Odborníci uvádějí let British Airways jako nejrychlejší subsonický let (pod hranicí zvuku) na trase z New Yorku do Londýna.

Boeing typu 747-436 dosáhl rychlosti 825 mil za hodinu (1.327 km/h), poněvadž zrychlil právě díky bouři.

Let trval 4 hodiny a 56 minut, letadlo tak dorazilo na letiště Heathrow 80 minut před plánovaným termínem příletu v neděli ráno.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle služby Flightradar24 (služba online sledování letů) byl překonán dosavadní rekord 5 hodin a 13 minut, který držela společnost Norwegian.

Stanice BBC ovšem nebyla schopna nezávisle z dalšího zdroje ověřit rekord, protože není k dispozici žádná úplná databáze letových časů.

Letecký poradce a bývalý pilot British Airways, Rosenschein, uvedl, že letadlo dosáhlo „fenomenální rychlosti.“ „Turbulence v těchto proudech mohou být docela závažné, ale také to může být klidně velmi plynulá cesta.“

Podle služby BBC Weather dosáhla bouře v neděli ráno rychlostí 418 km / h.

 

[wp_ad_camp_2]

 

I přesto, že letadlo cestovalo rychleji, než je rychlost zvuku, samo zvukovou bariéru nepřekonalo, poněvadž v tomto případě jde o podporu proudícího vzduchu.

British Airways k tomu sdělila: „Vždy klademe důraz na bezpečnost před rychlostními rekordy. Naši velmi trénovaní piloti využili co nejvíce podmínek k tomu, aby se klienti dostali zpět do Londýna v dostatečném předstihu.“

Nejrychlejší transatlantický let patří British Airways s letadlem Concorde, který letěl z New Yorku do Londýna 2 hodiny 52 minut a 59 sekund v roce 1996 – dosáhl nejvyšší rychlosti 1350 km / h.

Přeložila tereza | Zdroj: BBC News

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.