Výrobce známých telefonů iPhone zvyšuje nábor a doufá, že iniciativa přinese výsledky do pěti let.

Společnost Apple Inc. má tajný tým, který pracuje na satelitní technologii, kterou by mohl použít k přenosu internetových služeb přímo do zařízení, a obešel tak pozemní bezdrátové sítě, uvedli lidé obeznámeni s přípravnými prácemi.

[wp_ad_camp_2]

Společnost Apple se sídlem v Cupertinu má asi tucet inženýrů z leteckého, satelitního a anténního průmyslu, kteří pracují na projektu s cílem nasazení výsledků práce do pěti let, uvedli lidé, kteří si přejí zůstat v anonymitě. Práce na projektu je však ještě v plenkách a je možné, že z ní sejde, protože stále není určen jasný směr. Výkonný ředitel společnosti Apple Tim Cook přesto projevil o projekt zájem, což naznačuje, že se jedná o prioritu společnosti.

Práce společnosti Apple na komunikačních satelitech a bezdrátové technologii příští generace znamená, že je pravděpodobné, že cílem bude přenášet data do zařízení uživatelů, což potenciálně zmírňuje závislost na klasických bezdrátových operátorech neboť propojuje zařízení bez tradiční sítě. Společnost Apple by také mohla využít satelity pro přesnější sledování polohy svých zařízení a to by umožnilo vylepšení map a nové funkce.

[wp_ad_camp_2]

Není jasné, zda má Apple v úmyslu věnovat se nákladnému vývoji samotné satelitní sítě nebo jednoduše využívat pozemní vysílače, které budou odebírat data z již existujících satelitů a dále je distribuovat do mobilních zařízení. Společnost Amazon.com Inc. plánuje rozmístit více než 3.000 satelitů. Úsilí společností Facebook, SpaceX a Amazon má ještě dlouhou cestu k tomu, než začne vytvářet zisky, a Apple zřídka vstupuje do nových oblastí bez jasného plánu, jak vydělat peníze.

Přeložila tereza | Více na: bloomberg.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.