…..vysvětlím Vám, pro důležitost momentálního stavu zločinného jednání některých klimateroristických organizací, jak vše funguje. Udělal jsem to před mnoha lety na osudu.cz, který dnes neexistuje a proto si vše zopakujeme. Podívejte se na tornáda, která vznikla v Česku, na Slovensku a v Rakousku….
15:54
[wp_ad_camp_1]
Vy všichni máte jednoduchou možnost, jak zabránit “děsivým bouřkovým mrakům” v jejich plném “rozjezdu” a následným “apokalyptickým škodám” na úrodě, majetku a popřípadě ohrožení zdraví druhých lidí. Popíši nyní funkčnost octování…..
Octová pára velmi silně ionizuje vzduch kolem zařízení, které vypařuje ocet. Vytváří množství negativně nabitých částic. Díky různým reakcím kyseliny octové se vzduchem a vodní párou získají tyto nabité části poměrně velkou energii a tak stoupají vzhůru. Řetězovou reakcí nabíjí okolní částice. Přispívá k tomu výrazně také rychlé snižování tlaku a teploty se vzrůstající výškou (nižší teplota = menší energie částic) a tím pádem mají negativně nabité částice oproti okolí stále větší energii a dokáží tak řetězovou reakcí ionizovat obrovské množství vzduchu. Jakmile se tato “řetězová reakce” dostane až do mraku, který byl vytvořen umělým nasprejováním kondenzačních jader, tak se nabijí jádra i kapičky vody kolem nich a voda se z kapiček vypaří do plynného skupenství, aniž by kapky spadly na zem. Ocet způsobuje v mraku likvidaci pozitivních jader a hlavně reaguje také s chemtraily a vyčistí atmosféru. Nedojde k drastickým bouřkám. V oblaku jsou potom částice hliníku nereaktivní s HAARPEM a jeho vysílanými energiemi. Ztrácejí svoji vlastní schopnost být ovládány elektromagnetickými vlnami.
A tak se rozpustí umělá chemtrailsová oblačnost a dokáže tak rapidně zmírnit možné bestiální účinky podporovaných kumolonimbů (bouřkových mraků). Na všechno vám stačí na den asi 4 litry octa, kdy octujete 24 hodin denně.
Bouřkové fronty se rozestoupí cca 15 – 20 km před octovacím místem a za ním se opět spojí, pokud někdo jiný na trase zmíněného bouřkového mraku neoctuje. Blesky na místech octování skoro vůbec nejsou. Ochráníte tím úrodu a Váš majetek….
Další vynikající vlastnost octu:
Upozornění: jestliže zalejete 3 – 8 % octem trávu nebo bodláčí, během jednoho dne zhnědne a uschne. Je to daleko lepší přípravek na likvidaci trávy a plevele než DRAHÝ SMRTELNĚ NEBEZPEČNÝ ROUNDUP, který stojí skoro 1000 Kč a ocet jenom 7 Kč. Můžete si všichni vyzkoušet a doporučit všem Vašim známým. Ocet je přirozeně odbouratelný…..
[wp_ad_camp_1]
V následujícím krátkém videu máte máte ukázáno jak můžete zabránit tvoření umělé chemtrailové deky a následným bouřkám:
Další videa ukazují děsivé scenérie, které se odehrály v Rakousku a na části Slovenska
Bouře a kroupy ve Vídni
https://youtu.be/bDhHoUJ76f4
Tornádo které ničilo na jihu Vídně
https://youtu.be/ttu9hciaSGs
Tornádo u vídeňského letiště Schwechat
https://youtu.be/NT5VYH7yvl0
https://youtu.be/8-DPLL7SdvU
[wp_ad_camp_1]
VIDEO Tornádo neďaleko Bratislavy: Valia sa na nás silné búrky a krúpy!
BRATISLAVA/VIEDEŇ – Bratislavu mohlo zasiahnuť tornádo. To totiž zosadlo neďaleko letiska Schwechat vo Viedni. Meteorológovia preto vydali výstrahu pred búrkou pre západné Slovensko.
Tornádo sprevádzal silný vietor a krúpy o veľkosti 50 centovej mince. Intenzívne počasie by malo pokračovať ďalej na západ. Škody po tornáde zatiaľ nevyčíslili. “V blízkosti Viedne vznikla supercela (už sa stihla aj rozdeliť) a bol zaznamenaný aj wall cloud,” informoval SHMÚ na sociálnej sieti Facebook.
