Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Banka pro mezinárodní vypořádání v Basileji očekává kvůli celosvětově zavedeným proti korona-virovým opatřením vlnu bankrotů, narůstající hory dluhů a „nové hospodářské prostředí“
Také DIHK (Německá průmyslová a hospodářská komora) otevřeně varuje před podzimní vlnou bankrotů.
Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) varovala před dlouhou cestou z recese, i kdyby k žádné druhé vlně infekce v korona-virové krizi nedošlo. „Vzestup z hlubin recese by mohl být zdlouhavý“, uvedla ve své zveřejněné roční zprávě zastřešující organizace předních celntrálních bank světa. Mimo to počítá BIS se silným nárůstem zadluženosti a vlnou bankrotů, neboť četné firmy nebudou schopné vynahradit ztráty z vrcholné fáze korona-virové krize.
[wp_ad_camp_2]
„Stávající obchodní modely již nebudou udržitelné“, bylo dále uvedeno ve zprávě. Také v současné nastupující fázi konjunkturního oživení po masivním zhroucení v koronavirové krizi, budou výdaje konzumentů,, podle odhadů expertů BIS kvůli přetrvávající nejistotě spotřebitelů přibrzděny. Navíc nebudou moci mnohé podniky nadále pracovat kvůli korona-virovým bezpečnostním opatřením na plný výkon, i kdyby světové hospodářství zůstalo ochráněno před novou vlnou nákazy.
„Podle odhadů instituce by mohla koronavirová krize vézt k „novému hospodářskému prostředí“, jehož zvláštním znakem bude mnohem vyšší zadluženost. Dokonce ve fázi konjunkturálního oživení po koronavirovém zřícení by mohlo zadlužení, zvláště ve veřejném sektoru) stále narůstat. Podle odhadů BIS se koronavirová krize vyvine v událost, která bude ovlivňovat celou jednu generaci.
„Kromě toho by mohly bilance obchodních bank trpět následky krize, varovali experti BIS.
Pokud by byly tyto ztráty závažné, mohly by peněžní domy ztratit schopnost podporovat oživení konjunktury pomocí úvěrů.
Podle odhadů BIS je nutné počítat s obecně slabým vývojem cen. Zpráva uvádí, že kvůli temným výhledům zůstaly krátkodobě rizika inflace na nízké úrovni. V mnoha případech by mohl kvůli slabé poptávce „převažovat tlak deflace“. Při deflaci klesají spotřebitelské ceny, což může dále zatížit celkový stav hospodářství.
Kvůli slabému vývoji cen, bude muset zůstat měnová politika centrálních bank uvolněná, tvrdí ekonomové BIS. I když mnohé průmyslové státy nastoupí proti důsledkům krize s výraznými státními stimulačními programy, je možné, že tlak na centrální banky poroste a v krizové politice ještě přidá. Kromě toho je jen těžko možné zrušit krizová opatření centrálních bank v případě, že by akutní fáze hospodářské krize skončila. „Rozvahy centrálních bank, které jsou už teď v mnoha zemích rekordní, by se i nadále mohly rozšiřovat“, varuje BIS.
[wp_ad_camp_2]
Ani německé hospodářství nevěří v rychlé zotavení
Naděje rychlého zotavení německého hospodářství po koronavirové krizi se stále více rozpadá. Jednoduše chybí běžná poptávka, na tom nemohou vůbec nic změnit ani ty největší záchranné balíčky, řekl Martin Wansleben z německé průmyslové a hospodářské komory (DIHK) v Berlíně. Podle aktuální ankety spolku mezi asi 8.500 podniky počítají podniky stále častěji s normalizací teprve v roce 2021 nebo dokonce později. Na podzim hrozí vlna bankrotů.
