Soudce Spojeného království nařídil kontroverznímu poslanci Borisu Johnsonovi dostavit se před soud, poněvadž je obviněn z toho, že opakovaně před referendem o Brexitu prohlašoval, že Londýn utrácí 350 milionů liber týdně na členství v Evropské unii.

 

[wp_ad_camp_2]

Boris Johnson to face court over ‘lies’ about UK’s £350 million-a-week cost of EU membership

Johnson, který je jedním z favoritů v přeplněném poli kandidátů na britského premiéra, který nahradí Theresu May a zárověň by se stal lídrem konzervativní strany, učinil ono prohlášení o nákladech během referenda v roce 2016. Toto tvrzení bylo také zobrazeno na volebním autobusu. Předvolání je výsledkem soukromé žaloby podané podnikatelem Marcusem Ballem, který tvrdí, že Johnson úmyslně lhal o skutečných nákladech britského členství v EU.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Johnson je horkým kandidátem na britského premiéra, který prohlásil, že Velkou Británii vyvede z EU, tedy že uskuteční Brexit do října 2019, ať už s dohodou nebo bez ní. To se někomu hodně nelíbí, proto se snaží Johnsona veřejně diskreditovat. Theresa May, dcera Hitlera, bílý kůň chazarské mafie a sestra Angely Merkelové, byla nucena odstoupit a tím zhatit plány jejím páníčkům.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.