Tornádo v blízkosti letiště Schwechat
https://youtu.be/MLQNyTAEbfg
[wp_ad_camp_1]
Okrem vetra a búrky sa pridali aj intenzívne blesky a prívalové zrážky. Tzv. Supercela (mohutná supercelárna búrka) sa mala presúvať smerom na Záhorie a smerovať k mestám Trnava a Pezinok. Portál imeteo.sk informoval, že tornádo dosiahlo silu F2.
Vo východnom Rakúsku neďaleko Bratislavy sa k zemi pred polhodinou spustilo k zemi takéto tornádo. Búrka je výrazná Supercela doprevadzana silným krupobitím, prívalovými zrážkami , extrémnou bleskovou aktivitou a intenzívnym vetrom 25m/s ( 90 km/h) a viac. Situáciu budeme v prípade jej príchodu k nám.
Zdroj (1)
A nyní tedy neříkejte, že nemůžete proti tomu nic dělat. Můžete. Pomožte sami sobě i druhým…..
tm
[wp_ad_camp_1]
Dobrý den, abych Váš článek mohl brát vážně, chybí mi odkazy na odbornou literaturu a provedené výzkumy. Dále bych se Vás chtěl zeptat, jak mi vysvětlíte příčiny vzniku negativně nabitých částic z pouhého octa? Článek mě z nějakého důvodu vede k tomu, abych byl přesvědčen o tom, že je i ocet neustále elektricky nabitý. Pokud tomu tak je, tak jak zabráníte tomu, aby se náboj nezneutralizoval? Dále hovoříte o ionizaci okolního vzduchu. Dobře proberme si (velice stručně a “polopatě”), jak takový ionizovaný vzduch vypadá. Inu, každý ví, že vzduch je plyn (pokud tady máte nějaký článek, který tento fakt popírá, mile rád si jej přečtu), budu tedy rozebírat, jak obecně vypadá takový zionizovaný plyn (plazma). Mějme například dvě elektrody nabité na stejně velké a opačné náboje. Umístíme tyto elektrody do plynu. Pokud je napětí mezi elektrodami dost vysoké a překročí tzv. průrazové napětí, dojde k výboji. Pozorovatel uvidí záblesk, který vydává plazma vytvořená mezi elektrodami. Víme tedy, že z plazmy se tvoří, mimo jiné, výboje. Já se tedy ptám, kde je ta plazma, kterou má tvořit ocet?
Dále máme všeobecně uznávaný fakt – jakýkoliv náboj se chce, co nejrychleji zneutralizovat. Takže se ptám, proč by náboj letěl vzdálenost v řádu kilometrů do nebe, kde by se (podle vás) zneutralizoval, když je mu tak nablízku země? Dejme tomu tedy, že by z nějakého nevysvětlitelného důvodu, náboj letěl směrem k bouřkovým mrakům, kterých se chceme zbavit. Pominu popisovanou sekundární emisi, k té dochází opravdu při vysokých rychlostech nabitých částic a vesměs by to vedlo k blesku, který známe z bouřek. Vyletíme nahoru a narazíme na problém. Jakým nábojem je nabito více než 95 % bouřkových mraků. Chvíle napětí … více než 95 % bouřkových mraků je nabito záporně. Takže máme další důvod, proč by záporné částice vytvořené “octováním” neletěli směrem nahoru. Pozitivní výboje jsou raritou vyskytující se převážně v zimním období a na konci bouře.
Prosím tedy, přestaňte z lidí dělat blbečky, už teď jich je na světě hodně.
To, co jsem napsal jsou fakta, jestli chcete reference (i když vidím, že na této stránce se to nenosí, klidně je nabídnu)…
http://moryst.sweb.cz/elt2/stranky1/elt010.htm
https://cs.wikipedia.org/wiki/Plazma
https://cs.wikipedia.org/wiki/Blesk#Pozitivn.C3.AD_blesk
SEDLÁK, Bedřich a Ivan ŠTOLL. Elektřina a magnetismus. Vyd. 2., opr. a rozš. Praha: Academia, 2002. ISBN 80-200-1004-1.
