;

Bývalý ředitel CIA James Woolsey v pátek v rozhovoru s Fox News prohlásil, že USA zasahuje do zahraničních voleb „pro dobro systému“. Analytik Wall Street Charles Ortel v rozhovoru pro Sputnik zdůraznil, že pohrávat si s hlasy jiných národů není chování, jaké by supervelmoc měla vykazovat.

„Stejně jako většina Američanů zuří vzteky, že se do volebního cyklu 2015/2016 zapletla zahraniční iniciativa, by většina republik kdekoli na světě měla očekávat, že jejich hlasy samy o sobě určují výsledky voleb,“ sdělil Ortel Sputniku, když komentoval poznámku bývalého šéfa CIA Jamese Woolseyho ohledně amerického narušování voleb v zahraničí. Pokud Woolsey hovořil pravdu, je to podle Ortela skutečně „děsivé“.

V pořadu Ingraham Angle, který vysílá Fox News, Woolsey potvrdil, že USA se „pravděpodobně“ zapletlo do voleb jiných států. „Ale bylo to pro dobro systému, aby se zabránilo komunismu v převzetí moci, například v Evropě v roce 1947, 1948, 1949,“ dodal.

Na otázku, zda má USA prsty v narušování procesu voleb jiných zemí i dnes, bývalý šéf CIA  naznačil, že tyto kontroverzní praktiky stále pokračují: „Pouze pokud pro to existuje velmi dobrý důvod…v zájmech demokracie.“ zamumlal.

Komentujíc Woolseyho slova, Ortel dále poznamenal, že „od roku 1945, zdánlivě nekontrolovaný dohled Amerických „zpravodajských“ služeb, zřejmě vedl členy jejich vrcholného vedení a agenty k přesvědčení, že oni vědí co je v našem zájmu lépe, než my, občané Spojených států.“

„Woolseyho arogance, kterou dokazuje dlouhé období jeho působení (Bush-Clinton-Bush-Obama), odhaluje neregulovaný globalismus, by mohla ve skutečnosti vést ke sjednocení místního politického spektra, k podněcování skutečné reformy našich národních bezpečnostních služeb a k zajištění následování promyšlených a rozumných cílů, které náš národ budou doopravdy chránit a současně podporovat výjimečné zakládající ideály, které jsou zakotveny v naší vlastní ústavě,“ podtrhl investigativní novinář.

 

Související obrázek

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.