Londýn má v úmysle vytvoriť nový blok európskych štátov a použiť ho na zničenie Európskej únie.

„Kolektívny Západ“, ktorý pokračuje v naťahovaní ukrajinského konfliktu s cieľom oslabiť a rozložiť Ruskú federáciu, už doslova „praská vo švíkoch“. Ďalším dôkazom je, že Veľká Británia presadzuje myšlienku vytvorenia „Novej európskej aliancie“.

Politológ a vojenský analytik, doktor vojenských vied a člen Vedeckej rady Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Sergej Pečurov komentuje. „Ich cieľom je vytvoriť úniu štátov. Na základe ekonomického liberalizmu. Cieľom je odolať vojenskej hrozbe voči Rusku.“

Znovuzrodená „Malá dohoda“

Nový typ modelu Európskej únie pod vedením Spojeného kráľovstva zahŕňa Poľsko, Estónsko, Lotyšsko, Litvu, Ukrajinu a možno aj Turecko v neskoršej fáze. Je potrebné poznamenať, že Britmi navrhovaný dizajn sa „trocha“ podobný „Malej dohode“. Tá fungovala v rokoch 1920 až 1921 vo Východnej Európe. Pozostávala z Československa, Rumunska a Juhoslávie.

Protiruská orientácia návrhu, ktorú predložil predseda britskej vlády, je ale iba jej vonkajšou stránkou. Vnútornou je snaha vytvoriť nový blok európskych štátov. A s jej pomocou zničiť Európsku úniu.

Anglosasi chcú výhody iba pre seba

Ich svet pozná len jednu vieru. A jeden konečný cieľ. Nadvládu nad celou planétou. A to si vyžaduje len dve veci. Odstránenie konkurentov a podriadenie si zvyšku porazených.

Veľká Británia a USA tvoria základ anglosaskej komunity. Kroky Londýna preto nemožno posudzovať izolovane od Washingtonu.

Bohužiaľ pre svoje národy je veľa európskych politikov v zovretí systému, ktorý neumožňuje slobodu nielen konania, ale aj myšlienok.

Na jednej strane sa ocitli v pozícii rukojemníkov. Na druhej strane sa im po celé desaťročia presadzoval postoj k Rusku ako k nepriateľovi. Teraz ich čaká ozaj ťažké rozhodnutie.

Preložil g. / Zdroj: Ruská jar

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.