Je to jednoduché, ocet ionizuje vzduch. Když je bouřka (ta přirozená), je to vlastně samoočistný děj v přírodě, který na místě, které je přebité kladným nábojem, začne čistit vzduch a měnit náboj na záporný. Proto je před bouřkou tak “těžko, špatně” a po bouřce panuje ve vzduchu svěžest a nádherně se dýchá. Jenomže umělé chemtrailové mraky nejsou přirozená bouřka. Jsou kladné – proto ocet.
Vypařování octu zkrátka funguje, je to mnoha lidmi ověřené a pokud vás tato tématika zajímá, můžete si to sám vyzkoušet :). Nemá smysl o tom filosofovat, zkuste to.
Ale stále jsem se nedozvěděl odpověď na otázku, jestli je ocet stále elektricky nabitý. A jestli není, co jej vede k tomu, že dojde k uvolnění záporně nabitých částic? A jak zařídíte, aby se náboj nezneutralizovat již při průletu k danému mraku?
A Váš popis toho, že před bouřkou je “těžko a spatně” je důsledkem prudkého snížení tlaku, který bouřku předchází. Zlepšení podmínek nastává důsledkem snížení teploty po bouřce … není tak dusno. Svěžesti neubírá ani náhlé zvýšení ozónu.
A to, že ocet ionizuje vzduch jste vzal kde? O ionizaci jsem psal v předchozím komentáři a myslím, že dost srozumitelně. Ocet opravdu neionizuje vzduch. Ionizovaný vzduch = ionizovaný plyn = plazma = výboj. Nevím jak vy, ale já si nikdy nevšiml žádného svévolného výboje okolo místa, kde proběhlo k odpaření octa. Pokud mi na to ukážete nějaké odborné odkazy, kde probíhalo nějaké relevantní měření elektrického pole okolo místa, kde došlo k vypaření octa, pak lze o tom začít polemizovat. Do té doby toto nelze pokládat za skutečnost. A pokud to pokládáte za skutečnost a šíříte to, jako skutečnost, mystifikujete tím lidi, kteří se, naneštěstí, velice často chovají jako ovce v Orwellově Farmě zvířat.
Dále jsem položil docela velké množství otázek, tak od Vás očekávám, že mi na ně odpovíte. A ano má smysl filozofovat, kde bychom dnes byli, kdyby si naši předkové nekladli otázky a nemysleli kriticky?
Vážený Matfyzáku,
já filosofuji velice ráda, máte pravdu, má to smysl, ale další ověřenou metodou, jak něco zjistit, je experiment. Mým posláním není vás přesvědčovat. Myslím si, že kdo to chce zkusit, tak to zkusí a sám uvidí, že to funguje. Bohužel nejsem Matfyzák :), abych vám na to dala študovanou odpověď. Naštěstí jsou však lidé, kteří se tím zabývají do podrobna a u nich třeba najdete, co hledáte. Google je skvělý nástroj, který na vaše otázky jistě rád odpoví 🙂link, link. Nikomu tuto metodu nenutíme, pokud se vás tato naše (a dalších mnoha lidí) zkušenost dotkla, tak se jí prostě neřiďte.
Matfyzák – kritické myslenie je – aspoň v tejto krajine – samozrejmosť. Problém je – systémové vzdelanie, ktoré nie je zároveň – systematické. Teda – jednotlivca naučí len toľko, aby ho systém mohol exploatovať – nie však toľko, aby schopný jednotlivec mohol tento expolatačný sysztém zmeniť – napríklad – aby ľudia mohli mať energiu zadarmo. Ale – to by potom nemuseli toľko pracovať, a pazazitický systém by nemohol fungovať, že?
Otázka – koho učili na gymnáziu – a to sme mali fyzikára ďasa – Seebackov jav? Lebo nie je termočlánok ako termočlánok a jadrové elektrárne sú v podstate parné stroje z 19. storočia!
http://www.chargebrella.com
Ale poďme ku tomu octovaniu – ocot je na to, aby sa vysporiadal – s hliníkom. Bodka!
Zdrojom všetkej energie artmosféry nie je ku… “trenie molekúl vzduchu o seba” – ako nás učia matfyzácke osnovy – ale – NÁBOJ DISOCIOVANÝCH MOLEKÚL VODY, ktoré tento náboj 1/ prenášajú jednak ako náboj prevzatý zo Zeme – Z NAJVÄČŠIEHO KONDENZÁTORA, 2/ voda sa disociuje vďaka svojej energii viac, teda zohriata Slnkom – čo je motor klímy. A samozrejme – voda sa disociuje viac elektrickým prúdom a soľami.
