…..nevěříte, můžete se sami přesvědčit. Odborník na slovo vzatý Vás bude datovat. Dozvíte se o bežných praktikách pojišťoven, policistů a soudců. Osobně jsem zrušil veškeré pojistky v roce 1980, mimo povinné pojistky na auto, a ušetřil jsem za mnoho let přímo více než milión.  A to stejné ještě díky tomu vydělal. Jak se dozvíte níže. No kdo by peníze asi dostal. Podvodníci jménem pojišťovny. Největším podvodem jsou pojistky na stáří (životní pojištění) a šetření si na důchod. V Německu nastává v současné době problém s vyplácením pojistek….

13:54

tm komentuje:

Mimo jiné dnes mají peníze daleko menší hodnotu než měly v minulosti. Vyřešil jsem to zcela jiným způsobem. Každý měsíc si dával peníze stranou (co byste dali za pojistky) a koupil si jednou za čtvrt roku stříbro nebo zlato v uncích.  Oproti minulosti jsem na koupených mincích prakticky ještě vydělal více než trojnásobek. Tolik Vám nikdy pojišťovna nevyplatí. Musíte jenom vědět, jak na to….

[wp_ad_camp_1]

Harabin o praktikách poisťovní, ktoré namiesto vyplatenia škody na vás podajú trestné oznámenie za podvod

Bratislava 11. mája 2017

 

Aj vám odmietla poisťovňa preplatiť čelné sklo, ktoré vám poškodil kameň, ktorý vyletel spod kolesa auta idúceho pred vami? Poisťovne nechcú preplácať poškodenie skla a odvolávajú sa na to, že nie je dokázané, že kameň vymrštilo auto, ktoré uvádza poškodený

Ilustračné foto

Dlhoročným sporom medzi vodičmi a poisťovňami dal koniec Najvyšší súd SR, ktorý sa postavil na stranu poistencov. Poisťovne doteraz odmietali v rámci povinného zmluvného poistenia škodu uznať. Nejeden šofér si preto musel objednať pripoistenie prasknutého čelného skla a poistka sa tak predražila. Motoristi majú vďaka rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR konečne jasno aj v tejto otázke. Súd totiž nedávno vydal vysvetľujúce stanovisko k škodám spôsobeným na čelných sklách áut poškodených vymršteným kameňom. Je v podstate jedno, či k poškodeniu vášho skla došlo za jazdy alebo bolo počas škodovej udalosti zaparkované na parkovisku. Dokonca je jedno, či bolo poškodené bočné alebo zadné sklo, či spredu, zozadu, alebo zboku, poisťovňa môže urobiť len jedinú korektnú vec – a to uhradiť vám spôsobenú škodu. Taktiež si nemusíte platiť žiadne pripoistenie, podľa výkladu Najvyššieho súdu SR stačí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin spomenul aj ďalšie nekalé praktiky poisťovní voči klientom.

“Keď platíte, je to v poriadku, ale keď sa vám stane poistná udalosť, tak robia všetko preto, aby sa s vami súdili a neuznajú vám poistnú udalosť. To som mal aj ja konkrétnu skúsenosť. Keď sa toto stane na západe, tak poisťovňa klienta odškodní. U nás majú poisťovne silné postavenie vďaka politikom, ktorých skorumpovali, takže si robia s klientmi čo chcú. Poisťovňa sa radšej s klientom súdi, lebo vie, že súdy sú nefunkčné a keď aj prehrajú, tak si pár rokov držali vaše peniaze. Namiesto toho, aby občana okamžite odškodnili, tak ho šikanujú súdnym konaním.

Keď vám škodovú udalosť nezaplatia, tak tu vznikne spor medzi poisťovňou a poistencom. Podáte žalobu na súd proti poisťovni, že vám nezaplatili a poisťovňa miesto toho, aby vám zaplatila, podá na vás trestné oznámenie za podvod. Vyšetrovateľ začne trestné stíhanie, že ste chceli podviesť poisťovňu a poisťovňa dá podnet na civilný súd, kde ste podali žalobu, o prerušenie súdneho konania do skončenia trestného konania.

Toto robia poisťovne s týmito chudákmi, ktorí si ešte musia zobrať advokáta, namiesto toho, aby im bola okamžite vyplatená škoda. A máme tu skorumpovaných vyšetrovateľov, ktorí začnú voči vám trestné stíhanie. A máme niektorých civilných sudcov, ktorí miesto toho, aby rozhodli váš spor s poisťovňou, tak ho prerušia a čakajú na výsledok trestného konania. Tak toto je džamahíria!”, uzatvára Harabin.

Zdroj (1)

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.