Bill Gates se v tichosti stal největším vlastníkem zemědělské půdy ve Spojených státech. Pro člověka posedlého monopolní kontrolou se příležitost ovládnout také produkci potravin musí jevit jako neodolatelná.

Robert F. Kennedy, Jr.

https://childrenshealthdefense.org/wp-content/uploads/bill-gates-owner-farmland-feature-800×417.jpg

„Gates má napoleonské pojetí sebe sama, apetit, který se odvozuje od moci a čistého úspěchu, bez zanechaných tvrdých zkušeností, bez zvratů.” — Soudce Thomas Penfield Jackson, předseda senátu v případu antimonopolních podvodů Gates/Microsoft

Globální uzamčení, které Bill Gates pomáhal organizovat a povzbuzoval, přivedlo jen ve Spojených státech na mizinu více než 100 000 podniků a uvrhlo miliardu lidí do chudoby a smrtelného nedostatku potravin, které kromě jiných ničivých škod měsíčně zabíjejí 10 000 afrických dětí – a současně zvyšují Gatesovo bohatství o 20 miliard dolarů. Jeho majetek ve výši 133 miliard dolarů z něj dělá čtvrtého nejbohatšího muže světa.

Gates tuto nově nalezenou hotovost využívá k rozšíření své moci nad globálním obyvatelstvem tím, že nakupuje znehodnocená aktiva za výprodejní ceny a manévruje s cílem získat monopolní kontrolu nad veřejným zdravím, privatizuje věznice, on-line vzdělávání a globální komunikaci a zároveň podporuje digitální měny, high-tech dohled, systémy sběru dat a umělou inteligenci.

Pro člověka posedlého monopolní kontrolou se příležitost ovládnout také produkci potravin musí jevit jako neodolatelná.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle nejnovějšího čísla The Land Report, Gates se v tichosti stal největším vlastníkem zemědělské půdy ve Spojených státech. Portfolio společnosti Gates nyní zahrnuje přibližně 242 000 akrů americké zemědělské půdy a téměř 27 000 akrů dalších pozemků po celé Louisianě, Arkansasu, Nebrasce, Arizoně, Floridě, Washingtonu a 18 dalších států.

Thomas Jefferson věřil, že úspěch příkladného amerického boje za suplování jha evropského feudalismu ušlechtilým experimentem se samosprávou závisí na neustálé kontrole národní pozemkové základny deseti tisíci nezávislých zemědělců, z nichž každý má podíl na naší demokracii.

Takže v nejlepším případě, Gatesova kampaň za pošramocení amerických zemědělských nemovitostí je signálem, že feudalismus může být opět v módě. Přinejhorším je jeho nákupní horečka předzvěstí něčeho mnohem znepokojivějšího — kontroly globálních dodávek potravin mocným megalomanem s napoleonským komplexem.

Pojďme prozkoumat souvislosti Gatesových tajných nákupů v rámci jeho dlouhodobé strategie ovládnutí zemědělství a produkce potravin v celosvětovém měřítku.

Počínaje rokem 1994, Gates zahájil mezinárodní biopirátskou kampaň s cílem dosáhnout vertikálně integrované nadvlády nad globální zemědělskou produkcí. Jeho impérium dnes zahrnuje rozsáhlé zemědělské půdy a tučné investice do geneticky modifikovaných plodin, patentů na semena, syntetické potraviny, umělou inteligenci včetně robotických zemědělských dělníků a velící pozice v potravinářských kolosech včetně Coca-Coly, Unilever, Philip Morris (Kraft, General Foods), Kellogg’s, Procter & Gamble a Amazon (Whole Foods) a v nadnárodních společnostech jako Monsanto a Bayer, které prodávají chemické pesticidy a petrochemická hnojiva.

Jako obvykle, Gates koordinuje tyto osobní investice s daňovými poplatníky dotovanými granty od Nadace Billa a Melindy Gatesových, nejbohatší a nejmocnější organizace v celé mezinárodní pomoci, jeho finanční partnerství s Big Ag, Big Chemical a Big Food a jeho kontrola nad mezinárodními agenturami — včetně některých jeho vlastních výtvorů — s úžasnou mocí vytvářet pro své výrobky zaujaté trhy.

Bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger, chráněnec a partner Davida Rockefellera, poznamenal, „Kdo kontroluje zásobování potravinami, kontroluje lidi.” V roce 2006 Bill & Melinda Gates a Rockefeller Foundations zahájili Alianci 424 milionů dolarů za zelenou revoluci v Africe (AGRA), která slibuje zdvojnásobit produktivitu plodin a zvýšit příjmy 30 milionů malých zemědělců do roku 2020 a zároveň snížit potravinovou nejistotu na polovinu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Příznačně, Gatesův přístup ke globálním problémům staví technologie a jeho partnery z chemického, farmaceutického a ropného průmyslu do středu každého řešení. Jak se ukázalo, Gatesovou „inovativní strategií“ pro výrobu potravin bylo vnutit chudým africkým zemědělcům nezdařený americký systém zemědělství založeného na GMO, chemických látkách a fosilních palivech.

Africké zemědělské postupy se během 10 000 let vyvinuly z půdy ve formách, které podporují rozmanitost plodin, decentralizaci, udržitelnost, soukromé vlastnictví, samoorganizaci a místní kontrolu osiva. Osobní svoboda, která je těmto lokalizovaným systémům vlastní, ponechává farmářské rodiny, aby se rozhodovaly samy: páni na svých pozemcích, suveréni svých osudů. Neustálé inovace milionů malých zemědělců maximalizovaly udržitelné výnosy a biologickou rozmanitost.

V jeho nelítostném znovuobjevení kolonialismu, Gates utratil 4,9 miliardy dolarů na demontáž tohoto starobylého systému a jeho nahrazení špičkovým korporativním a industrializovaným zemědělstvím, chemicky závislými monokulturami, extrémní centralizací a kontrolou shora dolů. Přinutil malé africké farmy k přechodu na dovážená komerční osiva, ropná hnojiva a pesticidy.

Gates vybudoval infrastrukturu dodavatelského řetězce pro chemikálie a semena a tlačil na africké vlády, aby utrácely obrovské částky za dotace a používaly drakonické sankce a autoritářskou kontrolu, aby přinutily zemědělce kupovat jeho drahé vstupy a dodržovat jeho diktáty. Gates přiměl zemědělce nahradit tradiční výživné plodiny na živobytí, jako je čirok, proso, sladké brambory a kasava, průmyslovými plodinami na peníze s vysokým výnosem, jako je sója a kukuřice, z nichž těží elitní obchodníci s komoditami, ale chudí Afričané nemají co jíst. Výživa i produktivita prudce klesly. S každou aplikací petrochemických hnojiv byla půda kyselejší.

Stejně jako v případě Gatesova afrického vakcinačního podniku neexistovalo ani interní hodnocení, ani veřejná odpovědnost. Studie 2020 „Falešné sliby: Aliance za zelenou revoluci v Africe (AGRA)“ je vysvědčením čtrnáctiletého úsilí Gatesova kartelu. Šetření dospělo k závěru, že počet Afričanů trpících extrémním hladem se v 18 zemích, na něž se Gates zaměřil, zvýšil o 30 procent. Chudoba na venkově dramaticky metastázovala a počet hladovějících lidí v těchto zemích vzrostl na 131 milionů.

Pod Gatesovým systémem plantáží, Africké venkovské obyvatelstvo se na vlastní půdě stalo otrokem tyranského nevolnictví špičkových technologických vstupů, mechanizace, zkostnatělých rozvrhů, zatěžujících podmínek, kreditů a dotací, které jsou určujícím rysem „zelené revoluce“ Billa Gatese.

Jedinými subjekty, které z Gatesova programu těží, jsou jeho mezinárodní korporátní partneři – a zejména společnost Monsanto, v níž Gates Foundation Trust v roce 2010 nakoupila 500 000 akcií v hodnotě 23 milionů dolarů (později však tyto akcie po tlaku skupin občanské společnosti odprodala). Gates sám dokonce natáčel reklamy na GMO společnosti Monsanto a vychvaloval je jako „řešení“ světového hladu.

Na typickém příkladu Gatesovy podivné štědrosti jeho nadace zjevně poskytla svým daňovými poplatníky dotovaným „charitativním“ grantům ve výši 10 milionů dolarů kolosu Big Ag, Cargill, aby vybudoval své dodavatelské řetězce pro GMO sóju v Jižní Africe. Afričané označují Gatesův program za „neokolonialismus“ nebo „korporátní kolonialismus.”

Iniciativa AGRA Watch se sídlem v Seattlu Community Alliance for Global Justice navazuje na Gatesovu zemědělskou a potravinovou politiku. Podle Heather Dayové, mluvčí AGRA Watch, AGRA je trojský kůň pro korporátní kleptokracii.