Bližšie k disociácii molekúl téma – pH
https://cs.wikipedia.org/wiki/Autoionizace_vody
Hliník – je amfoterný prvok, ktorý dokáže reagovať tak s kyselinami, tak so zásadami. Kyselina octová je donor vodíka H+, hliník aj kys. octová majú k sebe vysokú afinitu, takže v ovzduší spolu reagujú prioritne. Hliník tak z ovzdušia vypadne, a v ovzduší zostáva disociovaná voda. Veľmi zjednodušene – prosím nepliesť sem ďalšie zložky z chemtrails – to sa nikam nedostaneme – ide o princíp.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Octan_hlinit%C3%BD
“Zdravotní rizika
Hliník se prakticky nevyskytuje téměř jako jediný z prvků I.–III. základní skupiny prvků periodické soustavy v žádné živé tkáni, ať již rostlinné nebo živočišné, navzdory jeho značnému zastoupení v zemské kůře.
Dlouho dobu existuje podezření a je vedena debata, že případný zvýšený výskyt hliníku v krvi může být příčinou vzniku Alzheimerovy choroby tím, že likviduje mozkové a nervové buňky. Světová zdravotnická organizace (WHO), uvádí existenci spojení mezi vystavením působení hliníku a Alzheimerovou chorobou. Vyšší frekvence používání antiperspirantů odpovídá vyšším rizikům vzniku Alzheimerovy choroby.”
REPLAY – Vyšší frekvence používání antiperspirantů = nanohliník = chemtrails – odpovídá vyšším rizikům vzniku Alzheimerovy choroby.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlin%C3%ADk
CELÝ IONTOVÝ PROBLÉM ATMOSFÉRY JE PREBRANÝ TU – čo nás matfyzáci neučia! Detto zohrievanie planéty – emisie elektrónov z vodičov elektriny!
Průmyslové řízení počasí – L. A. Pochmeľnych Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=bGrttVRfkgo
K tomu octovaniu zopár poznámok:
1/ Ľudia nie chemici, si ťažko vedia predstaviť reťazovú chemickú reakciu – vplyvom katalyzátora, enzýmov, hormônov, špecifických látok – stačí ich minimálne množstvo – udávané v ppm – part per milion /koľko na milión ostatných/ v m3. Napr. feromóny hmyzu a podobné rastlinné feromóny – antilopa začne obžierať akáciu, tá vyšle chemickú poplašnú správu ostatným akáciám – tie okamžite začnú produkovať toxín, takže ak sa antilopa presunie o kilometer inde – tá jej posledná akácia ju už pravdepodobne otrávi. Motýľ zacíti pach 250x zriedeného cukrového roztoku, ktorého chuť človek nemá šancu zacítiť. Čiže – ide o predstavivosť, ako môže fľaša 1l octu za 0,29 eura ovplyvniť počasie na kúpalisku, kde je 10 tisíc ľudí “normálnych”, len ten jeden, ktorý octuje – “normálny nie je”. Tak buďťe nenormálni – rozbite na kúpalisku litrík koncentrovaného čpavku – a ľudia zavolajú sanitky a hasičov – a komando. ???
Skrátim – kyselina octová je “blízka príbuzná” kyseliny mravčej. Mravčia sa o. i. používa v gumárenskom priemysle – na zrážanie prírodného kaučuku z prírodného latexu z gumovníka. A bola experimentálne použitá aj – pri manipuláciách s počasím, resp. vyskúšaná ako bojová chemická látka. Lenže je toxická, má silné denaturačné a rozkladné účinky – v minulosti lovci mravčích kukiel pre potreby akvaristiky trpeli špecifickým ochorením podobným lepre – odpadávalo im mäso z prstov – často im ich museli amputovať. Účinkuje reťazovo – podobne ako koncentrovaný lúh sodný – jedna kvapka na ruku vám vypáli hlbokú ranu – pokiaľ to okamžite nezneutralizujete slabou kyselinou – aj octovou, citrónovou. Takže ešte raz – predstavte si, že namiesto 1 fľaše kyseliny mravčej – do ovzdušia odparíte jednu fľašu pre ľudí bezpečného octu – a začnú sa diať veci. V tom zmysle, že ten bordel v ovzduší sa rozplynie! Kto octuje v byte – kde ocot používa len na dezodorizáciu nejakých pachov – ak zabudne ocot doliať a ten sa odparí – na dne sa vyzrážajú kryštáliky solí – octanov – napr. octan hlinitý –
z chemtrails nanohliníka a trimetyl alumínia – pretože tieto chemikálie vykonávajú tzv. chemotaxiu – pohyb za látkou, ktorá ich priťahuje svojou reaktivitou /=dezodorizačný, pohlcujúci účinok/. Stačí?
