…..no kdyby něco takového uspořádali v SS A, tak jsou už všichni dávno pozatýkaní a bručí v ťurme, no jinak v base. Podívejte se, co je v České republice všechno možné….

00:05

15.02.2019 | 15:04 Vedúci predstavitelia fóra CampCamp 2018 učili novinárov a aktivistov okrem iného ako používať klamstvá a manipulovať faktami tak, aby bolo možné zvrhnúť im nepohodlné vlády a prezidentov.

Šéfredaktorka spravodajskej televízie RT a tlačovej agentúry Sputnik Margarita Simoňjanová v rozhovore pre kanál Rossija 1 vyhlásila, že organizácia ako Prague Civil Society Centre, ktorá organizovala v arménskom Jerevane výcvik profesionálnych revolucionárov za peniaze z USA, musí učiť ľudí klamať, aby dosiahla svoje ciele. Za podobnú činnosť by však podľa nej v USA išli všetci jej členovia do väzenia.

„Vy ste odhalili technológiu na prípravu prevratov. Ak to dobre chápem, tak všetky tie “demokratické“ prevraty v “hrozných“ krajinách ako je naša (Rusko – red.), pripravujú “dobré“ krajiny typu Spojených štátov, ktoré samozrejme nezasahujú do nikoho vnútorných záležitostí a majú obrovské starosti, keď si myslia, že sa niekam miešame my,“ vyhlásil moderátor Vladimír Solovjov a požiadal šéfku televízie RT a agentúry Sputnik, aby vysvetlila, čo jej kolegovia odhalili.

[wp_ad_camp_2]

 

„Naši ľudia uskutočnili úplne skvelé novinárske zistenia. Dostali sa na seminár v Arménsku, kde 150 ľudí, hlavne mladých ľudí, aktivistov a študentov, učili, ako robiť revolúciu na území bývalého Sovietskeho zväzu. Učili ich za peniaze Ameriky, za peniaze Kongresu. Peniaze boli vyčlenené na základe zákona, v ktorom je napísané: zákon o tom, ako čeliť protivníkom USA,” povedala Simoňjanová.

Šéfredaktorka RT a Sputniku upozornila na skutočnosť, že do Jerevanu boli pozvaní hlavne ľudia z Ruska.

„Americkí daňoví poplatníci zaplatili, aby sa v Jerevane uskutočnil seminár, kam pozvali ľudí zo všetkých krajín SNŠ, hlavne z Ruska, (…) kde ich po dlhú dobu, okrem párty, večere a pohľadov na krásny Jerevan, učili, ako majú robiť revolúciu,” vyhlásila Simoňjanová v rozhovore so Solovjovoim.

Podľa jej názoru by za podobnú činnosť v USA išli všetci zúčastnení do väzenia, a to vrátane lektorov a organizátorov.

„Ak by k niečomu podobnému došlo v Spojených štátoch, tak by do väzenia išli všetci účastníci aj organizátori,” vyhlásila Simoňjanová a dodala: „Všetko, čo robili títo ľudia v Jerevane, je aj pohľadu samotných Spojených štátov trestný čin s možnosťou niekoľkoročného väzenia.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vladimir Solovjov položil upresňujúcu otázku, aby si bol istý, či tomu, čo šéredaktorka RT a Sputniku hovorí, správne rozumie.

„To znamená, že ich pripravovali na zvrhnutie legitímnych vlád?“ spýtal sa Solovjov.

„Áno. Pričom to hovorili otvorenou rečou. A aké ich učili metódy! Neštítia sa ani toho, aby na to používali lži,” reagovala Simoňjanová a dodala, že technológia lží pre vytváranie občianskych nepokojov, funguje. Ich účinnosť mnohokrát prekračuje možnosti pravdy.

„Aj keď sú to lži. Fake news sú niekedy účinnejšie ako pravda,” vyhlásila.

Klamstvá a vytváranie falošných správ označila za “najväčšiu zbraň” týchto aktivistov a “novinárov“, pravda a jej dôsledky totiž nestačia na to, aby bolo možné zvrhnúť prezidenta Putina či iného pre nich nepohodlného politika na území bývalého Sovietskeho zväzu.

„Lož je ich hlavnou zbraňou, pretože pravdy nie je dostatok, aby bolo možné zvrhnúť vládu, aby bolo možné dohnať ľudí do takého šialenstva, že sa im zažiada urobiť v krajine revolúciu. Nepríjemná pravda samozrejme existuje – niektorí verejní činitelia kradnú, skutočne existuje nespravodlivé rozdeľovanie prostriedkov, korupcia, nespravodlivé zatýkanie. To skutočne existuje. (…) Je toho ale málo. Toho zlého nie je toľko, aby ľudia explodovali a vyšli na námestie ako v Jerevane a zvrhli vládu,” dodala.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Popredný ruský moderátor Vladimir Solovjov v jednej z neskorších diskusií venovaných téme ľudí, ktorí bojujú nezákonnými metódami proti legálne zvolenej vláde, vyhlásil, že spôsoby, akými sa týmto ľuďom čelí a ako sa vyhľadávajú, pripomínajú metódy práce sa sektami. „Metódy, ako ich hľadajú a ako s nimi pracujú, pripomínajú prácu so sektami,“ povedal s tým, že sa “vo svojej podstate jedná o asociálov a nezdravých ľudí“. “Práve preto ich je na tých kurzoch tak málo,“ dodal.

Agentúra Sputnik už pred tým informovala o fóre CampCamp 2018, ktoré sa uskutočnilo v arménskom Jerevane. Fórum bolo sponzorované pražskou organizáciou Prague Civil Society Centre, uskutočnilo sa v arménskom Jerevane a zúčastnili sa ho ľudia z bývalého Sovietskeho zväzu. Vedúci predstavitelia učili novinárov a aktivistov okrem iného ako používať klamstvá a manipulovať faktami tak, aby bolo možné zvrhnúť im nepohodlné vlády a prezidentov.

Počas tohto fóra, na ktorom sa zúčastnili ľudia z bývalého Sovietskeho zväzu. Vedúci predstavitelia učili novinárov a aktivistov okrem iného ako používať klamstvá a manipulovať faktami tak, aby bolo možné zvrhnúť im nepohodlné vlády a prezidentov.

Prague Civil Society Centre financovalo uvedené fórum z peňazí, ktoré získali z USA. Prostriedky boli vyčlenené v rámci amerického zákona o “hrozbe ruského vplyvu”.

Zdroj: cz.sputniknews.com

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.