„Nadace Gatesových a AGRA tvrdí, že jsou pro-farmáři, „pro-chudé“ a „pro-životní prostředí, Day mi to řekl. „Jejich přístup je však úzce spjat s nadnárodními korporacemi, jako je Monsanto, a zahraničněpolitickými aktéry, jako je USAID (Agentura Spojených států pro mezinárodní rozvoj). Využívají potravinové a globální klimatické krize k podpoře high-tech, centralizovaného, průmyslového zemědělství, které generuje zisky pro Gatesovy firemní partnery a zároveň ponižuje životní prostředí a oslabuje zemědělce. Jejich programy jsou temnou formou filanthrokapitalismu založeného na biopirátství a korporátním biopirátství.”

[wp_ad_camp_2]

 

 

Gatesův klimatický aktivismus (Zpráva pro mé ekologické kolegy)

Aby zahalil své dystopické plány pro lidstvo do neškodných záměrů, Gates vyvlastnil rétoriku o „udržitelnosti,” „biologické rozmanitosti,” „dobré správcovství” a „klima.” Tyto příčiny jsou všechny chmurné skutečnosti, které představují existenční hrozbu pro naše děti a vyžadují naléhavou pozornost. Nicméně Gatesovy záznamy odhalují jeho benevolentní záměry jako maškarády za jeho agendu maximalizace osobního zisku a kontroly.

Je pro mě matoucí, kolik mých přátel z ekologického hnutí spolklo Gatesovo šikanování. Za 40 let, co jsem klimatický aktivista, jsem viděl nulové důkazy o tom, že Gates financuje opravdovou obhajobu klimatu; Gatesova nadace je v klimatických válkách nepřítomná (AWOL).

Vůdčí klimatické skupiny, Národní rada pro obranu zdrojů, Fond na ochranu životního prostředí, Sierra Club, Greenpeace, Waterkeepers atd. nedostávají od největší filantropie na světě prakticky nic. Jeho investiční historie naznačuje, že klimatická krize pro Gatese a jeho kumpány není víc než alibi pro dotěrnou společenskou kontrolu, „Velký reset“ – sledování a masivní vědeckofantastický geoinženýrský boondoggles (žrout peněz), včetně jeho dementních a děsivých marnivých projektů na postřik stratosféry chloridem vápenatým nebo mořskou vodou na zpomalení oteplování, na vypuštění obřích balónů, které nasytí naši atmosféru reflexními částicemi, aby zakryly slunce, nebo jeho nebezpečný manévr vypuštění milionů geneticky modifikovaných komárů na jižní Floridě.

Když tyto noční můry zasadíme do kontextu vedle baterie experimentálních vakcín, které nutí 161 milionům afrických dětí ročně, je celkem jasné, že Gates nás všechny považuje za své laboratorní krysy.

Gates také poslechl Kissingerovy rady, „Ovládej ropu a ovládneš národy; Jeho energetické zásoby nikde neodrážejí jeho projevenou antipatii ke skleníkovým plynům. Gatesovy osobní investice do uhlovodíků zahrnují masivní podíly ve všech ropných společnostech: Exxone, Chevron, ConocoPhillips a Shell. Vlastní největší soukromou leteckou společnost na světě. Jeho přemrštěný závazek k uhlí zahrnuje obří investice do nejšpinavějších uhelných flotil včetně Canadian National Railway a CSX Richmond, což je největší přepravce uhlí na východ od řeky Mississippi. Gates hodně sází na budoucnost uhlíku.

Sběr, zpracování a analytická centra Gatesových dat lačnících po energii patří k nejrychleji rostoucím zdrojům explodující poptávky po energii na světě. A, samozřejmě, Gatesovy chemické/průmyslové zemědělské podniky jsou protikladem šetrnosti ke klimatu. Jeho geneticky modifikovaná kukuřice vyžaduje těžké aplikace hnojiv, pesticidů, agrochemikálů vyrobených ze zemního plynu a dalších vstupů fosilních paliv. Afričany slovy Michaela Pollana účinně donutil, aby „jedli ropu.” Afričtí farmáři označují Gatesův program za „klimaticky hloupé zemědělství.”

Gates se naučil vykrmovat se na globálních krizích, ať už jde o pandemie, klima, hladomor nebo masové vymírání. Změna klimatu poskytla Gatesovi záminku k vytváření monopolů nad osivem, potravinami a zemědělstvím.