“Karboxylové kyseliny sú organické zlúčeniny s karboxylovou funkčnou skupinou -COOH.
Sú to Brønstedove kyseliny, teda fungujú ako donor vodíkového protónu H+
V porovnaní s alkoholmi sú asi 10 10 {\displaystyle 10^{10}} {\displaystyle 10^{10}} silnejšími kyselinami. V infračervených spektrách sú karboxylové kyseliny charakteristické singálmi v okolí 1700 cm−1 (karbonyl C=O) a v okolí 3000 cm−1 (hydroxyl O-H)”
https://sk.wikipedia.org/wiki/Karboxylov%C3%A1_kyselina
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_mrav%C4%8Dia
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_octov%C3%A1
A pre zaujímavosť –
“Dokáže si medicína s metanolom poradiť? Jediným spôsobom, vysvetľujúcim pôsobenie tradičného klina: na otravu metanolom je najlepší etanol, čiže ešte jeden štamperlík. Obe substancie súťažia o miesto pri alkoholovej dehydrogenácii a etanol je v tom zápase rozhodne mocnejší. Keby nie jeho, dehydrogenácia by rozložila metanol na kyselinu mravčiu, tak ako etanol rozkladá na octový aldehyd, a dôsledky by boli tragické. Kyselina mravčia je jedným z najsilnejších jedov spôsobujúcim slepotu.”
https://korzar.sme.sk/c/4672731/ako-sa-na-novy-rok-zobudit-bez-opice.html#axzz4me69akdV
Pro Tomáš Marný a ostatní. Před pár lety jsem ještě octoval, když toho “marasu” z letadel padalo opravdu moc a to takto: na zahradu jsem si natáhl prodlužovačku, jednu starou židli, na ni jednu starou varnou konvici u které když zvednete víko tak drží ve svislé poloze (nová je za cca 250,- Kč) Nalil jsem do ní cca 2 dcl normálního kuchyňského octu (cca těch 8%) a zapnul konvici. Je třeba hlídat, aby když vaří tak ta pěna aby nepřetékala. Po vyvaření části octa jsem průběžně doléval další a když jsem měl dost trpělivosti tak po dvou až třech litrech (cca hodina až dvě tohoto octování) se většinou dostavil nějaký výsledek. Ale pak se mi i stávalo, že se mi podařilo rozpustit jednu chemtr. vrstvu, a nad ní byla další. Při delším úsilí se podařilo dostat ty ionty z octové páry až tam nahoru, ale nestálo to za tu práci. Dokonce jsem jednou viděl za letadlem ty pruhy chemtrails nikoli bílé ale tmavě hnědé. Netuším co to z těch letadel vypouštěli (nebyly to asi výkaly z WC) bylo to přes celou oblohu. Jinak taky jednou byl skoro celý měsíc bez “chemtrailsů” – později jsem se dozvěděl, že firmě, která dělá ty soli z barya došlo právě to barium a nebylo k mání snad právě celý měsíc. A ještě jedna poznámka. Octováním nerozpustíte normální mraky na ty to nefunguje. Máte-li chuť pohrát si s octem a varnou konvicí je třeba sledovat oblohu a ty pokusy dělat až tehdy, když je obloha celá “začárovaná) pak to má smysl. A při troše štěstí a trpělivosti uvidíte i tu čistou modrou oblohu v podobě takového komínu. Další poznámka – nemá smysl octovat pokud vane v těch vyšších vrstvách 3km+ nějaký větší vítr – všechno odvane do pryč – chemtrails i ocet – zbytečná námaha i náklady. Poslední poznámka – někde na nějakém serveru o octování jsem četl, že někdo zkoušel do té varné konvice místo octa dát roztok kuchyňské kyseliny citronové – 40 gramů práškové kyseliny do litru vody. Že to snad funguje i lépe než ocet. Nevím – někdy vyzkouším.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ridic-natocil-scenu-jak-z-armagedonu-z-bourkoveho-mraku-slehaly-blesky-vsude-kolem-34195?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp
Liběna – diki za video – práve sa toto – ale omnoho silnejšie prevalilo cez nás – na juhu Slovenska – galantsko. Akurát som odpovedal jirikovi ohľadom toho, že Arabi sa chystajú odkrojiť si z antarktického ľadovca – a bum – priletelo to okolo 21,15, ani som nestačil vypnúť na verande hl. vypínač – lejak – padali kýble vody, výchor a po baráku mi chodili všetky vlaky sveta. Len som natvrdo vypol PC a povyťahoval všetky káble z elektriny.
