Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi
    Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi

    Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi

  • Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu
    Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu

    Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu

  • Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?
    Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?

    Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?

  • V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek
    V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek

    V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek

Související zprávy

  • Nepodmienený základný príjem – Trójsky kôň globálnej elity?
    Nepodmienený základný príjem – Trójsky kôň globálnej elity?

    Nepodmienený základný príjem – Trójsky kôň globálnej elity?

  • Irácký kabinet přijal nový směnný kurz amerického dolaru
    Irácký kabinet přijal nový směnný kurz amerického dolaru

    Irácký kabinet přijal nový směnný kurz amerického dolaru

  • Přes 90 % firem zůstalo v Rusku
    Přes 90 % firem zůstalo v Rusku

    Přes 90 % firem zůstalo v Rusku

  • Rusko a Írán plánují stablecoin krytý zlatem, zatímco Brazílie a Argentina usilují o společnou měnu
    Rusko a Írán plánují stablecoin krytý zlatem, zatímco Brazílie a Argentina usilují o společnou měnu

    Rusko a Írán plánují stablecoin krytý zlatem, zatímco Brazílie a Argentina usilují o společnou měnu

Cash je král, praví anglické pořekadlo. Kdo drží peníze v hotovosti, může předběhnout konkurenci a vydělat

Najít v dnešní době bezpečnou investici, která by vynášela, vlastně nejde. Proto správci majetků bohatých rodin radí držet prostředky v hotovosti. A mít je při ruce v momentě, až se ozve krize.

Cash je král, praví anglické pořekadlo. Kdo drží peníze v hotovosti, místo aby je měl vázané ve státních dluhopisech, akciích nebo jiných nástrojích, může předběhnout konkurenci a vydělat.

Přesně to teď investorům radí Rick Stone, který stojí v čele Stone Family Office, jedné z organizací, které mají za úkol spravovat a rozhojňovat majetky bohatých rodin.

[wp_ad_camp_2]

„Pro Family Offices je velmi obtížné najít vhodné příležitosti,“ prohlásil Stone. Podle něj státní dluhopisy nebudou vynášet ještě minimálně deset let, akciový trh je přepálený doběla, takže spadne a pak se indexům nahoru chtít nebude – a o těch pár dobrých investic se bude ucházet hrozen investorů se spoustou volných peněz.

Co se výnosů týče, Family Offices si nevedou tak špatně. Podle studie UBS nahlásili jejich zástupci roční zhodnocení majetku o 5,4 procenta. Hodně se to však liší podle regionů, zatímco v Asii a na dalších rozvíjejících se trzích připisovali 6,2 procenta, zástupci z Evropy „bohatli“ o 4,3 procenta. Akcie přitom rozhodně zisky nahoru netáhly, k bohatství oslovených rodinných podniků přidaly jen 2,1 procenta, což není žádné terno.

A tak své zdroje upřeli jiným směrem – do soukromých fondů nebo do nemovitostí. Zatímco prvně jmenované dokázaly vydělat 16 procent, byty, domy a pozemky rostly o slušných 9,4 procenta.

Z průzkumu také vyplývá, že Stone řekl jen nahlas něco, co už stejně investoři dávno dělají. Hromadit hotovost začalo 42 procent oslovených zástupců spravujících rodinná impéria.

[wp_ad_camp_2]

„U klientů s vysokým a velmi vysokým čistým příjmem cítíme, že jsou k investování do akcií ostražití,“ potvrdil Timothy O’Hara, který šéfuje jedné z nejstarších „rodinných kanceláří“ Rockefeller Global Family Office.

Že není Stoneovo volání jen výkřikem jednoho pesimisty, ukazuje také průzkum, který provedla banka UBS. V něm více než polovina z 360 zástupců podobných Family Offices obhospodařujících majetek za 917 milionů dolarů uvedla, že v roce 2020 světová ekonomika spadne do recese. Nejčerněji přitom výhled hospodářství vnímají zástupci z rozvojových zemí.