Vzkříšení hospodářství ve tvaru V nepřipadá v úvahu, řekl Wansleben.“Poptávka nepřijde.“ Především průmyslu se nedaří dobře. Podle Berlínského výzkumného institutu (DIW) to způsobuje utlumená nákupní nálada a přetrvávající protiinfekční opatření, což brzdí i provozovatele služeb. Dle institutu německého hospodářství (IW) mají automobilový průmysl, hotely a restaurace za sebou nejtěžší měsíce. Nejsilněji to zasáhne branže, které měly již před začátkem pandemie problémy, jako např. klasické drobné obchodníky ve městech, na které stále více doléhá tlak Amazonu,
Celkově nestačí poslední uvolňování koronavirových opatření k návratu do starých časů prosperity. Podle průzkumu DIHK počítá 39% podniků s návratem k normálu teprve v roce 2021, to je o 11 procentních bodů více než v předchozím průzkumu začátkem května. Ještě pozdější návrat k normálu očekává 11%, dvojnásobně více než minule. Následkem toho může být méně investic a snížení zaměstnanosti. „To ukazuje, že cesta zpět bude pro hospodářství dlouhá a těžká“, tolik Wansleben. K podobným závěrům dochází studie IW, která je založena na odhadech 31 hospodářských spolků.
DIHK počítá v letošním roce s 10 % poklesem výkonu německého hospodářství. Tím je výrazně pesimističtější než německá vláda, která v tuto chvíli vychází s poklesem 6,3%. Exportní průmysl se musí dokonce připravit na pokles 15%, dle DIHK.
Ekonomové DIW poukazují na to, že nejnižším bodem byl druhý kvartál s očekávaným propadem 12%. Podle institutu IMK dosáhne hospodářství teprve v roce 2022 úrovně před koronavirovou krizí.. Vzhledem k tomu, že by měl rok 2021 přinést podle jejich odhadů růst 3,8% – takže výrazně nižší méně než očekávaný propad v roce 2020.
Wansleben řekl, ani ten největší podpůrný program nemůže vyrovnat v hospodářství chybějící obraty. Vláda již nasadila mnoho důležitých impulsů. „Oživení si tím však nemůže koupit.“ Je sporné, zda „Wumms“, které slíbil ministr financí Olaf Schulz vůbec existují. Od 1. července byla na dobu půl roku snížena DPH na podporu spotřeby. K tomu dostanou rodiny bonus 300 Euro na dítě a podnikatelé mohou budoucí ztráty lépe vyúčtovat s dřívějšími zisky, stejně tak jako časově omezeně lépe odepisovat investice.
Aby se ovšem zabránilo vlně bankrotů, měla by vláda dát z pohledu DIHK malým a středním firmám k dispozici vlastní kapitál. „Na podzim se situace může negativně vyostřit“, varuje Wansleben. Hospodářské stabilizační fondy (WSF), které vedle úvěrů a záruk mohou firmám stejně jako naposledy Lufthanse doplnit vlastní kapitál, musí být rozšířeny. K těmto stimulům musí dostat přístup i firmy, které mají méně než 250 zaměstnanců. Muselo by to zahrnovat i soukromé peněžní dárce jako životní pojišťovny nebo fondy. „Stát to nemůže zvládnout sám.“ Tomu odpovídající návrhy jsem již předal DIHK. Rozhovory s vládou na tato témata probíhají velmi dobře. „Jsou si plně vědomi stávajícího problému.“
Pro tadesco přeložila marki | Zdroj: Deutsche Wirtschafts Nachrichten
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
trochu som sa zavŕtal hlbšie do problematiky dnešnej ekonomiky a dospel som k názoru, že celá Rakúska škola, Monetárna škola, Keynesianska ekonomika spustená Brettondoodskou konferenciou je na jednom malom defekte, s ktorou vtedy nepočítali. „Zmena toku času a jeho korelácia v dnešnej dobe“.
FED síce dokáže tlačiť do nekonečna, ale nedokáže tlačiť, ani ovplyvniť čas…
Čo spôsobuje kolízny, až deštrukčný stav ekonomiky teda nieje ani tak inflačný stav, ale rýchlosť transakčného procesu a jeho „hraničné a cezhraničné“ obmedzenia ?! Matematika je jednoduchá: 7bilionov x 0=0. Žiadna rýchlosť=žiadna ekonomika.
