Prezident Joe Biden se synen Hunterem Bidenem po mši v katolickém kostele Svatého Ducha na Johns Islandu v USA, 13. srpna 2022. Republikáni ve Sněmovně reprezentantů podali první oficiální žádost o dokumenty Huntera a Jamese Bidenových týkající se zahraničních obchodních vztahů. Dopisy ve čtvrtek dále vystupňovaly rozsáhlé vyšetřování prezidentovy rodiny.

Výbor pro dohled a odpovědnost Sněmovny reprezentantů dnes 16.3. vydalo memorandum vyplývající z vyšetřování v němž odhalil nové důkazy o obchodování rodiny Bidenových. Z finančních záznamů vyplývá, že v letech 2015 až 2017 obdrželi členové rodiny Bidenových – Hunter Biden, James Biden, Hallie Bidenová a neznámý „Biden“ – a jejich společnosti dohromady 1,3 milionu dolarů v platbách z účtů Roba Walkera, spolupracovníka rodiny Bidenových.

Pozoruhodné je, že 1. března 2017, tedy necelé dva měsíce poté, co Joe Biden opustil svou veřejnou funkci jako viceprezident, převedla čínská společnost State Energy HK Limited společnosti Roba Walkera 3 miliony dolarů. Následující den převedla společnost 1 065 000 dolarů společnosti Jamese Giliara, dalším spolupracovníkem rodiny Bidenových. Poté rodina Bidenových obdržela v průběhu tří měsíců na různé bankovní účty přibližně 1 065 000 USD. Z bankovních záznamů vyplývá, že Bidenova rodina obdržela přibližně třetinu peněz získaných z čínského převodu.

Předseda výboru James Comer vydal k těmto novým důkazům o podezřelých obchodních transakcích Bidenovy rodiny následující prohlášení:

„Demokraté popsali naše obsílky jako nic více, než poskytnutí pouhých záznamů pro Papa Johna a Starbucks. Nezmínili se však, že ony záznamy, které jsme obdrželi, dokumentují obchodní schémata Bidenovy rodiny. V průběhu několika let obdrželi členové rodiny Bidenových a jejich společnosti více než 1,3 milionu dolarů v platbách z účtů spolupracovníka Roba Walkera. Většina těchto peněz přišla jako výsledek převodu z čínské energetické společnosti. Peníze došly nejen Hunterovi a Jamesi Bidenovým, ale také Hallie Bidenové a neznámému „Bidenovi“. Není jasné, jaké služby byly rodinou za účelem získání této přemrštěné částky poskytnuty.

„Výbor pro dohled je znepokojen důsledky pro národní bezpečnost vyplývajícími z toho, že si rodina prezidenta Bidena přišla k milionům dolarů od cizích státních příslušníků. Budeme nadále sledovat stopy převodů peněz. Zjistíme tak, zda je prezident Biden kompromitován těmito obchodními machinacemi své rodiny a zda existuje hrozba pro národní bezpečnost.“

Zdroj: breaking911.com

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.