V tom si zástupci tohoto byznysu rozumí s analytiky, například hodně pesimistický Jeffrey Gundlach z investičního fondu DoubleLine Capital počítá na 75 procent s tím, že si do listopadových voleb 2020 Amerika projde recesí.

[wp_ad_camp_2]

Ekonomové oslovení agenturou Bloomberg vývoj tak černě nevidí, s recesí v příštích 12 měsících počítali při srpnovém průzkumu s pravděpodobností 35 procent.

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

20 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
marek
marek
2.10.2019 20:07

zkouška, abych viděl ostatní komentáře

Kocourmourek
Kocourmourek
30.9.2019 17:50

Zdejší rozprava je už teď dost rozsáhlá, ale bohužel: téma je tak obsáhlé a obtížné, že jen ti, co se jím už zabývají usilovně mnoho roků, se v něm snad aspoň trochu vyznají. Nyní se může stát úplně všechno a nejspíš se stane právě to, co se nyní zdánlivě jeví jako zcela nemožné. A variant toho nemožného je spousta. Každopádně lze nejspíš asi doporučit (kromě jiného, pro nadměrnou obsáhlost zde vynechávám) neinvestovat nyní do žádných papírových „druhů zboží“ (asetů). Takže také článkem zmíněné investování do papírových peněz je nejspíš asi jen výrazem blbosti nebo naprosté paniky a zoufalství. Zdá se, že – pokud k Tomu dojde a pokud se právě nestane něco naprosto nečekaného a zdánlivě zcela nemožného – bude cesta z Toho ven a cesta dál nesmírně/nepředstavitelně těžká, pro většinu dokonce naprosto nemožná. Zpočátku, až To přijde, i pro ty, co budou mít měnové kovy (doporučuji v prvé řadě stříbro!!). Nyní to už zase znovu vypadá tak, že už To právě bezprostředně přijde, že Systém už je asi znovu úplně v koncích. V přechodném Mezidobí po zhroucení nynějšího Systému je především třeba se obávat celosvětového naprostého nedostatku potravin a bohužel asi taky vody. Podle místa, kde se budete nacházet, může Mezidobí trvat 2 až 3 týdny, ale možná také bohužel 2 až 3 roky. Protože potraviny v horším případě prostě dlouhodobě vůbec fyzicky nebudou… Číst vice »

Vít Henok
Vít Henok
29.9.2019 22:28

Zničená pole Rundupem se budou muset oživovat alespoň 10 let. Vy, kdo máte pole, okamžité je stáhněte od nájemců. Požadujete po nich revitalizaci na vlastní náklady. To zničení přírody, která jediná dokáže nasytit hladové, je Systémem dovoleno a EU dotováno. Braňte svou půdu, jinak vám kousnutí do zlata vyláme zuby. Ani stříbrem se nikdo nenasytil.

Xtributor
Xtributor
29.9.2019 21:16

Snad si ti pracháči nemyslí, že je někdo bude bránit, když represivní složky nedostanou zaplaceno. S věšením se nikdo zdržovat nebude, ale střílet se bude to jo.

nagualista
nagualista
29.9.2019 18:30

Držet hotovost je největší hloupost hned po investicích do fin. derivátů ( dluhopisy, akcie, strukturované fondy, opce atd.) Průser dneška ( tisknutí fiat měn ) lze vyřešit toliko hyperinflací a nebo měnovou reformou, takže se lidem a firmám seberou- znehodnotí veškeré úspory. V podstatě se dá říci, že je za pět minut dvanáct investovat úspory do drahých kovů. Jakmile nastane větší pojistná událost -dominový efekt pádu fin. systému pomalu začíná, cena drahých kovů vyletí do nebe.

