Dvě americké agentury v tichosti zkoumají neurologické problémy, které se objevily u lidí očkovaných vakcínou COVID-19, zjistil deník The Epoch Times.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Národní institut zdraví (NIH) provádějí samostatné výzkumné projekty týkající se neurologických problémů po očkování, které se projevují příznaky, jako je ochrnutí obličeje a mozková mrtvice, a které byly v některých případech spojeny s vakcínami, jak vyplývá z e-mailů, které si The Epoch Times prostudoval.

Jeden z pokusů o pochopení problému, kterému se snaží porozumět odborníci na celém světě, provádí Dr. Janet Woodcocková, která byla do 17. února úřadující komisařkou FDA.

Woodcocková, nyní hlavní náměstkyně ředitele FDA, podle e-mailů, z nichž mnohé nebyly dříve zveřejněny, osobně vyhodnocuje neurologické vedlejší účinky vakcín COVID-19 nejméně od 13. září 2021. Podle zpráv od Dr. Petera Markse, dalšího vysokého úředníka FDA, shromažďují údaje k prozkoumání těchto problémů také epidemiologové FDA.

Tým Národního institutu neurologických poruch a mrtvice (NINDS) při NIH mezitím začal přijímat pacienty oznamující poškození způsobená vakcínami pro účely studie na začátku roku 2021 poté, co obdržel stížnosti krátce po uvedení vakcín na trh. Část pacientů byla osobně vyšetřena v zařízení ve státě Maryland.

Woodcocková řekla, že je jí líto, jakými útrapami lidé procházejí, a že se snaží najít způsob, jak prozkoumat, co se děje. Nakonec prozradila, že pracuje na vyhodnocení „neurologických vedlejších účinků vakcín COVID 19“, jak vyplývá z e-mailu z 16. září 2021, který prověřil deník The Epoch Times.

Dotazována lidmi s diagnostikovanými poškozeními způsobenými vakcínami Woodcocková trvala na tom, že na projektu stále pracuje.

Více na: NTD News

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.