Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates tvrdí, že lidstvo bude nevyhnutelně čelit nové pandemii. Je si však jistý, že po zkušenostech získaných s koronavirem budou všichni lépe připraveni.

Na svém blogu Bill Gates vydal svůj první podcast na téma pandemie. Spolu s herečkou Rashidou Jones v něm hovoří o tom, jaký bude svět po koronaviru. Gates tvrdí, že nová pandemie nevyhnutelně zničí svět. Přestože se domnívá, že tato situace může nastat v průběhu několika desetiletí, zdůrazňuje, že musíme být připraveni pro případ, že to přijde brzy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Doufejme, doufejme, že by k tomu mohlo dojít za 20 let. … Musíme ale předpokládat, že to může být za tři roky,“ říká Gates.

Miliardář však tvrdí, že příští pandemie „nebude tak zničující.“ Je to proto, že lidstvo „si to už vyzkoušelo“ a státy budou na ohrožení veřejného zdraví reagovat pečlivěji.

Podruhé už nebudeme tak hloupí,“ tvrdí Gates.

Gatesovy prognózy jsou optimistické – zakladatel Microsoftu předvídá, že očkování proti COVID-19 ukončí pandemii „někdy v blízké budoucnosti.“ Podle údajů z Univerzity Johna Hopkinse pandemie koronaviru již způsobila celkem 1 388 926 úmrtí a infikovala více než 58 milionů lidí po celém světě. Jen v USA onemocnělo nejméně 12,2 milionu lidí a více než 256 000 zemřelo v důsledku COVID-19.

Pro tadesco přeložila hana | Zdroj: sputniknews.com

de`BILL GATES si může říkat co chce, ale on už v podstatě skončil. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.