Posledný článok, ktorý visí na niti pred katastrofou ekonomiky je čína. Riziko pretrhnutia hrádze Troch roklín, alebo krach HSBC… Obe možnosti sú finálom pre čínu a svet.
Mimo štvorhru Putin/Trump(dobré dresy) vs. Deepstate/sem si v dualite doplníte už hocikoho(zlé dresy)….
Novo vydaná zlatá minca v Izraeli: https://imgur.com/a/wmtEhyl
https://imgur.com/a/zRnpL29
Tech. pripomienka tadescu: Buď máte prístup ku gravatarom a nickom, alebo niekto cez ne k Vám – menia sa ku komentom. Síce malý detail ako prasklinka v hrádzi Troch roklín, alééé…. vidím „ťAInteligencia“ ?! 😉
Podstatou investice je navýšení hodnoty. Hodnotou je vlastní vnitřní obsah. Hodnotu získám a navyšuji vlastním úsilím do vzdělání, prací sama na sobě, rekonstrukcí majetku, nově postavím, prostě vložím energii a tím navýším vnitřní hodnotu.
Dále vyskočme ze stále omílaného bludu, když MSM zaměňují peníze za měnu a tlačí nám do hlavy faleš o penězích.
Peníze znamenají směnečnou hodnotu a měna znamená odkaz na tuto směnečnou hodnotu, tzn. na peníze jako takové. Tzn. na pravé peníze. Když je hospodářství trvale udržitelné, je měna plně podložená pravými penězi. A těmi pravými penězi jsou jednoduše drahé kovy, protože jsou vzácné, snadnou dělitelné a trvanlivé atd. Hlavně však proto, že je to dáno energeticky.
Takže ohledně tzv. investice do drahých kovů jde principiálně o zachování kupní síly, protože pouze přelévám tu svou vlastní energii, kterou jsem již jinde primárně vynaložil. Do formy rezerv na horší časy, protože drahé kovy jsou akumulátory a uchovateli směnečné hodnoty. A dobrý hospodář takové rezervy tvoří pravidelně a trvale.
Lze ukládat do investičních slitků nebo do mincí a tom jindy, je-li zájem.
Mám taký pocit, že nákup striebra je dobrou investíciou a cestou, lebo sa roja dezinformátori, aby ľudí odradzovali od jeho kúpy.
Dobrá investice – to je pořád dokola obehrávaná písnička. A s tím spojená věčná snaha udržet si za každou cenu nějaké zdroje do budoucna. Asi budu vypadat jako padlý na hlavu, ale bohužel v naprosté většině jde o uvažování v mantinelech nastavených matrixem. Jde o vytváření pofidérních možností parazitického jednání – tedy ziskat nějaké hodnoty bez dodání protihodnoty. Stále se nabízejí nějaké systémy, jak získat peníze „za nic“. Internet je toho plný. Vytváří se tím iluze, že každý může, záleží jen na jeho schopnostech. Takže potom chování těch arcipříživníků vypadá jako „normální“. To jsou ti „schopní“ a zaslouží si to. No, v mnoha případech spíše všehoschopní. To je otázka morální úrovně. Nakolik se nám podařilo obsáhnout mravní zákon. A dokud nezměníme myšlení a budeme hrát tyto matrixové hry, nic se nezmění, ani změnit nemůže. Ani nesara/gesara to nespasí. Ono se vlastně měnit bude, ale k horšímu. Protože platí jiný Zákon. Naší povinností je morálně se vyvíjet, a tomu se přizpůsobují podmínky. A pokud jsme to zatím nebyli schopni pochopit, pokročit ve své morální úrovni, podmínky se zhorší, aby nám to konečně došlo. Náš úkol jako lidstva je jasný. A pokud něco nezbytného neuděláme dobrovolně, podmínky nás donutí.
Zásadne nemôžem súhlasiť, vysvetlím.
