;

Náš dopisovate z Paříže Erik Steiner k dnešnímu dění ve Francii

12:54

Nedeľné ráno na francúzskej televíznej stanici France24 dostal Ukrajinský prezident Petro Porošenko priestor na vyjadrenie k provokácií v Azovskom mori. Prezident zjavne skľúčený tým, že stretnutie G20 v Argentíne zatienilo jeho perfektne pripravenú provokáciu sa sťažuje a usvedčuje seba samého v priamom prenose! Už len fakt, kedy ho zaradila televízia France24 na svoje obrazovky tiež svedčí o jeho dôležitosti. Nedeľa ráno 8:00 väčšina ľudí spí alebo leží v posteli a určite nepozerá správy. Takže Petro Porošenko sa správne propagandisticky posťažovala, všetko vysvetlil svojím spôsobom a pri tom sám seba usvedčil s provokácie a toho, ako to celé geniálne vymysleli chalani na Ukrajine.

Prezident povedal, že zadržiavaný námorníci majú práva podľa Ženevskej konvencie, lebo sú to vojnový zajatci!!! To, že nikto nikomu nevyhlásil vojnu je asi jasné všetkým okrem pána Prezidenta. No, alebo to bolo vyhlásenie vojny Rusku Ukrajinou na čo, ale Rusko nereagovalo až by sa dalo, že nezhltlo návnadu správnym spôsobom, a tak zhatalo perfektný plán Ukrajinskej bábky s perfektným scenárom od západných demokratických partnerov!

Usvedčenie v priamom prenose. Petro Porošenko sa posťažoval, že ihneď po tom čo sa provokácia stala sa jeho ľudia na jeho príkaz snažili dovolať k Putinovi, aby sa o tom porozprávali. Avšak rýchlosť s akou o tomto akte provokácie vedel sám Petro Porošenko je až zarážajúci a práve vyvoláva pocit, že o ňom vopred vedel! No čo sa nestalo, Putin nezdvíhal! Takéto niečo je pre ochrancu demokracie, ktorý ochraňuje a bráni celú západnú demokraciu pred vpádom Ruska niečo nepredstaviteľné. Tak, ako celý akt provokácie zapadá do zabudnutia pod novými správami z rokovaní G20 v Argentíne potrebuje Petro držať svoj úspech na očiach, keď už ho nikto nepozval na toto stretnutie vyspelých štátov. Z čoho je inak smutný, lebo on by aj chcel, ale jeho nikto nechce. Je to smutné, keď musel v nedeľu skoro ráno vstať, aby po týždni informoval na čo už veľa ľudí aj zabudlo, a pripomínať, že on už vymyslel aj akt pomsty! Jeho pomsta spočíva v tom, že všetci ostatný zavedú totálne sankcie voči Rusku a izolujú ho. Avšak bohužiaľ nikto ich nechce realizovať, čo je hanba pre neho, keď ho nikto neposlúcha a už nechce ani poriadne počúvať!

Petro Porošenko ešte v závere demokraticky upozorňuje a vyzýva, aby ľudia nepozerali ruskú televíziu, lebo to je čistá propaganda. Presne takéto rady majú najväčší demokrati aj v EÚ, ktorí dokonca chcú zakázať a kontrolovať čo budú a nebudú môcť ľudia v EÚ pozerať! To je čistá demokracia s pluralitou názorov, inak v minulosti sa to volalo „Totalitná diktatúra“, len teraz sa to politicky korektne nazýva „Liberálna demokracia“.

Táto televízia inak už odvysielala veľa propagandistických materiálov na obranu Ukrajiny naposledy pred tromi dňami, keď dala reportáž z Ukrajinských prístavných miest v Azovskom mori, ktoré trpia „ekonomicky blokáciou“ prieplavu, lebo tam nie sú „žiadny turisti“ a ekonomika upadá! To, že ekonomika upadá lebo sa nič nevyrába a nikto od Ukrajiny ani nič nechce je asi o inom? Neviem však o tom, že by sa aj pred provokáciou pýšili uvedené mesta, ako top turistické destinácie! Maximálne tak pre Ukrajincov, ale tým je zima aj u nich doma v bytoch a domoch, tak načo cestovať k moru, keď tam tiež nič nie je a cestovanie po Ukrajine je asi to posledné čo by chceli robiť so svojimi peniazmi, ktorých nie je dosť na základné veci, a medzi tie cestovanie nepatrí! Maximálne tak von z Ukrajiny do EÚ.

Dopisovatel z Paříže Erik Steiner

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.