Kongres pověřil výbor s názvem „Select Subcommittee“ (Vybraný podvýbor) k důkladnému prošetření COVID pandemie, včetně vývoje vakcín a následných povinných očkování.

Členové Kongresu se chystají zabývat vývojem vakcíny COVID-19 a dalšími otázkami souvisejícími s očkováním.

Členové Kongresu uvedli, že vybraný podvýbor pro pandemii koronaviru hodlá prozkoumat postup při regulaci a schvalování vakcín a také důvody, proč byly vakcíny vyžadovány.

Členka výboru Mariannette Miller-Meeksová (Republikánka za stát Iowa) uvedla, že jedním z cílů výboru je zajistit, aby byly Spojené státy připraveny na nadcházející pandemie, „a to zahrnuje zdokonalení vývoje našich vakcín“. „Abychom toho mohli dosáhnout, musíme mít naprostou transparentnost ve výzkumu vakcín, v jejich výrobě, v klinických zkouškách a informace o nežádoucích účincích.“

„Očekávám, že naše slyšení vnesou světlo do schvalovacího procesu FDA, do potenciálních nežádoucích účinků, a nakonec i co do úspěšnosti a bezpečnosti vakcíny – každá z těchto skutečností nám pomůže zvládnout budoucí mimořádné situace v oblasti globálního zdraví,“ dodala.

Podle dalšího člena, republikána Riche McCormicka (za stát Georgia.), „skupina provede komplexní přezkoumání toho, jak byly vakcíny vyvinuty, jak byly nařízeny a schváleny“.

Lékař McCormick je znepokojen tím, jak byly informace o možných vedlejších účincích shromažďovány. Kromě toho chce prošetřit, proč byla doporučena alespoň jedna posilovací injekce dětem již od 6 měsíců věku „vzhledem k nedostatku vědeckých důkazů o prospěšnosti vakcíny spolu s reálnými obavami z možného poškození jinak zdravého člověka“.

Pokud jde o COVID-19, děti byly ohroženy nejméně. Na základě důkazů o imunogenitě neboli tvorbě protilátek byly vakcíny pro děti schváleny jako prevence onemocnění COVID-19. Údaje CDC ukazují, že očkování poskytuje momentální ochranu před symptomy onemocnění. Dětem a dalším osobám, které se zotavily z onemocnění COVID-19 přináší vakcína proti tomuto onemocnění údajně prospěch, zejména proti těžkému průběhu. Ovšem některé studie odhalily, že lidé mají vyšší riziko nežádoucích účinků právě z vakcíny.

„Lidé si přece zaslouží vědět pravdu o dlouhodobé bezpečnosti a účinnosti vakcín. Mnoho věcí, které nám byly sděleny, například, že ‚zabraňují přenosu infekce‘ a podobně, nebyly pravdivé. Lidé tedy mají obavy, a tyto obavy by měly být brány v potaz,“ řekla poslankyně Nicole Malliotakisová (Republikánka), další členka podvýboru.

Reprezentantka Debbie Lesko (Rep., Arizona) poukázala na to, že během pandemie Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které vakcíny doporučilo a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), který vakcíny schválil, stále častěji obcházely a ignorovali názory členů odborných poradních týmů. Někteří se před takovým rozhodnutím, jako bylo prosazování posilujících dávek vakcíny před kompletní analýzou údajů ze studií, bránili. V roce 2021 tak opustili své pozice dva vysocí úředníci FDA, z nichž jeden si přál jen čas na přezkoumání důkazů o vakcíně společnosti Pfizer.

„Potřebujeme vědět o tom, kdo rozhodl obejít standardní procesy schvalování vakcín,“ sdělila členka podvýboru Lesko prostřednictvím e-mailu.

Lesko zdůraznila svá očekávání, že se komise bude dále zabývat motivací pro udělování mandátů i jejich výsledky.

„Pověření k očkování vakcínou COVID-19 bylo jasným zneužitím vládních pravomocí a my potřebujeme vědět, kdo formálně rozhodl o zavedení těchto pověření. Kromě toho se dále domnívám, že potřebujeme odpovědi na otázky týkající se údajů z klinických studií vakcíny proti COVIDu-19, vzhledem k výraznému rozdílu mezi těmito studiemi a skutečnými účinky těchto vakcín,“ řekla Lesko. „Doufám, že se nám podaří přijít těmto otázkám na kloub. Jsem hrdá na to, že mohu se svými kolegy spolupracovat na tom, abychom získali dlouho očekávané odpovědi, které si americký lid zaslouží.“

Podvýbor byl vytvořen Sněmovnou reprezentantů v rámci souboru pravidel.

Dostal zelenou, aby se zabýval příčinami pandemie COVID-19, včetně financování riskantních experimentů americkou vládou, využíváním peněz daňových poplatníků a programů pomoci, včetně zpráv o podvodech, a „vývojem vakcín a léčebných postupů, prosazováním očkování federálními zaměstnanci a příslušníky ozbrojených sil“.

Balíček rovněž umožnil komisi prošetřit ekonomické dopady pandemie, politiku výkonné moci a společenské dopady rozhodnutí uzavřít školy po celé zemi.

V předchozím Kongresu zasedal výbor Sněmovny reprezentantů pod vedením demokratů. Tento výbor se zabýval programem na ochranu výplat výrobce vakcíny Emergent BioSolutions a pokusy Trumpovy administrativy ovlivňovat organizace veřejného zdraví.

Podle Malliotakisové se republikánští členové nového podvýboru nedávno sešli, aby projednali své priority. Jednou z nich je vyšetřování, zda virus vznikl v laboratoři v čínském Wuhanu, kterou financovaly Spojené státy. Malliotakisová chce také prověřit příkaz Andrewa Cuoma provozovatelům pečovatelských domů, který požadoval přijímat pacienty s pozitivním testem na COVID-19, a který podle kritiků způsobil zbytečná úmrtí starších lidí.

Republikáni v minulém Kongresu vznesli mnoho z těchto otázek, ale jelikož byli v menšině, často se jim odpovědi nedostalo.

„Byli jsme ignorováni, protože jsme byli v menšině a neměli jsme pravomoc předvolat lidi k výpovědím. V tom je ten skutečný rozdíl. Nyní máme předvolávací pravomoc,“ řekla Malliotakisová. „A tak budeme znovu zdvořile žádat o odpovědi na naše otázky. Pokud je neposkytnou, může být předseda nucen je předvolat.“

V rámci sněmovního výboru pro dohled pracuje podvýbor v otázce koronaviru. Předseda tohoto výboru, republikán James Comer (Republikán), se odmítl vyjádřit k tomu, zda budou předvoláni svědci, kteří odmítají dobrovolně spolupracovat.

Na základě zprávy EMA (str. 14) ze srpna 2021 je zřejmé, že společnost Pfizer vědomě připustila, aby se ve vakcínách vyskytovaly nebezpečné složky. (EMA = Evropská agentura pro léčivé přípravky – pozn. př.)

Jako první oficiální krok nového výboru byl ke svědectví předvolán předchozí šéf Národního institutu pro alergie a infekční nemoci Dr. Anthony Fauci a další osoby, které by mohly vnést světlo o původu takzvaného COVIDu-19.

Podvýbor dostal pravomoc zveřejňovat průběžné závěry dle svého uvážení, avšak závěrečnou zprávu musí vydat do 2. ledna 2025.

Zdroj: Great Game India

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.