Vítězslav
Vítězslav
Odpověď na  tereza
29.9.2019 20:11

Ale tento proces nebude skokový, ale rozprostře se na více měsíců v návaznosti na úpadek nezajištěných států a tím ČR a SR bezesporu je. Drží si hotovost na nákup eura, což je nesmysl, místo toho, aby na poslední chvíli se alespoň minimálně snažili navýšit budoucí hodnotu měny. Naše centrální banky ovládají šílenci bez sebemenšího pudu sebezáchovy. Já myslím že půjdou na šibenici.

nagualista
nagualista
Odpověď na  tereza
29.9.2019 20:45

Zlato = peníze králů, stříbro= peníze džentlmenů a dluhy( fiat měny) = peníze otroků. Doporučuji nakup stříbrných mincí -uncovek, jsou osvobozeny od DPH podle § 90, avšak pozor – oxidují a je třeba brát je do ruk v rukavicích .. Za uncovou stříbrnou minci si nakoupíte základní potraviny i pohonné hmoty… krom jiného Ag má cca 2000 možností využití i kdyby cena nerostla tak rychle …zrovna tak i Pd.

Mino
Mino
Odpověď na  nagualista
29.9.2019 21:05

Využitie striebra je 10 000 a viac.

Miroslav
Miroslav
Odpověď na  nagualista
29.9.2019 20:58

Také investuji do stříbra. Pokud tedy vyletí kovy do nebe, nemá cenu řešit, kolik bezcenných papírů bude stát ne? Přece člověk nevymění něco, co má hodnotu za něco, co jí někdy v budoucnosti dost anebo úplně ztratí. A teď další otázka. Když přijde člověk do obchodu, vymění mu jídlo/vodu a další věci za stříbro anebo někdo jiný? a další otázka, jak bude určena cena stříbra vůči jídlu(kolik si můžu koupit/směnit za unci stříbra jídla apod.?

Mino
Mino
Odpověď na  Miroslav
29.9.2019 21:16

Výmena a smenný kurz, to je dobrá otázka, ale ja si myslím, že potom nebude regulovaný a deformovaný trh, teda cena tovarov, služieb sa vykryštalizuje raz dva. Okrem toho bude jeho cenu určovať burza, ak nie západná, tak v Číne, ktorá už teraz existuje, ale my o nej z pochopiteľných dôvodov nemôžeme veľa vedieť. Takže žiadny strach.

mino
mino
Odpověď na  Miroslav
29.9.2019 21:30

Ešte si prečítaj posledný odsek pod mincou, ako to funguje v JAR.
https://zlataky.sk/strieborna-investicna-minca-krugerrand-1-oz

marek
marek
Odpověď na  nagualista
1.10.2019 08:33

Může být ta větší pojistná událost i pád cestovky Thomas Cook?

mino
mino
29.9.2019 17:09

V podstate Česko – Slovensko ako rozvojové krajiny, vysávané zahraničným kapitálom cez montovne s lacnou pracovnou silou budú trpieť omnoho viacej ako niektoré Africké krajiny bohaté na prírodné zdroje.
Fakticky je škoda, ale aj pozde vysvetľovať ľuďom aké nebezpečenstvo sa na nich rúti, lebo ten kto sa ešte v tomto momente neprebudil, sa prebudí už len na zaklopanie exekútora, či iného hladného spoluobčana.

Miroslav
Miroslav
Odpověď na  mino
29.9.2019 18:03

Máš pravdu. Až to “ prdne “ bude nejlepší mít alespoň 3-5 hektarů půdy, aby rodina měla z čeho žít. Teď stačí ji mít, a u nějakého místního zemědělce ji jednou za rok nechat zorat a zvláčet, a zatím nesít. Jo, a to podstatné. Nemít v rodině lenochy. :-)))

lunalinda
lunalinda
Odpověď na  Miroslav
29.9.2019 20:59

Otázka je, jestli tu úrodu v takovém případě dokážete i ubránit a sklidit.