 

[wp_ad_camp_2]

 

V roce 2008 Nadace Billa a Melindy Gatesových oznámila granty ve výši 306 milionů dolarů na podporu vysoce výnosného udržitelného zemědělství mezi drobnými zemědělci v subsaharské Africe a jižní Asii. Plány nadace zahrnovaly vytvoření vysoce produkčních dojnic odolných vůči suchu prostřednictvím genetické manipulace a vývoj a šíření super plodin odolných vůči změně klimatu.

Jinými slovy, změna klimatu byla zástěrkou pro rozpustilejší geoinženýrství. Mezitím, Gatesova AG politika ničí klimatické systémy naší planety, dohání miliony druhů k zániku, dezertifikuje půdu, ničí vodní systémy a obohacuje jedovatý kartel.

Takže poznámka pro mé kolegy v oblasti životního prostředí: Bill Gates není náš amigo! Navíc, Gates způsobil, že miliony Američanů vidí klimatickou reformu jako „páchnoucí“, pro ty kteří jeho klimatické přetvářky vidí v kontextu jeho ambicí ovládnout lidstvo a skoncovat s hospodářskou činností a osobní svobodou.

Je to do značné míry Gatesův čin, že polovina Ameriky považuje klimatické změny buď za „velký reset“ podněcující k posunu bohatství vzhůru, nebo za geoinženýrský žrout peněz. Právě na nás je, že si neuvědomujeme vážné nebezpečí změny klimatu. Je to na nás, že se zdá, že jsme záměrně zaslepeni nebezpečím Billa Gatese.

Gates z tohoto zmatku těží; polarizace debaty o klimatu paralyzuje reformní úsilí, čímž zachovává hodnotu svých uhlíkových sázek. Všichni si musíme uvědomit, kdo se skutečně skrývá za tou zelenou maskou!

 

Bio-pirátství

„Národ, který zničí svou půdu, zničí sám sebe.” — President Franklin D. Roosevelt – dopis všem guvernérům státu, Únor 1937

Dlouhodobé zkušenosti a výzkum ukázaly, že agroekologie založená na biologické rozmanitosti, svobodě výběru osiv a potravinové svobodě je nezbytná nejen pro občanské svobody a demokracii, ale pro budoucnost potravin a zemědělství.

Po tisíce let se inovace a biologická rozmanitost zemědělců vyvíjely společně s cílem vytvořit co nejúčinnější postupy pro udržitelnou produkci potravin a biologickou rozmanitost. Základní studie Organizace spojených národů z roku 2009 vypracovaná Mezinárodním hodnocením zemědělských znalostí, Věda a technika pro rozvoj (IAASTD) dokumentuje nezvratné důkazy prokazující žalostné selhání „zelené revoluce“ Gatese/Rockefellera zlepšit tradiční zemědělství.

IAASTD nasadil tým 900 předních vědců, agronomů a výzkumníků, aby zkoumali otázku světového hladu. Jejich obsáhlá a konečná zpráva ukázala, že geneticky modifikované plodiny nejsou odpovědí na nedostatek potravin nebo chudobu na venkově. Tato zpráva s konečnou platností dochází k závěru, že ani Gatesova zelená revoluce, ani jeho GMO nemohou nasytit svět a zároveň ochránit planetu.

Komplexní analýza IAASTDu ukazuje, že Zelená revoluce, kterou Rockefellerova nadace zahájila v Indii a Mexiku v 60. letech, byla katastrofou; chemická cesta monokultur podkopala schopnost Země podporovat život a produkci potravin ničením biologické rozmanitosti, půdy a vody, jakož i přispíváním ke změně klimatu.

Politiky zelené revoluce rozvracejí potravinové a nutriční zabezpečení a vyřazují malé zemědělce prostřednictvím dluhů pro vnější vstupy. IAASTD a četné další studie ukazují, že osivová suverenita, potravinářská suverenita a znalostní suverenita jsou jedinou životaschopnou budoucností pro potraviny a zemědělství. Organizace spojených národů a přední světoví zemědělští vědci připustili, že GMO nemohou bojovat s hladem tak účinně jako tradiční zemědělství.

