Německá kancléřka Angela Merkelová vystoupila proti antisemitismu v Německu a uvedla, že policie musí chránit každou synagogu, židovskou školu a školku ve své zemi.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Vždy jsme mezi sebou měli určitý počet antisemitů,“ řekla Merkelová Christiane Amanpourové v rozhovoru pro CNN. „Bohužel k dnešnímu dni není jediná synagoga, ani jedno denní pečovatelské centrum pro židovské děti, ani jedna škola pro židovské děti, která by nepotřebovala ostrahu německou policií.“

V článku nazvaném „Nový německý antisemitismus“, uveřejněný minulý týden, popisuje New York Times Německo jako zemi, ve které židovští rodiče povzbuzují své děti, aby si ve škole udrželi etnický původ, a vyhnuli se šikaně od „muslimských studentů … kteří použijí slovo ‚Žid‘ jako urážku.

Merkelová ve svém rozhovoru pro CNN naznačila, že antisemitismus v Německu zůstává spojen s nacistickou minulostí země. Ministr vnitra Horst Seehofer také připisuje většinu loňských útoků pravicovým extremistům.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Antisemitismus byl v Evropě tradičně zachován jako rys krajní pravice, tak i krajní levice. Představitelé německé židovské obce však stále více varují, že migranti ze Středního východu jsou novým zdrojem nenávisti. Loni v listopadu skupina těchto vůdců požádala, aby byli migranti povinni účastnit se integračních kurzů s cílem bojovat proti rostoucím antisemitským postojům.

Kvůli antisemitismu z nových i tradičních příčin Židé stále více uvažují nad opuštěním Německa. Průzkum v celé EU v loňském roce zjistil, že ve 13 sledovaných zemích, zvláště v Německu, Francii a Belgii, Židé s největší pravděpodobností uvažují o emigraci do Izraele.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Židé rádi hrají na anti-semitskou notu. Ovšem jak to bývá, bude za tím něco více. Byli Židé „povoláni“ zpět do „velkého“ IS-RA-ELe?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.