Britská základná škola odstránila z oficiálnych dokumentov slová otec a matka, ktoré vraj mohli ohroziť práva homosexuálnych párov. Aktivisti na to reagovali ako na “politicky korektný fašizmus,” informuje portál Express.

[wp_ad_camp_1]

Základná škola Svätého ducha vo Wandsworth v južnom Londýne vo svojich formulároch využívaných najmä v prijímacom konaní žiakov odstránila slová otec a matka po tom, čo sa jeden z rodičov sťažoval, že pojmy diskriminujú pestúnov a homosexuálne páry.

Peter Goringe zo Školského úradu súhlasil s tým, že slová boli v rozpore s kódexom a odobril túto zmenu. Stovky škôl patriacich do Katolíckej vzdelávacej služby už nahradili matku a otca na žiadostiach pomenovaniami Rodič 1 a Rodič 2.

Goringe uviedol: “Keďže neexistuje žiadne objasnenie pojmu rodič, používanie slov “matka a otec” by mohlo, ako to navrhuje odporca, naznačovať, že škola obmedzuje svoju definíciu.”

Takáto zmena vyvolala veľké pohoršenie medzi ostatnými rodičmi. Chris McGovern, predseda Kampane pre skutočné vzdelávanie, varoval, že súčasná spoločnosť kapitulovala a dostala sa k “politicky korektnému fašizmu”. Povedal: “Aby sme zabezpečili spravodlivosť, mali by sme zaradiť matku a otca do zoznamu zakázaných slov.”

[wp_ad_camp_1]

“Mali by sme si ponechať tieto tradičné slová – drahocenné kamene našej civilizácie – v rámci systému prijímania žiakov. Rozhodnutie o ich odstránení je hlboko nedemokratické a je kapituláciou,” dodal McGovern.

Profesor Alan Smithers, riaditeľ Centra pre vzdelávanie a výskum zamestnanosti na Buckinghamskej univerzite, uviedol, že ide o pokračovanie súčasného trendu, v ktorom sú veci, ktoré doteraz fungovali dokonale pre väčšinu, prevrátené a celkom zmenené z obavy z porušovania práv malej menšiny. “Naša spoločnosť je založená na rodinách a veľká väčšina má otca a matku. Ak je iba jeden rodič, vyplní len svoju časť formulára,” doplnil logicky profesor.

Rodičia, ktorí sa o zmene dozvedeli, neskrývali prekvapenie: Jedna matka, ktorá si prišla do školy po šesťročnú dcéru, uviedla: “Potrebuješ matku a otca, aby si mohol počať dieťa, ak nie, potom nie si rodič dieťaťa.”

“Sme katolícka škola, neviem, prečo sa to zmenilo,” uviedol pre Express ďalší z rodičov. Iný pokračoval: “Považujem za smutné, že škola teraz musí vynaložiť veľa financií na to, aby sa vyrobili nové formuláre. Radšej ich mohli dať na vybavenie pre deti.”

Hovorca na záver vyhlásil: “Očakávame, že všetky katolícke školy budú dodržiavať nový školský predpis.”

[wp_ad_camp_1]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.