Bill Gates se rozhodl tuto skutečnost ignorovat a odmítl vědecky podložené důkazy ve prospěch své mesiášské víry, že je Bohem vysvěcen, aby zachraňoval svět pomocí technologií. Podle Dr. Gatese M.D., dobré zdraví přichází pouze ve stříkačce (je největším výrobcem vakcín na světě).

Podobně Farmář Bill káže, že dobré potraviny pocházejí pouze z monokultur, chemických pesticidů a hnojiv, GMO plodin a patentovaných semen, které náhodou vlastní. Při budování svého zemědělského impéria, Gates opakovaně projevil ochotu ignorovat hlasy vědců a zemědělců a pošlapat zákony, smlouvy, tradice, občanská práva, vědu a citlivost.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Krádež semen

Od počátku neolitické revoluce asi před 10 000 lety zemědělci a komunity pracovali na zlepšení výnosu, chuti, výživy, robustních vlastností semen, které zvyšují zvláštní růst, léčebné a nutriční vlastnosti a genetické odolnosti, která umožňuje některým semenům vzkvétat zejména v půdních a vodních podmínkách nebo odolávat predátorům.

Tato energická, důmyslná genetika je produktem zázračné spolupráce mezi lidmi, přírodou a jejich Stvořitelem během tisíci generací intenzivních zemědělských inovací lidstva. Volná výměna znalostí a osiva mezi zemědělci byla základem pro zachování biologické rozmanitosti a zabezpečení potravin.

Od roku 1979 pod záštitou Světové banky sbírá konsorcium středisek zemědělského výzkumu známé jako Poradní skupina pro mezinárodní zemědělský výzkum (CGIAR) tato prvotřídní osiva od drobných zemědělců po celém světě a uchovává je v 15 nezávislých bankách veřejného osiva umístěných v různých zemích. Tento podnik se snažil archivovat kompletní soupis zásob semen kulturního dědictví ve prospěch celého lidstva, aby byla zachována rozmanitost plodin po tisíciletí.

V posledních 17 letech, Gates úspěšně manévroval, aby získal kontrolu nad těmito sbírkami – zahrnujícími 768 578 semen – a prosadil monopolní vlastnictví předních světových inventářů semen.

Nadace Billa a Melindy Gatesových napumpovala od roku 2003 ve spolupráci s Rockefellerovou nadací 720 milionů dolarů do projektu Seed Bank (banka osiv/semen) společnosti CGIAR. Jako největší sponzor CGIARu, Gates využil své finanční páky, aby si vynutil sloučení 15 právně nezávislých center CGIAR do jednoho právního subjektu, což je zlověstná iniciativa, kterou nazývá „Gates Ag One“.” Poté přešel k organizování transferu výzkumu a semen z vědeckých výzkumných institucí do komoditních korporací, jako je Bayer a Cargill, s nimiž spolupracuje. Tímto způsobem přepadává, plení a privatizuje zásoby semen pro nejslibnější semena domorodých farmářů z celého světa.

Ředitel Gates Ag One, Joe Cornelius, je bývalý vedoucí pracovník Bayer Crop Science. Předtím byl ředitelem pro mezinárodní rozvoj společnosti Monsanto. Práce s Corneliem, Gates zdokonalil techniky, jejichž průkopníkem bylo Monsanto v 80. letech, kdy vedlo tlak na šíření GMO a patentování semen. Gates ze sebe udělal velícího generála v pirátské válce Big Data s cílem plenit a monopolizovat běžná genomová data milionů rostlin vypěstovaných rolníky v průběhu tisíciletí.

Gates dotuje Diversity Seek (DivSeek – hledání rozmanitosti), globální projekt, který zahájil v roce 2015 s cílem zmapovat genomy a genomové sekvence selských semen držených v semenných bankách. DivSeek a Gates Ag One jsou špičky jeho kopí, „vytěžování“ dat o osivu za účelem „cenzurování“ obyčejných lidí. Jinými slovy – ukončit nároky veřejnosti na vlastnictví.

Pomocí umělé inteligence (AI) a digitálních technologií, Gatesovi přisluhovači v DivSeek a Gates AG One skenují tato semena a kategorizují jejich genetická data, aby zmapovali, patentovali a vykradli celosvětové dědictví osiva lidstva. Gates podporuje své patentové zdůvodnění tím, že využívá technologii CRISPR k selektivní úpravě genomů semen kulturního dědictví, čímž provádí změny dostatečné k tomu, aby odolal patentovým výzvám.

Pro tadesco přeložil jura | Zdroj: The Defender

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.