Cena téměř všech hlavních kryptoměn se dnes propadla poté, co bylo oznámeno, že hlavní kryptoměnovou burzu FTX kupuje konkurenční burza Binance, což je podivný zvrat událostí.

Největší světová kryptoměna ztratila za posledních 24 hodin na hodnotě více než 8 % a v současnosti se obchoduje kolem hranice 18 000 dolarů. Ethereum, druhá největší kryptoměna, se rovněž propadlo o více než 16 % na 1 200 USD. Z první desítky nejvíce utrpěl Polygon Matic, který za poslední den ztratil přibližně 20 %.

Analytici trhu Bitfinex v komentáři pro Cryptonews.com uvedli, že nedávný vývoj v kryptooblasti ještě více zhorší náladu kolem Bitcoinu, který se již tak dostal do křížku s obchodováním tzv. bičováním.

Příčiny problémů burzy vznikly před několika málo měsíci. Generální ředitel burzy Bankman-Fried převedl nejméně čtyři miliardy dolarů do společnosti Alameda, aby obchodní firmu podpořil po sérii ztrát. Pokračovalo to nenápadným popichováním mezi Sam Bankman-Friedem, majitelem FTX a Alameda a Changpeng Zhaem, majitelem kryptoburzy Binance. Týkalo se uniklých finančních výkazů burzy FTX. Z nich vyšlo najevo, že prostředky klientů burzy nejsou kryty jedna ku jedné, jak by měly správně být, ale v podstatně nižším poměru. FTX poskytlo významnou část prostředků další firmě z impéria SBF – Alameda research.

Vše vyvrcholilo v posledních dvou týdnech, kde se lidé snažili z této burzy hromadně vybrat peníze. Náporu výběrů se snažila druhá největší kryptoměnová burza FTX.com čelit půjčkou od investorů a konkurentů. Podnik údajně potřeboval finanční injekci ve výši 9,4 miliardy dolarů (téměř 223 miliard Kč).

Napětí trhu ještě zesílilo, když kryptoměnová burza Binance ve středu oznámila, že burzu FTX nepřevezme, jak předtím avizovala.

Na webu burzy se nyní dočteme, že FTX v současné době nemůže zpracovávat výběry. „Důrazně nedoporučujeme provádět vklady. Vklady TRX, BTT, JST, SUN a HT jsou zakázány.“

Podle finančních výkazů byla významná část jejich financí kryta vlastním tokenem FTT, jehož většinu držela Alameda a FTX a v daných objemech nebyl likvidní. Vůči tokenu FTT si FTX a Alameda pořizovaly další prostředky, z nichž část zřejmě používaly ke zvýšení hodnoty FTT. V podstatě takto kolem dokola vyráběly peníze „z ničeho“.

Zdroj: Cryptonews

A zde máte video, na kterém je řečeno: Kdybyste věděli, kdo stojí za Bitcoinem, kdo skutečně stojí za Bitcoinem, tak byste ho šli prodat. Kdybyste věděli, kdo vlastní Bitcoin, nespali byste z toho. A když to vyjde najevo, Bitcoin padne k nule!

A zde také znova ukazuji tweet Prezidenta trumpa, který 11.7.2019 napsal:

Nejsem příznivcem Bitcoinu a dalších kryptoměn, které nejsou penězi a jejichž hodnota je velmi volatilní a založená jen na vzduchu. Neregulovaná kryptoaktiva mohou usnadňovat nezákonné chování, včetně obchodu s drogami a další nezákonné aktivity…..

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.