nemáme legální ochranu proti zneužití osobních údajů mimo rámec určitých kategorií. Tedy, máme například dobrou ochranu na poli sociální bezpečnosti, ale tuzemští poskytovatelé služeb nebo kdokoli jiný bez stanovené regulace, bude i nadále prodávat, přeprodávat, distribuovat a zneužívat naše osobní údaje, ať už k tomu mají jakýkoli důvod,“ zakončil Weaver.

https://www.documentcloud.org/documents/4457319-Wyden-Securus-Location-Tracking-Letter-to-AT-amp-T.html#document/p1

https://www.documentcloud.org/documents/4457320-Wyden-Securus-Location-Tracking-Letter-to-FCC.html#document/p2

Výsledek obrázku pro ron wyden

Senátor Ron Wyden

 

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.