George H.W. Bush sloužil jako 41. prezident Spojených států od roku 1989 do roku 1993. Americký prezident Donald Trump vyjádřil soustrast, chválí Bushovu „autentičnost, odzbrojení a neochvějný závazek k víře, rodině a zemi.“

Bývalý americký prezident George H. W. Bush zemřel ve věku 94 let, sdělil ve svém prohlášení rodinný mluvčí.

Letos dubnu zemřela i prezidentova manželka Barbara, s ním byl ženatý 73 let. Z dětí zesnulého exprezidenta je známý i bývalý guvernér státu Florida Jeb Bush, který se v roce 2016 neúspěšně pokusil získat prezidentskou nominaci. Jeb Bush na twitteru v reakci na otcovo úmrtí napsal, že jeho otci nic nečinilo větší radost než pomáhat ostatním.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Mezi prvními na Bushovo úmrtí reagovali také exprezident Barack Obama a jeho žena Michelle, a následně také nynější prezident Donald Trump. Bílý dům v prohlášení napsal, že zesnulý George Bush svou opravdovostí, vtipem a tím, že se otevřeně hlásil k víře, rodině a zemi, inspiroval generace Američanů k veřejné službě.

Koncem dubna byl odvezen do nemocnice s infekcí, která se rozšířila do krve. Trpěl Parkinsonovou chorobou a nemohl již chodit, proto spoléhal na invalidní vozík.

Narodil se 12. června 1924, Bush senior byl nejstarší žijící americký bývalý prezident. V letech 1989 až 1993 působil jako 41. prezident Spojených států. Bush byl také vyznamenaným veteránem druhé světové války, kongresmanem v Texasu, ředitelem CIA a viceprezidentem za éry Ronalda Reagana.

V prohlášení vydaném brzy v sobotu Bushův nástupce Bill Clinton řekl, že bude „navždy vděčný“ za přátelství, které vytvořil s bývalým prezidentem.

překlad tereza | zdroj: 9

Po přečtení tohoto článku mě napadly dvě možnosti. Buď opravdu zemřel, ale sebevraždou, poněvadž se nechtěl dožít jeho souzení před vojenským trestním tribunálem, které by bylo pro tohoto válečného zločince a vysoce postaveného člena chazarské mafie potupou. Nebo svoji smrt jen finguje za účelem zastavení jeho stíhaní. Druhá varianta není nic neobvyklého u tohoto druhu mafiánů a zločinců. 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.