1. Písal som o investícii a nie o peniazoch, v mojom ponímaní ide o hodnotu.
2. Hodnotu vytvoríte prácou, fyzickou, či duševnou.
3. Príklad: kúpim si semienka za 2 eurá, zasadím ich a po určitej dobe zberám plody svojej fyzickej a duševnej práce, zároveň budem mať čiastočne zabezpečené svoje ľudské potreby, vytvoril som hodnotu.
4. Keď si kúpim striebro, tak si iba vymením formu hodnoty.
5 Teraz otázka, čo je na tom parazitické???
Prosím o bližší informace ohledně investice zlata a stříbra?
Je nyní vhodné nakoupit tyto komodity nebo investovat do nemovitostních fondů nebo i do obnovitelných hospodářských zdrojů?
Nechci nikoho strašit, ale možná že dnes už je pozdě.
carsten
Na fondy zcela zapomeňte. Doporučuji investiční stříbro. To slibuje největší zhodnocení.
Největší česká banka přišla o polovinu zisku, počítá s delšími dopady koronaviru
Největší tuzemské bance, pokud jde o počet klientů, spadl zisk o polovinu na 4,6 miliardy korun. Česká spořitelna, vlastněná rakouskou Erste Bank, zveřejnila své výsledky za první pololetí tohoto roku, do něhož už výrazně promlouvá koronavirová past, která sevřela celou českou ekonomiku.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejvetsi-ceska-banka-prisla-o-polovinu-zisku-pocita-s-delsimi-dopady-koronaviru-114296#
hm…, to je tak keď niekto nepochopí, že vo svete je dosť toho pre potreby človeka, ale nie pre chamtivosť človeka…?!
Cykly sa opakuju:
Všetko spusti pretrhnutie hrádze v číne – je to symbolika pádu. Možno už dnes?
4.
GOLD/SILVER RATIO – pomer ceny zlata ku cene striebra
sa histriky velmi menil ale dlhodobo narastal
v roku 1980 ked bol vrchol cien kovov a zacal cely cyklus bol najnizsi pod 20
dokonca sa uvadza hodnota 16.7
napriklad v roku 1991 uz bol 101
v roku 2011 zase klesol pomer na 31.85, ked boli vrcholy cien kovov.
v roku 2020 vo FEB pred padom, bol pomer 89
v marci pocas paniky vyletel pomer na rekordnych 125
v tomto tyzdni ked sa zlato pokusalo dostat na 2000 usd a striebro dosiahlo chvilkovo cez 26 usd sa pomer dostal dolu na 76.
ked sa vytvori historicke minimum, snad v roku 2024, tak by pomer mal byt zase cez 100 a ak sa zopakuje tych 125, tak sa dostavame k cenam
zlato niekde pod 800 usd a striebro do oblasti 6-8 usd
akokolvek sa to teraz zda nerealne, pre niekdo mozno aj nelogicke a pre mnohych neuveritelne.
sucastnost vykazuje vsetky znaky vrcholu nakupnej manie- kazdy chec kupit, kazdy, aj ludia co doteraz sa vobec nezaujimali.
v roku 1929 na vrchole akciovej burzy pred velkym krachom kazdy taxikar recnil zakaznikom ako kupuje akcie a radil co kupit a v kadernictve to tiez radila kazda kadernicka
teraz sme v rovnakej situcii so zlatom a striebrom, tak pozor
rudo dobrý rozbor. Možno to bude znieť bizardne, ale máme tu nový Slnečný cyklus 25…, a ak si rozoberieš symboliku v logu google play so starými okultnými symbolmi nájdeš v tom niečo, čo nám parasti blokujú a riadia v konštruktivite mysle.
Zlato otvára dvere striebru. Zatiaľ je cena striebra podhodnotená o zhruba 45-50 percetn.
