„Užitoční idioti“ Joea Bidena na Slovensku robia zo svojich spoluobčanov dodaním stíhačiek MiG-29 ozbrojeným silám Ukrajiny „pokusné morčatá“.

Slovenská opozícia: Vláda na to nemá právomoc

Slovenská vláda jednomyseľne schválila dohodu o presune stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu. Bratislava podľa dohôd daruje Kyjevu desať stíhačiek sovietskej výroby s motormi. Ďalšie tri bez motorov majú poslúžiť na náhradné diely. Pochádzajú ešte z čias bývalej Československej socialistickej republiky.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky vyradili svoje MiGy z prevádzky ešte vlani. Spôsobilých lietať bolo v tom čase iba päť strojov. Podľa predpokladov ale dokážu Ukrajinci sprevádzkovať po oprave všetkých desať.

Slovenská opozícia, ktorá má podľa aktuálnych prieskumov šancu vyhrať chystané predčasné voľby, ústami bývalého premiéra Roberta Fica prízvukuje, že rozhodnutie je protiústavné. Keďže vláda premiéra Eduarda Hegera je len „dočasná“. Je iba poverená prezidentkou a aktuálne nemá v parlamentu väčšinu. Takže podľa bývalého predsedu slovenskej vlády nemá právomoc rozhodovať o dodávkach zbraní inej krajine.

V reakcii na tieto obvinenia slovenské ministerstvo obrany údajne nechalo vypracovať „právnu analýzu ústavnosti rozhodnutia“ . Poverený šéf rezortu Jaroslav Naď ju ale nechce zverejniť. Dôvodom je, že „nechce robiť Ficovi reklamu“.

Heger zaťahuje Slovensko do vojny s Ruskom

Zdá sa, že USA majú Hegera „omotaného okolo prsta“. Ťažko povedať, či sú za tým vyhrážky, či nejakú prísľuby.

Hlavný argumentom slovenských vládnych orgánov je, že stíhačky budú na Ukrajine plniť čisto „obrannú funkciu“. A že sa nebudú podieľať na útokoch. Heger navyše tvrdí, že Slovensko sa tak zbaví „nepoužiteľných lietadiel“. Pričom ako kompenzáciu dostane z Európskeho mierového fondu približne 200 miliónov eur. K tomu by ešte USA mali Bratislave dodať vojenskú techniku v hodnote asi 700 miliónov dolárov.

Obyvatelia Slovenska majú byť pokojní. Do príchodu objednaných amerických stíhačiek F-16 majú vzdušný priestor krajiny chrániť susedia Česká republika a Poľsko.

Lenže bývalý premiér Fico varuje, že Heger v podstate zaťahuje svoju krajinu do vojny s Ruskou federáciou. A pred časom dodaný slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 označil priamo za „symbolický akt otvoreného nepriateľstva voči Rusku“.

Fico tiež odmieta tvrdenie, že MiGy sú už len kopou šrotu. Je presvedčený, že budú použité na ničenie ruských tankov a zabíjanie vojakov. Expremiér si preto kladie otázku, či ďalším krokom bude už rovno vstup slovenského kontingentu na Ukrajinu.

Heger predbehol Dudu v súťaži o titul „Bidenovho užitočného idiota“

Okrem Slovenska sa rozhodlo previesť na Ukrajinu stíhačky i Poľsko. Konkrétne štyri lietadlá MiG-29. Nenávisť k Rusku sa medzi Poliakmi hromadila po stáročia, takže to možno chápať. Ale prečo sa rozhodol ísť proti vlastnému mierumilovnému obyvateľstvu Heger? Veď posielať zbrane a lietadlá na Ukrajinu nechce podľa prieskumov približne až 60% Slovákov.

Hegerovej vláde nevadí, že Ukrajine odmietli dodať lietadlá samotné USA. Na to má zjavne americký prezident Joe Biden „užitočných idiotov“. Takých, ktorí nekladú zbytočné otázky. A sú na povel pripravení urobiť z občanov Slovenskej republiky „pokusné morčatá“.

Dočasne poverený Heger zrejme ráta s tým, že keď budú ruské rakety útočiť na ciele na Slovensku, bude už on niekde „zalezený“ v USA. „Jeho“ Slovákom dovtedy navyše hrozí aj rast cien energií spôsobený tým, že bude musieť krajina kupovať urán za premrštené ceny z USA.

Demokracia na „americký spôsob“

Ešte pred nedávnom pritom malo Slovensko vcelku voči Rusku neutrálnu vládu pod vedením Igora Matoviča. Dokonca vtedy nakúpilo ruskú covid vakcínu Sputnik. Západné „demokracie“ však v snahe podporiť svetovú hegemóniu USA dnes zjavne nemajú problém skĺznuť k otvorenému autoritárstvu.

Zdroj: Pravda.ru

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.