Bývalý agent MI5 odmítl tvrzení britské premiérky Terezy May, že nervová látka, údajně použitá k útoku na bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala, musela pocházet z Ruska.

V rozhovoru s Russia Today, Annie Machon také uvedla, že Rusko nemá „naprosto žádný důvod k poškození Skripala.

Bývalý důstojník zpravodajské služby MI5 ignoroval výzvy politiků, aby bojkotovali televizní síť uprostřed skandálu Skripal, a sešel se s Russia Today, aby diskutovali o nejnovějším případu v Salisbury. Zatímco mnozí poukazovali prstem na Moskvu poté, co byla tato údajná zbraň vojenského charakteru vyvinutá v Rusku, Machon vznesla otázku, na kterou se mnozí zřejmě zapomněli ptát: Kde je motiv?

[wp_ad_camp_2]

„Od samého počátku tohoto příběhu … potřebují zjistit, jaký byl motiv,“ řekla. „Skripal byl chlap, kterého Rusové chytili. Byl postaven před soud a odsouzen, poslán do vězení, poté propuštěn a omilostněn Rusy a poslán zpět do Velké Británie.

„Byl vyslechnut a očištěn. Jak ze strany Ruska tak MI6, když přišel žít do Velké Británie. Tak jaký je tam motiv?“ Zeptala se.

„Skutečnost, že britské přístroje pro identifikaci těchto látek ji dokázaly tak velmi rychle identifikovat, by naznačovalo tomu, že vědí přesně, co je to za nervový jed, což znamená, že pro něj mají také chemický vzorec. Kdo tedy ví, odkud pochází?

Zdroj: ynw.com

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.