Zažil so ozaj silné búrky, ale takéto blesky ešte nie – 3/4 hodinu v kuse oheň na oblohe – v jedinom zváracom oblúku. akoby tu sovieti strieľali v kuse kaťušami. Byť vonku – tak si ľahnem na zem niekde do škarpy! Obloha v kuse horela – podľa mňa – medzi búrkovým mračnom a umelou ionosférou z chemtrails.
Súvislosti – žatva v plnom prúde – tak nate! Klimatická dohoda – aby ľudia pochopili, že im skorumpovaná vláda opäť musí zvýšiť dane za palivá – tak nate! A keďže Čína preberá hegemóniu – tí maličkí sa musia vzdať svojej priemyselnej výroby – a odškodnenie za “skleníkové” plyny zase zhrabne štátna mafia cez nejakú garážovú firmu. A tak dokola – klimatický cirkus, výpalníctvo, klimatický teror! Tých 16 HAARPov, ktoré fungujú vo svete – musí predsa investorom prinášať aj nejaký zisk, že?
Od Antarktidy se oddělil obří ledovec
Část jednoho z největších ledovců, který kdy byl zaznamenán, se podle středečních satelitních záběrů již zcela oddělila od Antarktidy. Rozloha obrovské masy ledu se odhaduje na zhruba šest tisíc kilometrů čtverečních.
https://www.novinky.cz/veda-skoly/443317-od-antarktidy-se-oddelil-obri-ledovec.html
Jirik – Arabi z emirátov už dávno špekulujú, že si ufaklia kus ľadovca a dotiahnu k sebe ako zásobník pitnej vody, pretože to ich odsolovnie morskej ich stojí pekné lówe – a tie im dochádzajú.
Takže – kto vie…
OBA SERVERY SÚ NEDOSTUPNÉ – MAŽÚ TO HAJZLI!
Spojené arabské emiráty chcú dotiahnuť ľadovce z …
Simulácie projektu zatiaľ ukázali, že dotiahnutie jedného ľadovca do Spojeých arabských emirátov by mohlo trvať až jeden rok, a tak ak bude všetko pokračovať podľa plánu, … Voda sa nakoniec z ľadovcov bude získavať tak, …
[Prehľadávať doménu refresher.sk] https://refresher.sk/43167-Spojene-arabske-emiraty-chcu-dotiah…
Spojené arabské emiráty neprestávajú šokovať. Ich najnovší …
Po tom, ako sa podarilo bohatým šejkom Spojených arabských emirátov vytvoriť v púšti oázu, vybudovať najexkluzívnejšie hotely na svete, … Šejkovia sa to ale rozhodli vyriešiť skutočne radikálne – prepravovaním ľadovcov z Antarktídy, …
[Prehľadávať doménu http://www.manmagazin.sk] https://www.manmagazin.sk/spojene-arabske-emiraty-neprestavaju-soko…
viac výsledkov
někde jsem četla že octové výpary leptají hliníkovou folii. proto se ani nemá vařit kyselé v aluminiových nadobach.
zoxidovaný hliník se pak dostává vdechováním do krevního oběhu.
jak se tomu bránit?
