Natočil na video obřad nazývaný „ruqyah“, který vykonal na neprovdané ženě v mešitě Masjid Mohammed v Sheffieldu, v South Yorkshire.

Každoročně probíhá víc než tisíce obřadu vyhánění zlých duchů, neboli džinu, jak se v islámu říká bytostem, kteří žijí uvnitř člověka.

[wp_ad_camp_2]

29letá žena v burce si stěžuje na to, že je posedlá zlými duchy kvůli černé magii. Podle ní to vyvolává spoustu problém se zdravím a psychikou, které lékaři nedokáží léčit.

Na videu je vidět, jak imám Ayoub Tayeb opakuje verše z Koránu a ptá se: „Můžete najít Boha, můžete ho najít?“ Slečna křičí a snaží se utéct od imáma.

Imám Ayoub pochází z Kurdistánu. Říká: „Žena je pod vlivem černé magie. Džin, který byl touto magií přivolán, je zamilován do ní. Není to skutečná láska, která nevyvolává bolest, vždyť kvůli tomuto džinovi má spoustu nemocí.“

Po této proceduře je slečna pod domácím dohledem, prý se cítí mnohem lépe.

Během posledních dvou let imám Ayoub provedl asi 3000 podobných obřadů. K němu přijíždějí také pacienti ze zahraničí, z Německa, Norska, USA, Švédska, Iráku.

„Většina mých pacientů jsou muslimové. Ovšem pomáháme křesťanům, sikhům, hindům, ateistům — neděláme rozdílu v náboženství.“

Imám říká, že se nebojí džínů a rád pomáhá lidem.

[wp_ad_camp_2]

Procedura vyhánění džina trvá přibližně hodinu a stojí kolem 80 dolarů na financování mešity. Imám zdůrazňuje, že často provádí obřad zadarmo, když člověk potřebuje.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.