1. https://imgur.com/a/WiiYjYK
2. https://imgur.com/a/bTF6hBv
3. https://imgur.com/a/keqZwW5
4. https://imgur.com/a/f1qVRvj
5. https://imgur.com/a/IK0w6zo
je v tom všetko – aj nálady spoločnosti / ich update, alebo downgrade
Som rád, že si tu – Tvoj podpis mi niekoho pripomína, aj keď bol vulgárny dával priestor namiesto smeru (Maroš)
Mám len jednu otázku, ako dokážu pri zvyšujúcej prácnosti a znižujúcich sa zásobách striebra ho vyrobiť do finálneho stavu za 6-8 dollárov?
mino a kde som tvrdil ze vyrobna cena bude 6-8 usd ???
cena je dana vzajomnou dohodou kupujucich a predvajucich, a ta dohoda vznika na zaklade mnozstva ponuky a dopytu.
ked je vypredaj hocicoho, tak je to vypredaj staruch veci, teda striebra davno vytazeneho, ktoreho sa majitel potrebuje zbavit, pretoze ho nepotrebuje, ma velke skladovacie naklady a potrebuje nutne peniaze na nieco ovela dolezitejsie, naopriklad vyplatit veritelov, vypalnikov, atd.
pri dramaticky rastucej nezamestnanosti, naklady na vyrobu hocicoho budu skor klesat ako rast
milý rudo,
prosím o stříbře už raději nic nepište, protože nemáte absolutně přehled a nevíte skutečná data. V komentářích táráte číčoviny…..
tm
Apropo ročná ťažba striebra už niekoľko rokov nepokrýva jeho ročnú spotrebu, o striebre viete veľké kulové, potom aj v JP Morgan bank budú všetci na hlavu keď papierovo skúpili takmer ročný objem ťažby striebra.
3.
priblizny casovy model z roznych cyklov:
pad burzy aj kovov pocas mesiacov SEP-OCT
vysvetlenie v mediach bude : neistota drama z bliziacich sa volieb USA.
falosna nadej ze vsetky krachy uz su prec, a nasledne nicim nepodlozeny rast na burze aj kovov do terminu:
APR_MAY_JUNE 2021
nasledny dlhodoby krach snad az do konca roka 2022
zlato striebro maju cykly co ukazaju ze minimum cien by mohlo nastat az v roku 2024
a nasledny dolzety vrchol v rokoch 2028-2032
typicky na zlate je dlzka velkeho rastu ceny 4 roky
co nam dava obdobie 2024-2028 a potom uz len dlhodoba distribucia do roku 2032, ked sa snad vyvtori druhotny vrchol.
historicky dolezity vrchol zlata striebra bol rok 1980 a cyklus 51.6 roka bol potvrdeny ciastkovou casovou vibraciou 31 rokov (tzv phi casova vibracia) v roku 2011
cely cyklus sa teda ukonci po 51-52 rokoch 2031-2032.
kto chce zarobit na drahych kovoch tak bude mat prilezitost nakupit v roku 2024 a predat v roku 2028
2.
ceny zlata-striebra su zvycajne v spojeni s cenami akcii na burzach, teda ak idu hore akciove indexy (DJ30, S&P500,nemecky DAX…) ide hore aj zlato striebro a tiez reality a ked to pada, pada to spolu.
toto je zvlast viditelne ked je skutocna velka hospodarska alebo financna kriza
ako boli 20-30 roky minuleho storocia
iba ked sa jedna o ciste sekulativne bubliny, tak mozu ist proti sebe co bol priklad okolo roku 2000, ked bublina tzv: DOT.COM buble vytlacila burzy do vrchulu zatial co zlato tvorilo dlhodobe minimum
ciastocne anomalie potom priniesol rok 2008 co bola bublina realitnych hypotek a nasledok sa pretiahol az do roku 2011 – vrchol na zlate a striebre.
teraz ale sa ceny drzia spolu, do februara sli hore burzy aj zlato a a dokonca aj striebro sa snazilo drzat blizko pod vrcholom z roku 2019.
ked prisiel marcovy krach, padli burzy aj zlato a striebro
striebro padlo relativne najviac
a teraz zase idu spolu hore, burzy tvoria sa zase vrchol ci podvrchol
a rovnako zlato a striebro
za nieklko dni-tyzdnov sa spusti dalsi minikrach a s akciovymi burzami padnu aj drahe kovy
preco ide vsetko spolu (investuju sa zbytocne peniaze a ked to pada, tak sa predava vsetko na zachranu zbytkovej hodnoty
a je tu este: margin call
1.
