Neuvěřitelné se stalo skutkem. Exekutiva právě extrémně drze zvedla prostředník k soudní moci. Když konečně dostal jeden ze senátů Městského soudu v Praze odvahu zrušit svévolné a neodůvodněné opatření ministra zdravotnictví, které nařizuje občanům protiprávně nosit roušky nebo si jinak zahalovat obličej, ministr Blatný ukázal, že má soudy skutečně vy-víte-kde. Dnes vydal nové opatření, které nám nošení od 18. 11. 2020 opět nařizuje, a to na pouhé tři dny (18., 19 a 20. listopadu).

Vrcholem drzosti exekutivy je, že nové mimořádné opatření je navlas stejné jako to, co zrušil soud! Kdybyste hledali 5 rozdílů, našli byste asi jeden. Výjimky už nejsou číslována a) – z), ale jen a) – y)! Odůvodnění je totožné.

Staré opatření

Nové opatření

Vtipné také je, že sám ministr zrušil nezákonné opatření už k 18. 11., zatímco soud určil jako den zrušení až 21. 11. Jojo, soudci, nemáte se s nimi mazlit. Za dobrotu na žebrotu. Teď už může ministerstvo zase říkat, že jim soud nikdy žádné opatření nezrušil.

 

[wp_ad_camp_2]

 

OBČANÉ

Neumíme si představit nic drzejšího než to, co předvedl Blatný. Jestli si necháte líbit tohleto plivnutí do tváře, pohřbíte budoucnost svou, svých dětí a všech lidí, kterým není lhostejné, zda prožijí svůj život důstojně. Rodiče, začněte bojovat za své děti, děti, bojujte za své rodiče. Nikdo jiný to za vás neudělá a vládě evidentně nejde o to, aby vás jakkoli ochránila.

SOUDCI

Je povinností vaší chránit nás občany před totalitou a zvůlí státu. Konejte, jak nejlíp umíte. Přestaňte přivírat oči, přestaňte se tvářit, že existence nějakého viru a smrt odůvodňují to, že si stát může dělat naprosto cokoli. Nesmíte pohřbít lidská práva a svobody. Spoléhali jsme na vás jako na jednu z pojistek demokracie. Teď máte zřejmě poslední šanci to vládě zarazit.

POLITIKOVÉ V PARLAMENTU, KRAJÍCH A OBCÍCH

Jestli jsou mezi vámi tací, kteří se dobrovolně izolujete, nosíte poslušně náhubky a uznáváte vakcínu jako jedinou spásu před virem se smrtností maximálně 0,23%, pak byste se měli svých postů vzdát. Nikdo nestojí o to, aby zemi v krušné době vedli ti, kdož nemají kapku odvahy.

Zdroj: stavbeznouze.cz

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.