Octovať odporúčam – pomocou tzv. legionárskej chladničky – je to princíp namočenej, vodu dobre sajúcej handry, ktorou obalíme povedzme fľašu s nápojom, ale i nádobku na červy na rybačku – tým pri teplotách nad 28 st. C. len kyslík nestačí – treba ich chladiť. To podstatné – chladiť treba zásadne v tieni – aj za ruksakom, vecami na pláži, a tam, kde je prievan – výmena vzduchu. Čím je odparovanie intenzívnejšie – tým je chladenie tiež intenzívnejšie. Účinnosť je minimálne 5 stupňov nižšia teplota od okolitého vzduchu, ale dá sa dosiahnuť aj 8 stupňový rozdiel – čo pocitovo zabezpečuje osvieženie takto schladeným nápojom, a z fyzikálneho hľadiska si treba uvedomiť, že voda má 1000x vyššiu teplotnú kapacitu oproti vzduchu, takže povedzme nápoj 3 dcl, ktorý je o 5 st. chladnejší, dokáže absorbovať energiu ekvivalentnú v
1000 x 0,3 l x 5 st = 1500 l = 1,5 kubíka vzduchu, ktorý by sme museli predýchať, aby sme ho schladili o 1 stupeň, takže takto schladený nápoj vám dostatočne ochladí vnútornosti – a ochráni pred kolapsom z tepla!
Možno to nestačí na to správne orosené 8-12 st. pivo, ale na vodu, čaj a nesladené nápoje celkom určite – a “keďže sme legionári” – na pohárik koňaku tiež – vojaci to poznajú – na Sahare sa popíja alkohol – rozťahuje cievy /”ako slonovi uši”/ – a organizmus sa lepšie ochladí. V mrazoch je to preto zabijak! Teraz k tej chladničke – konštrukčne.
1/ Treba si zohnať plastový, alebo nerezový smetný kôš na papier – s rebrami alebo perforáciami, dostatočnými na odvetrávanie. A zároveň – dno by malo udržať vodu – spodný okraj by mal byť aspoň 5 cm vyvýšený – predstavte si misku pod kvetináč – o čosi vyššiu. Ak nemáte takýto smeťák kompaktný – chýba mu nepriepustné dno – treba doňho dno vložiť. Kto pozná staré socialistické kancelárske koše – zrezaná pyramída hlavou dole – vypletané bužírkami – tak ten kovový skelet som použil na prvú leg. chladničku – celá bola v miske, kde sa dolievala voda, a špeciálne ušité handry boli priviazané o rámik hore – ono je to taký klokánek na 2-3 fľaše – stále to nasáva vodu a chladí sa sám.
2/ Treba kúpiť 2-3 kvalitné biele hrubé bavlnené – HUSTÉ – HANDRY NA PODLAHU – NIE Z UMELÉHO VLÁKNA! – také nedokáže vytiahnuť kapilárnu vodu hore – je to princíp knôtu!
3/ Treba si vytipovať, ktoré typy nápojov-fliaš najčastejšie kupujeme – 1,5-2l, a potom podľa ich priemeru-obvodu ušijeme nie príliš tesného klokánka – dole zapošijeme tak, aby fľaše stlačili handru až na dno. Hore prišijeme ušká – mašle, a klokánka prichytíme o horný okraj konštrukcie tak, aby sme mohli fľaše bez problémov zasúvať a vyťahovať.
4/ Celý ten sersám najprv dobre namočíme vodou, aby kapiláry mali kontinuitu odparovania, a potom do misky-nádobky dole nalejeme ocot aj vodu – podľa zámeru, a môžme používať napríklad v tieni balkóna, altánku, verandy. Dosiahneme tak dvojtý efekt – aj intenzívne octovanie, aj chladenie nápojov. Odporúčam to aj vinárom – sudy a demižóny počas búrlivého kvasenia schladzovať mokrými handrami – zachová sa tak aróma kvasu.
Tip na kôš – na papier
https://www.papera.sk/zbozi/kategorie/drogerie/uklidove-prostredky/odpadkove-kose/kos-odpadkovy-chemoplast-derovany-seda.html
http://www.stc.sk/kos-na-papier-biely-12l.html
Tip na handry
http://majsterpapier.eu/upratovanie/handry/handra-na-podlahu-netkana-bavlna-50×60.html
http://www.ofisprofis.sk/hubky-handry-utierky/33467-handra-bavlna-na-podlahu-60x70cm.html
jaký ocet doporučujete?
je lepší třeba bijo?
aby nedošlo ke kontaminaci vyparu?
je lepší ocet vinný nebo nebojablečný
děkuji
stačí klasický 8% co se kupuje v obchodě do kuchyně
dnes jsem měl tlačenku a octem a cibulí na zahrádce. bude to stačit?
Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole přijetí pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Poslanci debatovali o dohodě na schůzích už popáté, až nyní zamířila k posouzení do zahraničního výboru a do výboru pro životní prostředí. Smlouvu, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů, by plénum mohlo schvalovat v září. Senát ratifikaci schválil už v dubnu.