vzhaldom na sucasne velke spekulacia v debate o cene striebra a zlata a na velky strach ktory panuje z blizkej buducnosti, uvediem neiktore historicke fakty, suvislosti a casove cykly, ktore stale platia.
napriek tomu ze mame informacie ze cas sa zmenil, ze nie je linerany a ze sa vsetko zrychlilo, ze den ma v skutocnosti iba priblizne 15 hodin a nie povodnych 24 a ze stary svet pada ze kabala straca moc, ze prechadzame no noveho veku, do zlateho veku, do vyssej dimenzie atd atd atd…
tak v sucastnosti stale platia doterajsie fyziklano matematicke zakonosti vyvoja cien komodit a burzovych indexov, zatial sa nic nezmenilo a tak budem vychadzat z toho co stale plati.
dlhodobe cykly ukazuju ze vsetko sa zmeni az po roku 2036-2038.
mame niekolko roznych typov cyklov,
Kondratief ma dlzku cyklu 54-58 rokov, typicky sa uvadza 56.
z deviatkovej teslovej frekvencie nam vychadza cyklus 54 a dvojnasobok 108
tato deviatkova frekvencia plati v rokoch ale aj v dnoch pre kratkodobehjsie cykly.
no a potom klasicky 100 rocny cyklus
a ten nam preto potvrdzuje ine vypocty tak, ze zmena sveta nastane po 100 rokoch
1936-1938 = 2036-2038
s tym ze ta kriza zacne uz v roku 2032, ked by mal byt konecny vrchol cien burzy.
Armstrong https://www.armstrongeconomics.com/blog/
nam dava cyklus 51.6 roka a teda nasobok 103 rokov
snůška nesmyslů ( kokotiny ) od začátku až do konce…
v roce 2024 už nekoupíte žádné fyzické zlato a stříbro, rok 1929 se nemůže srovnávat s dnešní situací ( FIAT měna, dluhy, počet akcionářů ve světě atd. )
od 22-minuty, ten pán má pravdu….
Matrix a kolaps ekonomiky
https://www.youtube.com/watch?v=3eSOf5u1iKY
rudo
už jsi něco slyšel i Gesara/Nesara ? A pokud ne , tak si informace najdi v některém z dřívějších zpráv na tadesco .
Jsi obyčejný trotll. Neznáš ani předpovědi o vývoji cen zlata Gold John. Pokud ti to jméno něco říká
Jinak za mne KECY v KLECI
Váš základní omyl je v tvrzení „v sucastnosti stale platia doterajsie fyziklano matematicke zakonosti vyvoja cien komodit a burzovych indexov“. Bohužel, celá věda „ekonomie“ je pouze snůška manipulativních blábolů, takže srovnávat ekonomické „zákony“ se zákony matematickýni a jejich fyzikálnímí interpretacemi je zcela mimo mísu. (Nemluvě o tom, že i ty fyzikální mají většinou omezenou platnost). Samozřejmě je možné v určitém čase vypozorovat určité trendy ekonomického chování lidí, a občas se některým ekonomům podaří i najít řešení pro situaci v dané době. Tito jsou pak téměř zbožštěni (J. M. Keynes, M. Friedman), jenže tato řešení jsou jednorázová a obecně nepřenositelná. Tzv. „volný trh“ nikdy neexistoval a vždy byl manipulován – a vždy s jinými cíli, než které byly veřejně deklarovány.
patacek, lepšie by to nenapísal asi nikto. Jednoducho treba zabudnúť na zaužívané termíny, ako je trhová ekonomika, ponuka a dopyt, či voľný obchod, nič také už neexistuje a pravdepodobne vo svojom celom rozsahu ani neexistovalo.
podsuvas nezmysly, ja nepouzivam zoadnu ekonomiku
zjavne nemas ani fialovu paru o com by sa tu mohlo diskutovat
ale uz sa to cenzuruje
tazke asi ani toto neprejde