Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v pondělí uvedl, že militanti SSA (Svobodná syrská armáda) byli spatřeni jak do Dajr az-Zaur dopravují kanystry s chlorem – příprava na další „chemický útok na civilisty“.

„Podle informací získaných prostřednictvím tří nezávislých zdrojů v Sýrii se vedení tzv. Svobodné syrské armády, za asistence vojáků amerických speciálních jednotek, připravuje v provincii Dajr az-Zaur k další provokaci s toxickými látkami,“ řekl Konašenkov.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ministerstvo rovněž poznamenává, že zinscenování dalšího chemického útoku by se stalo záminkou americké koalice k útoku na syrské vládní instituce.
„Videa tohoto útoku by pohltila západní média, což by koalici v čele s USA poskytlo novou půdu k zahájení raketových útoků na syrské vládní objekty a ospravedlnilo boje radikálů proti syrským vládním jednotkám na západním břehu Eufratu,“ dodal Konašenkov.

Ruský ministr obrany varuje, že tyto provokace, jejichž účelem je destabilizovat situaci v Sýrii, jsou nepřijatelné.

V dubnu Spojené státy, Velká Británie a Francie zahájila letecký útok na Sýrii, obviňujíc Damašek z chemického útoku ve městě Douma. Syrská a ruská vláda obvinily skupinu Bílé přilby, která je financována USA a Velkou Británií, z inscenace chemického útoku pod falešnou vlajkou z cílem zahájit intervenci západních armád.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.