Dohoda nebude pro Česko podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) znamenat žádné další zatížení nad závazky, které už dalo v rámci Evropské unie. Připomněl taky, že Česká republika je posledním unijním státem, který zatím smlouvu neratifikoval.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemovna-podporila-parizskou-klimatickou-dohodu/1505552
Octovat, prosím ale jakým způsobem není popsáno zde a předtím jsem to kdysi četl, ale už si nepamatuji jak octovat. Je možno znovu popsat postup? Díky
Milý bubo,
je to popsáno právě zde:
http://octovani.webnode.cz/
https://tadesco.org/prostejovsku-padaly-kroupy-velikosti-slepiciho-vejce-lijaky-zatopily-sklepy-zbran-meteoterorismu-jednoducha-levna/
tm
škoda je, že octovací web už nějakou dobu není aktualizován, avšak informace v diskuzích jsou perfektní – prý je ideální kapesní rozprašovač.
Díky a přidávám se
Strčíš si flašku octa mezi půlky a povolíš svěrače to tě ochrání
Už mne nebaví pořád pomáhat druhým. Octování aplikuji střídavě od r. 2010, výsledky byly, i z orgonitů a cloudbustrů na zahradě. Ostatní se spíše smějí. Ať se smějí nadále, nic nechápou.
Zdravím,
stačí mít třeba jako já zavařovaní venku. Lák na okurky vařím taky venku, mám venkovní letní kuchyní. Ocet se uvolnuje do atmosféry. No, jo nebylo od věci opět zprovoznit octárnu v Olomouci, ale se vším všudy, jak byla i s tím octem do atmosféry…žádná opatření, ale hezky octovat do atmosféry.Asi taky vadila…
Milý martine,
hlavně pomáháme sami sobě a následně druhým. Jen ať se smějí. Jsou to duševně méně zámožní lidé…..
tm
Mohu se zeptat?Jak se provádí to octování,nikde jsem se o tom ještě nedočetl.Děkuji předem za odpověď.
A když je uměle venku uděláno úplně jasno, jak bylo nedávno….. co byste doporučil proti tomu? Taky ocet ?
Milý zdeňku540,
čistí se tím naprosto atmosféra od hliníkových částic a jiných jedů…..
tm
Tak tomu nerozumim. Ja tu cekam na kazdou kapku vody. V mediich tvrdi ze udajne je velke sucho a uz nas varujou ze skoro nepotece voda s vodovodu. Sice jde zase jen jak s lidi vybrat vice penez za vodu. Nuz ale voda proste v rekach moc neni. Tak nevim proc jeste neco octovat aby to nakonec sprchlo jinde??
Milý juliusi,
jesli jste nepochopil, vysušují také atmosféru a voda se nebere ze srážek a z řek. Česko a slovensko má z Evropy nejvíce podzemních vod. Je to jenom tah z řady nadnárodních firem…..
tm
Dovolím si oponovat. Žádná jiná voda, nežli ta, co nám naprší (a kdysi napršela) u nás v Čechách k dispozici není. Ta ložiska podzemní vody jsou jenom zásobárnou již napršené vody v historii.
Když jsem se přistěhoval do svého nynějšího bydliště, měl jsem v kopané studni (8 m) 120 cm vody. Ale původní majitelka nemovitosti mi říkala, že když oni si tu studnu vyhloubili, bylo v ní 200 cm vody. Loni jsem měřil hladinu v studni a bylo tam 48 cm!! Sice pramen je stále silní, utáhne spotřebu dvou domácností, ale hladina vody v podzemí klesla.
Ale i kdybychom se provrtali k ještě hlouběji “archivované” vodě, nic to neřeší pro rostliny na povrchu. Několik suchých a horkých předchozích let zapřičinilo, že spousta smrkových a borových porostů byla nedostatkem vody tak těžce poškozena, že stromy ve věku kolem 80-ti let odumřely buď hned, nebo byly poškozeny a postupně umírají ještě i letos, i když je u nás letos srážek dost, a to na následky poškození v předešlých letech.
Děkuju Vesmíru za každou kapku vody, která dělá přírodu kolem mně zelenou! V mém okolí se dělají kaluže jenom na lesních cestách. Les zatím všechno “vypije”. 🙂